Байерн (Мюнхен) изхвърли отбора на Рангелов от Купата на Германия 13 август 2019 | 00:03
Отборът на Байерн (Мюнхен) не допусна изненада срещу Енерги (Котбус) в мач от първия кръг на турнира за Купата на Германия и продължава напред след успех с 3:1 като гост. Двубоят се изигра при фантастична атмосфера на Стадиона на приятелството в Котбус, а бившият национал Димитър Рангелов изведе домакините като капитан. Рангелов хвърли много сили и беше заменен в 74-ата минута. Байерн не остави никакво съмнение в превъзходството си, като в 13-ата минута гредата спаси домакините от попадение. Все пак резултатът беше открит в 32-ата, когато първо Кингсли Коман отправи удар с глава, стражът на Енерги Ленарт Мозер спаси, но при добавката Роберт Левандовски беше безкомпромисен. Резултатът се запази до почивката, а след паузата баварците стигнаха до удвояване на резултата в 65-ата минута чрез Коман, който се разписа с плътен удар по земя. Резултатът стана класически в 85-ата минута, когато след груба грешка при изнасянето на топката Леон Горетцка вкара след подаване на Серж Гнабри. В самия край домакините получиха право на дузпа, реализирана от Беркан Таз.

В друг мач от тази фаза на турнира Халешер и Волфсбург си спретнаха голово шоу. Редовното време завърши 3:3, като в края на двубоя гостите от Волфсбург останаха и с човек по-малко. Това не сломи "вълците" и с два бързи гола още в началото на първото продължение си осигуриха победата с 5:3.

Коутиньо си пожела дълга кариера в Байерн и много трофеи 19 август 2019 | 16:46
Въпросителните около огромното разочарование Коутиньо остават 19 август 2019 | 19:08
Тимо Вернер трябва да вземе решение до дни 19 август 2019 | 12:39
Байерн с приемлив съперник за купата, жребият отреди здрави дербита 18 август 2019 | 19:28
Лихтщайнер подписа в Бундеслигата 19 август 2019 | 21:55
Коутиньо взел №10 с благословията на Робен 19 август 2019 | 15:44
Филипе беше решен да играе при нас, разкриха баварците 19 август 2019 | 11:51
Коутиньо: С Байерн имаме сходни амбиции 19 август 2019 | 11:41
Айнтрахт загуби ветеран до края на сезона 19 август 2019 | 11:18
Унион се заяде с Лайпциг и претърпя кошмарен дебют в Първа Бундеслига 18 август 2019 | 20:49
35 секунди за гол и после цял мач борба във Франкфурт (видео) 18 август 2019 | 18:42
Баварците решиха да не се хвърлят за Манджукич, съобщава Sport Bild 18 август 2019 | 15:22
Байерн за новия французин: Това е играч с огромен потенциал 18 август 2019 | 14:05
Байерн може да си върне Емре Джан 18 август 2019 | 13:49