Матич и Безяк изхвърлиха Карабах и Славчев от ШЛ (видео) 13 август 2019 | 21:22
Симеон Славчев и Карабах отпаднаха в третия квалификационен кръг на Шампионската лига, след като загубиха с 0:2 от АПОЕЛ (Никозия). Българският национал бе титуляр за шампионите на Азербайджан, които бяха спечелили с 2:1 гостуването си в Кипър, като прекара на терена малко повече от 70 минути, след което бе заменен.

В плейофите АПОЕЛ ще се изправи срещу ПАОК или Аякс, докато Карабах ще играе в Лига Европа срещу Линфийлд или Сутиеска.

Домакините бяха по активните в първите 15 минути в Баку, но до реални голови положения пред вратата на АПОЕЛ така и не се стигаше. Славчев опита да открие резултата с шут в 19-ата минута, но топката не попадна в очертанията на пазената от Вид Белец врата. Последва размяна на ролите и гостите от Никозия натиснаха съперника по-сериозно, като сред най-дейните в предни позиции бе Безяк.

В 34-ата минута именно те откриха резултата, след като капитанът на Карабах Рашд Садигов фаулира Николаос Йоану в наказателното поле, а съдията посочи точката за изпълнение на дузпа. Томас Де Винсенти не сбърка от 11 метра, пращайки топката в обратния ъгъл на бразилския вратар Вагнер за 0:1.

Второто полувреме се разви по сходен начин и отново Карабах започна по-устремено, но последва второ попадение за гостите от Острова на Афродита. В 68-ата минута Урош Матич, който е брат на Неманя Матич, попари азерите за втори път, отбелязвайки за 0:2 след асистенция на Роман Безяк.

Славчев излезе от игра в 73-ата минута, а на негово място на терена се появи юношата на Валенсия Дани Кинтана, който трябваше да разнообрази нападението на домакините. Повече попадения така и не бяха отбелязани, а в заключителните секунди на срещата Ричард Алмейда от Карабах бе изгонен след втори жълт картон.

КАРАБАХ - АПОЕЛ (НИКОЗИЯ) 0:2 (ОБЩ РЕЗУЛТАТ 2:3)

0:1 - Де Винсенти (34')
0:2 - Матич (68')

Добави коментар Коментари (3)

Lissa (Гост) 3 отговор
14 август 2019 | 01:52

П︆︆ос︆︆ет︆︆ет︆︆е н︆︆а︆︆й-д︆︆о︆︆б︆︆ри︆︆я с︆︆е︆︆к︆︆с са︆︆й︆︆т за за︆︆п︆︆о︆︆з︆︆на︆︆нс︆︆тв︆︆а >︆︆>︆︆> w︆︆w︆︆w.︆︆B︆︆r︆︆e︆︆d︆︆h︆︆o︆︆t.︆︆C︆︆o︆︆m Рейтинг: 2 2

Иван Тричалефски (Гост) 2 отговор
13 август 2019 | 21:53

Ние от АЕК как се гаврихме с най-смешния отбор в България... Рейтинг: 21 19

...,,,, (Гост)
13 август 2019 | 23:11

Не вижда колко са жалки Литекс на които е фен, а говори за другите отбори Рейтинг: 12 11

ааа (Гост) 1 отговор
13 август 2019 | 21:45

о тпя р като космонафто....ловешки герпй от купените журналя. Рейтинг: 6 4

Шампионска Лига

Меси: Не можем да спечелим ШЛ, ако играем така 20 февруари 2020 | 12:13
Холанд беше избран за Играч на седмицата в Шампионската лига 21 февруари 2020 | 14:09
Тимо Вернер: Радвам се, че ме свързват с най-добрия отбор в света 20 февруари 2020 | 11:04
Звездите на ПСЖ празнуваха за ЧРД с викове “Така ще спечелим ШЛ” 21 февруари 2020 | 16:04
Бранител на Ливърпул се разкая за случка с Меси 23 февруари 2020 | 14:49
Свръхзвуковият Холанд остана на 0,3 секунди от световния рекорд на 60 метра 19 февруари 2020 | 16:09
Тухел изненадан от партито на звездите си след загубата в Дортмунд 22 февруари 2020 | 16:46
Ултрасите на Наполи избесняха заради скъпи билети - бойкотират мача с Барса 21 февруари 2020 | 15:55
Моуриньо: Тотнъм е като пистолет без патрони 20 февруари 2020 | 02:45
Нагелсман обеща агресивен РБ Лайпциг и в реванша 20 февруари 2020 | 02:28
Селадес: Резултатът не е реален 20 февруари 2020 | 01:57
Гасперини: На "Местайя" ще е трудно, рано е да празнуваме 20 февруари 2020 | 01:10
Моуриньо няма победа в елиминациите на ШЛ от 2014 година 20 февруари 2020 | 00:26
Моуриньо прибра Тотнъм и РБ (Лайпциг) се възползва (видео) 19 февруари 2020 | 23:55
Аталанта гледа към 1/4-финалите след разгром над Валенсия (видео + галерия) 19 февруари 2020 | 23:54
Мората иска да избегне нов сблъсък с Ювентус в Шампионската лига 19 февруари 2020 | 13:05