Ганаец от Трабзонспор разпердушини АЕК (видео) 22 август 2019 | 22:59
Трабзонспор срази с 3:1 като гост АЕК Атина и е на една крачака от влизане в групите на Лига Европа. Ганаецът Калеб Екубан заби хеттрик за турците, а тяхната победа можеше да е и по-убедителна, ако Хосе Ернесто Соса не беше пропуснал дузпа.

В предишния кръг АЕК се справи с Университатя (Крайова) след победа като гост и равенство в Атина (с гол на българския халф Антони Иванов за румънците). Трабзонспор пък елиминира Спарта (Прага).
Заради наказание на АЕК мачът се игра пред празни трибуни. Въпреки това, “жълто-черните” започнаха силно и поведоха още в 4-ата минута. Точен беше Марко Ливая. Атаката на домакините се разви по левия фланг, като Елдер Лопес центрира ниско, а Ливая нанесе слаб, но достатъчно точен удар и преодоля Урджан Чакър.

В средата на полувремето Трабзонспор получи дузпа, но ветеранът Соса прати топката в сглобката и пропусна. Гостите обаче се възползваха максимално от две статични положения и направиха пълен обрат. В 29-ата минута след центриране от корнер и щастлив рикошет топката попадна на крака на Калеб Екубан и той изравни. В 44-ата, отново след корнер, Енкубан скочи най-високо в наказателното поле и изведе турския тим напред.

През втората част домакините хвърлиха доста сили, за да стигнат поне до равенството, но вместо това получиха трети гол. Негов автор стана отново Екубан. Ганаецът оформи своя хеттрик след перфектна контра на Трабзонспор.

За АЕК титуляр беше бившият халф на ЦСКА-София Давид Шимао. Португалецът игра до 63-ата минута, когато беше заменен от Ненад Кръстичич.

Янис Якумакис Янис Якумакис9 Донис Авдияй7 Донис Авдияй
90' Caleb Ekuban  Caleb Ekubanизлиза
Юсуф Сари  Юсуф Саривлиза
Dogan Erdogan  Dogan Erdoganжълт картон
Паулиньожълт картон Паулиньо  89'
Нелсон Оливейраизлиза Нелсон Оливейра  83'
Янис Якумакисвлиза Янис Якумакис
77' Александър Сьорлот  Александър Сьорлотизлиза
Dogan Erdogan  Dogan Erdoganвлиза
71' Anthony Nwakaeme  Anthony Nwakaemeизлиза
Донис Авдияй  Донис Авдияйвлиза
70' Caleb Ekuban  Caleb Ekubanгол
Даниеле Вердеизлиза Даниеле Верде  65'
Франсиско Жералдесвлиза Франсиско Жералдес
Давид Симаоизлиза Давид Симао  63'
Ненад Кръстичичвлиза Ненад Кръстичич
44' Caleb Ekuban  Caleb Ekubanгол
29' Caleb Ekuban  Caleb Ekubanгол
Огнен Вранешжълт картон Огнен Вранеш  22'
Марко Ливаягол Марко Ливая  4'
Марко Ливаяжълт картон Марко Ливая  1'
Марко Ливая
4'
29'
Caleb Ekuban
44'
70'

Добави коментар Коментари (1)

Ahmet.pashа (Гост) 1 отговор
22 август 2019 | 23:26

Турция над всико Рейтинг: 0 0

Лига Европа

Тежка група за Арсенал, късмет за Севиля и гостуване на Манчестър Юнайтед на Балканите (жребият за Лига Европа) 30 август 2019 | 14:44
Еден Азар отвя всички за №1 в Лига Европа 30 август 2019 | 14:13
Крайни резултати и голмайстори в плейофа за Лига Европа 29 август 2019 | 23:57
Уулвс довърши Торино и записа шеста победа от шест мача в Лига Европа (видео) 29 август 2019 | 23:35
УЕФА глоби швейцарската лига заради участието на Сион в евротурнирите 13 септември 2019 | 14:35
Джерард и футболистите на Рейнджърс си поръчаха Манчестър Юнайтед 30 август 2019 | 12:16
Един гол не стигна на АЕК за сензация (видео) 29 август 2019 | 22:35
Партизан е в групите на Лига Европа 29 август 2019 | 22:01
Еспаньол продължава напред, макар че Зоря не се предаде в Украйна 29 август 2019 | 22:11
Селтик разби АИК в Стокхолм (видео) 29 август 2019 | 22:23
ЦСКА (Москва) обяви играчите, с които ще се бори в групата на Лудогорец 11 септември 2019 | 15:08
УЕФА с важно решение за гостуващите агитки 30 август 2019 | 18:50
Вратарят на Ференцварош съжалява, че не им се е паднал по-голям отбор 30 август 2019 | 18:11
Бабаев: На ЦСКА (Москва) няма да бъде лесно да излезе от групата на Лига Европа 30 август 2019 | 17:47
Гончаренко: Лудогорец играе подобен футбол като Еспаньол 30 август 2019 | 17:17
Влашич доволен от жребия с Лудогорец 30 август 2019 | 16:25
Лудогорец е във втора урна, вижте потенциалните съперници на "орлите" 30 август 2019 | 00:01
Пашов се превърна в грешник за Арарат-Армения 29 август 2019 | 23:53
Безкомпромисен Айнтрахт отказа Страсбург с класика в реванша (видео) 29 август 2019 | 23:36
Ференцварош влезе в групите на ЛЕ 29 август 2019 | 23:28