Силно първо полувреме донесе нов успех на Леверкузен (видео) 24 август 2019 | 18:28
Отборът на Байер (Леверкузен) постигна втора победа в Бундеслигата след категоричен успех с 3:1 над Фортуна (Дюселдорф) като гост в среща от втория кръг. Бъдещият участник в Шампионската лига прегази съперника си още до почивката след автогол на Люис Бейкър (6’) и попадения на Чарлес Арангис (33’) и Карим Белараби (39’). Нов силен мач изигра Кевин Фоланд, който изработи два от головете. Домакините успяха единствено да се разпишат почетно чрез Алфредо Моралес в 82-ата минута.

“Аспирините” можеха да добавят още поне няколко гола в мрежата на Зак Стефен, но веднъж Маркус Зутнер изби от голлинията изстрел на Свен Бендер, а Белараби пропусна сам срещу вратаря.

Домакините оспорваха редовността на гола за 0:2, като настояваха той да не бъде признат заради игра с ръка на Арангис. ВАР се намеси и съдиите прецениха, че чилиецът е действал според правилата.

Преди седмица Фортуна беше сразил Вердер (Бремен) с 3:1 на чужд терен и днес феновете очакваха съвсем друго представяне, но в крайна сметка бяха разочаровани.

След седмица Леверкузен приема Хофенхайм, а тимът от Дюселдорф ще гостува на Айнтрахт (Франкфурт).

Давид Ковнацки Давид Ковнацки9 Надим Амири11 Надим Амири
83' Керем Демирбай  Керем Демирбайизлиза
Надим Амири  Надим Амиривлиза
Алфредо Моралесгол Алфредо Моралес  82'
80' Жонатан Та  Жонатан Тажълт картон
Матиас Цимерманжълт картон Матиас Цимерман  77' Кевин Фоланд  Кевин Фоландизлиза
Лукас Аларио  Лукас Алариовлиза
Люис Бейкъризлиза Люис Бейкър  67'
Адам Бодзеквлиза Адам Бодзек
66' Леон Бейли  Леон Бейлиизлиза
Бърнард Текпетейвлиза Бърнард Текпетей
39' Карим Белараби  Карим Беларабигол
33' Чарлс Арангис  Чарлс Арангисгол
14' Чарлс Арангис  Чарлс Арангисжълт картон
6' Люис Бейкър  Люис Бейкъравтогол
3
3 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
4
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
Люис Бейкър
6'
33'
Чарлс Арангис
39'
Карим Белараби
Алфредо Моралес
82'

Добави коментар Коментари (1)

25 август 2019 | 13:25

За мен, специално тия Хаспирините от Левъра определено се превръщат във 3-ия фаворит за челната 3-ка на БЛ... Сега се пита в Зада4ката, кой ще бъде РЕАЛният явен кандидат да заеме 4-то място в ШЛ-надпревара догодина! Рейтинг: 1 0