Левандовски засенчи всички в дебюта на Коутиньо, но и ВАР замлъкна във важен момент (видео) 24 август 2019 | 21:21
С хеттрик на Роберт Левандовски тимът на Байерн (Мюнхен) с лекота надви Шалке 04 с 3:0 като гост в дербито от втория кръг на Бундеслигата. Дебют за баварците направиха Филипе Коутиньо, Иван Перишич и Люка Ернандес, но техните изяви останаха в сянката на полския гений. Централният нападател откри от дузпа в 20-ата минута, удвои от пряк-свободен удар в 50-ата, а в 75-ата се разписа още веднъж.

Домакините претендираха за две неотсъдени дузпи в тяхна полза при 0:2 за игра с ръце на Ернандес и Перишич, но ВАР не уважи жалбите им.

Дебют в германския шампионат от първата минута записа Люка Ернандес, който започна в центъра на отбраната. Бенжамен Павар беше поставен вдясно на защитата, което пък даде възможност на Йошуа Кимих да действа като централен полузащитник. Той замести Тиаго Алкантара, който е аут заради болки в гръбнака. Перишич и Коутиньо бяха на пейката в началото. Сред резервите беше записан още един от летните трансфери на Байерн - Микаел Кюизанс, който дойде от Борусия (Мьонхенгладбах). Шалке излезе със същите 11, които започнаха и срещу Борусия (Мьонхенгладбах) в първия кръг. Матия Настасич и Бенжамен Стамбули трябваше да се справят с Роберт Левандовски, а на вратата с капитанската лента беше исканият от баварците Александер Нюбел, когото в Германия приемат за наследник на Мануел Нойер. Първата възможност в срещата дойде още в 4-ата минута, когато Левандовски завърши заучено изпълнение на пряк-свободен удар, но шутът му беше слаб и право в ръцете на Нюбел.
Дейвид Вагнер постави задача на своите играчи да пресират далеч в половината на Байерн, което принуди всички футболисти да действат на високо ниво.
В 16-ата Левандовски пак изпревари всички при статично положение - в случая корнер - и с глава стреля много силно, но и този път Нюбел отрази.
След още три минути Коман навлезе в наказателното поле и там преотстъпеният от Евертън Джонджо Кени фаулира Кингсли Коман - дузпа. Левандовски застана зад бялата точка и уверено изстреля кълбото в десния ъгъл на Нюбел за 0:1, а минутата беше 20-а.
"Миньорите" можеха да изравнят в 28-ата, когато Омар Маскарей шутира опасно, но топката профуча край гредата.
Домакините имаха възможност и десетина минути по-късно, но този път Зюле се намеси. В 42-ата Амин Арит намери пространство да стреля, но не достатъчно опасно, за да затрудни Нойер.
В ответната атака пред Корентен Толисо се откри добър шанс за гол, но той не уцели вратата.
Втората част започна с втори гол на Левандовски. Това се случи в 50-ата минута, когато полякът изпълни по перфектен начин пряк-свободен удар.
Малко след това съдиите или не видяха, или подминаха игра с лакът на Люка Ернандес в наказателното поле на Байерн.
В 57-ата дойде моментът за дебюта на Коутиньо и Перишич, които влязоха заедно на местата на Мюлер и Гнабри. Бразилецът застана в халфовата линия в тандем с Толисо зад Левандовски в схема 4-1-4-1, а хърватинът пое ролята на ляво крило.
В 64-ата минута се стигна до нова спорна ситуация в полето пред Нойер. При пряк-свободен удар топката срещна лявата ръка на Перишич и съответно домакините претендираха, че това е било умишлено и трябва да получат наказателен удар. Не последва обаче отговор от арбитъра, а и от ВАР не му сигнализираха за нищо нередно.
Играчите на Шалке трудно стигаха до опасности и при една такава в 74-ата Бургщалер стреля с глава, но пак в ръцете на Нойер.
При последвалата акция на баварците секунди по-късно Левандовски получи хубав пас и с лекота залъга Салиф Сане, след което не даде шанс на Нюбел за трети път - 3:0 за Байерн.

До края на се промени нищо и Байерн записа първия си успех за кампанията. След седмица мюнхенци приемат Майнц 05, а Шалке пак е домакин - на Херта (Берлин).

Мунир Мерджанвлиза Мунир Мерджан
77' Люка Ернандес  Люка Ернандесизлиза
Хавиер Мартинес  Хавиер Мартинесвлиза
75' Роберт Левандовски  Роберт Левандовскигол
Омар Маскарейизлиза Омар Маскарей  59'
Салиф Саневлиза Салиф Сане
57' Томас Мюлер  Томас Мюлеризлиза
Филипе Коутиньо  Филипе Коутиньовлиза
Серж Гнабри  Серж Гнабриизлиза
Иван Перишич  Иван Перишичвлиза
Бенито Раманизлиза Бенито Раман  51'
Ахмед Кутуджувлиза Ахмед Кутуджу
50' Роберт Левандовски  Роберт Левандовскигол
20' Роберт Левандовски  Роберт Левандовскидузпа
3
3 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
4
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
0
20'
Роберт Левандовски
50'
75'

Добави коментар Коментари (11)

13 (Гост) 11 отговор
25 август 2019 | 12:18

Противния държавен отбор на Байерн става все противен с всяка изминала година - вече започват всеки мач да я да им подарят дузпа, за да не загубят, я да не дадат не ика - минават в това отношение и Барселона. Но то в европа всичко си покзва - абсолютни головдници са в последните години. Вече и свестни играчи не искат да идват при тяях, а само нежелани резерви в отборите си. Рейтинг: 4 9

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Бекембауер (Гост) 10 отговор
25 август 2019 | 07:04

Показно начало.. Не за Лева имам предвид обаче Рейтинг: 3 5

До АнтиБайрам (Гост)
25 август 2019 | 12:17

Някой Байрамец да не ти е Р*А*З*П*Р*А*Л З*А*Д*Н*И*К*А,че се пишеш АНТИ БАЙРАМ? Рейтинг: 5 2

АнтиБайрам (Гост) 9 отговор
25 август 2019 | 01:57

Без съдията няма победа .Байряма пак ги подпират. Рейтинг: 8 16

Баварец (Гост)
25 август 2019 | 10:59

Така те искам цял сезон, както миналия. През цялото време хейт, особено когато Байерн изоставаше с 9 точки и май месец те няма целия. Някъде покрит за любовни ласки с другия джендър - yorval. Плъх нещастен. Рейтинг: 22 1

25 август 2019 | 12:21

Bayern Bayern Bayern (Гост) 8 отговор
24 август 2019 | 22:23

При Ернандес даже нямаше игра с ръка. При ситуацията с Павар дузпа трудно се дава при положение че човек зад гърба му го удря в лакътя с топката и то докато е все още във единоборство във въздуха с друг съперников играч. В този случай топката намира ръката му не обратното. При Перишич дузпата беше налице. В неговия случай ръката намери топката. Аз така го виждам. Рейтинг: 13 8

Тъпо парче си (Гост)
28 август 2019 | 12:30

Ръката да не намери майка ти ... Топката летеше към вратата, ръката му я спря, съдиите от няколко години насам карат защитниците да си прибират ръцете , 2 чисти дузпи бяха ... Рейтинг: 0 0

Lissa (Гост) 7 отговор
24 август 2019 | 21:51

П︆︆ос︆︆ет︆︆ет︆︆е н︆︆а︆︆й-д︆︆о︆︆б︆︆ри︆︆я с︆︆е︆︆к︆︆с са︆︆й︆︆т за за︆︆п︆︆о︆︆з︆︆на︆︆нс︆︆тв︆︆а >︆︆>︆︆> w︆︆w︆︆w.︆︆B︆︆r︆︆e︆︆d︆︆h︆︆o︆︆t.︆︆C︆︆o︆︆m Рейтинг: 0 6

име (Гост) 6 отговор
24 август 2019 | 21:44

При положениео с Ернандес топката се удари в бедрото му! Гледах мача по немския SKY на повторението се видя много ясно ! При Перишич имаше дузпа. Рейтинг: 16 6

Bayern_1 фен на: --- 5 отговор
24 август 2019 | 21:34

Радвам се, че Левата не е забравил как се вкарва от преки свободни. Много му се кефех преди, като почна да ги ниже и тях, така че доста се радвам, че още си го може. Рейтинг: 22 12

ЛУД (Гост) 4 отговор
24 август 2019 | 21:24

Съдията пак подпря нацистите Рейтинг: 17 21

Димо Падалски (Гост)
24 август 2019 | 22:10

Освен луд си и невеж. Много невеж. Байерн е отборът, който е бил най недолюбван от нацистите. Рейтинг: 9 8

Луд съм мамо (Гост)
24 август 2019 | 23:15

Луд, не е вярно, съдията подпря Байерн, а не нацистите от Гелзенкирхен. Шалке 04-отбора на ФЮРЕРАА! Рейтинг: 11 3

Германия

Гюндоган измъкна Бундестима от трудна ситуация, в която Германия се оказа, след като Кабаков изгони Джан 13 октомври 2019 | 23:30
Психологическата атака на Байерн срещу световния шампион успя 12 октомври 2019 | 17:06
Матеус съветва Байерн по въпроса с Томас Мюлер 12 октомври 2019 | 16:12
Подкрепа към инвазията на Турция в Сирия може да остави футболист без клуб 11 октомври 2019 | 18:57
Клоп: Някога може и да преговарям с Германия, но сега съм щастлив в Ливърпул 11 октомври 2019 | 17:41
Хавертц: Благодаря за съветите, но сам ще си реша 11 октомври 2019 | 16:17
Гнабри: Нямам избор - направя ли три слаби мача, веднага ще загубя мястото си 11 октомври 2019 | 15:05
Нойер заплашен от 200 000 евро глоба заради маратонки 11 октомври 2019 | 13:54
Избързахме с уволнението на Анчелоти, призна Румениге 11 октомври 2019 | 01:58
Шеф на Борусия молил Клоп да се върне преди година 10 октомври 2019 | 11:22