Тимът на Илия Груев загуби след зрелище срещу Хофе (видео) 24 август 2019 | 18:27
Отборът на Хофенхайм надделя с 3:2 над гостуващия Вердер (Бремен) в интригуваща битка от втория кръг на Бундеслигата. Бременският тим, където като асистент работи българинът Илия Груев, откри резултата в 42-рата минута след гол на Фюлкгруг. След почивката паднаха цели четири попадения - три от които за домакините. Гостите играха с човек по-малко в последния четвърт час на двубоя.

Първото полувреме беше изпъстрено с борба и незавършени атаки. Гостите от Бремен бяха по-дейни в опитите си за откриване на резултата. В 42-рата минута те се възползваха от втория си корнер, за да реализират за 0:1. Нури Шахин центрира и Никлас Фюлкруг отбеляза с глава, надскачайки съперник.
След почивката Хофе реагира и направи пълен обрат едва за четвърт час игра. В 54-ата минута Денис Гайгер центрира от корнер, намирайки Ермин Бичакчич, който се разписа с глава за 1:1. Пет минути по-късно Иляс Бебу не беше покрит в наказателното поле и вкара попадение с удар от 15 метра. Гостите от “Везерщадион” протестираха за засада, но повторенията показаха, че такава няма.
В 71-ата “зелените” вкараха топката в мрежата. Попадението първоначалното беше зачетено, но секунди по-късно отменено след детайлно преглеждане на ситуацията с помощта на видеоповторение. Според съдията Дейви Клаасен е играл с ръка преди да отбележи. В 77-ата Йоханес Егещайн получи втори жълт картон и гостите доиграха срещата с един по-малко.
В 81-ата Вердер все пак стигна до изравнително попадение след грешка при изнасянето на топката. Юя Осако получи пред наказателното поле, финтира двама с едно движение и прати кълбото в долния ляв ъгъл на вратаря с отсечен удар от 18 метра - 2:2. Това обаче не беше краят на спора. В 87-ата Вердер допусна ново попадение от корнер. Павел Кадержабек остана непокрит и се разписа с глава от десет метра за 3:2.
Флориан Грилич Флориан Грилич11 Кевин Мьовалд6 Кевин Мьовалд
Леонардо Битенкуртжълт картон Леонардо Битенкурт  90' Никлас Мойсандер  Никлас Мойсандержълт картон
Мартин Харник  Мартин Харникжълт картон
Денис Гайгеризлиза Денис Гайгер  88' Нури Шахин  Нури Шахинизлиза
Леонардо Битенкуртвлиза Леонардо Битенкурт  Клаудио Писаро  Клаудио Писаровлиза
Павел Кадержабекгол Павел Кадержабек  87'
86' Юя Осако  Юя Осакоизлиза
Мартин Харник  Мартин Харниквлиза
81' Юя Осако  Юя Осакогол
77' Йоханес Егещайн  Йоханес Егещайнчервен картон
Себастиан Рудижълт картон Себастиан Руди  46'
42' Никлас Фюлкруг  Никлас Фюлкруггол
35' Дейви Клаасен  Дейви Клаасенжълт картон
17' Йомер Топрак  Йомер Топракизлиза