Олимпиакос за втори път би Краснодар 28 август 2019 | 00:19
Олимпиакос ще играе за 19-и път в групите на Шампионската лига. Гръцкият гранд нямаше проблеми срещу Краснодар и в реванша, като се наложи с 2:1. По този начин "червено-белите" елиминираха руския тим с общ резултат 6:1.

Разгромният резултат в първия мач беше голяма изненада, въпреки че до него се стигна в последните минути. В предишния кръг Краснодар елиминира Порто след впечатляваща победа като гост, но това 0:4 в Пирея укроти "биковете".
Временният наставник на руския тим Сергей Матвеев имаше и сериозни кадрови проблеми - заради контузии той не можеше да разчита на половината си титуляри, начело с Ари, Юрий Газинский, Александър Мартинович и Виктор Клаесон. Най-тежкият удар беше травмата на новото попълнение Реми Кабела. Французинът скъса връзки при визитата в Гърция и ще се възстановява около шест месеца.

Матвеев предприе общо пет рокади в състава. Този път под рамката застана Сергей Крицюк, Дмитрий Стоцкий замени Кристиан Рамирес на левия фланг на защитата, а като дясно крило действаше Магомед-Шапи Сулейманов вместо Юнес Намли. Кристофер Олсон и Даниил Уткин намериха място в халфовата линия на домакините, а нападението се водеше от Маркус Берг.
Старши треньорът на Олимпиакос Педро Мартинш предупреди, че независимо от солидната преднина, отборът му трябва да изиграе реванша с пределна концентрация. Той очаквано не направи нито една промяна в състава в сравнение с двубоя преди седмица и заложи на същите 11, които преди това започнаха в мачовете срещу Виктория (Пилзен) от втория квалификационен кръг и при двете победи над Истанбул Башакшехир в третия.

На вратата беше Жозе Са, Ясин Мериа и Рубен Семедо оформиха централната двойка в защитата, а на върха на атаката започна Мигел Гереро. Даниел Поденсе, Матийо Валбуена и Йоргос Масурас бяха другите трима офанзивни футболисти на гърците.
Всички билети за двубоя бяха разпродадени още преди няколко дни и феновете на Краснодар се надяваха да станат свидетели на футболно чудо. Вандерсон опита удар извън наказателното поле още в 1-ата минута, но Жозе Са внимаваше. Гърците бяха близо до гола след мощен шут на Поденсе под гредата, но Крицюк изби.

Краснодар поведе в 10-ата минута с гол на младока Уткин. След пас от левия фланг на Вандерсон топката стигна до халфа на "биковете" и той я прати в мрежата. За домакините сякаш се появи искрица надежда, но веднага след изпълнението на центъра Олимпиакос изравни. Точен беше Юсеф Ел Араби. Мароканецът получи много пространство в наказателното поле и отблизо не сбърка.
Футболистите на Краснодар нямаха друг избор, освен да атакуват с всички сили. В 15-ата минута след удар на Сулейманов топката профуча на сантиметри от гредата. Гостите бяха предоволни от резултата и много рядко опитваха слизания към вратата на Крицюк.

Въпреки надмощието си, руснаците не създадоха много положения до почивката. Веднъж Берг закъсня и беше изпреварен от вратаря на Олимпиакос, а в 42-ата минута Вандерсон нанесе мощен удар, който обаче излезе в аут.
Олимпиакос вкара втори гол в 48-ата минута, наказвайки грешка в защитата на Краснодар. Валбуена центрира ниско по тревата, а Ел Араби стигна пръв до топката и отново я прати във вратата на домакините.

До края мачът се доиграваше. Краснодар не можа да се добере поне до равенство, макар че пред Берг имаше няколко шанса да се разпише. Отборът ще участва отново в групите на Лига Европа, където се представи силно през миналия сезон.

Даниил Уткин Даниил Уткин47 Giorgos Masouras19 Giorgos Masouras
Магомед-Шапи Сулейманов Магомед-Шапи Сулейманов93 Матийо Валбуена28 Матийо Валбуена
Маркус Берг Маркус Берг33 Даниел Поденсе10 Даниел Поденсе
Вандерсон Вандерсон10 Юсеф Ел Араби11 Юсеф Ел Араби
Дмитрий Скопинцев Дмитрий Скопинцев11 Mohamed Mady Camara4 Mohamed Mady Camara
Иван Игнатиев Иван Игнатиев17 Папе Абу Сисе66 Папе Абу Сисе
Юнес Намли Юнес Намли21 Ел Араби Судани2 Ел Араби Судани
83' Даниел Поденсе  Даниел Поденсеизлиза
Mohamed Mady Camara  Mohamed Mady Camaraвлиза
Урош Спайчжълт картон Урош Спайч  76'
Кристофер Олсонжълт картон Кристофер Олсон  75'
73' Юсеф Ел Араби  Юсеф Ел Арабиизлиза
Ел Араби Судани  Ел Араби Суданивлиза
Юнес Намлижълт картон Юнес Намли  70'
Даниил Уткинизлиза Даниил Уткин  67'
Иван Игнатиеввлиза Иван Игнатиев
65' Рубен Семедо  Рубен Семедоизлиза
Папе Абу Сисе  Папе Абу Сисевлиза
Сергей Петровизлиза Сергей Петров  56'
Дмитрий Скопинцеввлиза Дмитрий Скопинцев
48' Юсеф Ел Араби  Юсеф Ел Арабигол
Магомед-Шапи Сулеймановизлиза Магомед-Шапи Сулейманов  32'
Юнес Намливлиза Юнес Намли
Дмитрий Стоцкийжълт картон Дмитрий Стоцкий  25'
11' Юсеф Ел Араби  Юсеф Ел Арабигол
0
4 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
3
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
Даниил Уткин
10'
11'
Юсеф Ел Араби
48'

28 август 2019 | 01:51

П︆︆ос︆︆ет︆︆ет︆︆е н︆︆а︆︆й-д︆︆о︆︆б︆︆ри︆︆я с︆︆е︆︆к︆︆с са︆︆й︆︆т за за︆︆п︆︆о︆︆з︆︆на︆︆нс︆︆тв︆︆а >︆︆>︆︆> w︆︆w︆︆w.︆︆B︆︆r︆︆e︆︆d︆︆h︆︆o︆︆t.︆︆C︆︆o︆︆m Рейтинг: 0 3

Шампионска Лига

Резултати и голмайстори в Шампионската лига 18 септември 2019 | 23:55
Реал се провали така, както не го е правил в 167 мача в Шампионската лига 19 септември 2019 | 10:53
Пълна доминация, куп положения и три гола дадоха летящ старт на обновения Байерн в Шампионската лига 18 септември 2019 | 23:51
Голям мач в Мадрид, Атлетико възкръсна срещу Юве (видео + галерия) 18 септември 2019 | 23:56
Манчестър Сити излекува травмата от загубата от Норич с убедителна победа над Шахтьор (видео) 18 септември 2019 | 23:55
Динамо (Загреб) хвърли здрав бой на Аталанта за добре дошъл в ШЛ (видео+галерия) 19 септември 2019 | 00:43
Луис Кастро: Пропуснахме своите шансове и бяхме наказани 19 септември 2019 | 12:16
Еден Азар отнесе доста критики за дебюта си в Шампионска лига с екипа на Реал 19 септември 2019 | 12:07
Роберт Левандовски записа името си в историята на Байерн 19 септември 2019 | 12:02
Ковач: Можехме да вкараме повече голове 19 септември 2019 | 05:12
Гуардиола: Заради една загуба не съм започнал да се съмнявам във футболистите си 19 септември 2019 | 04:41
Почетино: Разочарован съм от всички 19 септември 2019 | 04:21
Сьомин: Победихме, защото играхме по-добре без топка 19 септември 2019 | 04:00
Гасперини изненадан от класата на Динамо, хърватите се заканиха на Ман Сити 19 септември 2019 | 02:24
Тухел: Ако някой ме попита кога ще спечелим Шампионската лига, ставам и си тръгвам 19 септември 2019 | 01:30
Локо (Москва) схруска "аспирините" (видео + галерия) 19 септември 2019 | 00:26