Германия се съвзе и поведе в групата си (видео) 09 септември 2019 | 23:40
Трикратният шампион на Европа Германия се надигна след загубата от Холандия преди дни и надви Северна Ирландия с 2:0 като гост, с което поведе в класирането в група “С” на квалификациите за финалите през следващата година. Дебютиралият като титуляр Марсел Халстенберг (48’) и Серж Гнабри (90’) донесоха успеха.

В другия мач от групата Холандия разгроми Беларус с 4:0 като гост и е на 3 точки разстояние от германците и северноирландците, но е с двубой по-малко.

Бундестимът направи колебливо първо полувреме, в което както можеше да допусне гол, така можеше и да реализира, след като реферът подмина ситуация за дузпа. След почивката играчите на Йоахим Льов играха далеч по-убедително и създадоха поне пет чисти положения, но си отдъхнаха чак в добавеното време, когато падна второто попадение.

Изненадващо до днес домакините бяха лидери с групата с 12 точки от четири мача.

Преди дни “маншафтът” беше надигран от “оранжевите” с 4:2 и по тази причина сега Льов беше направил някои промени. Той се отказва от постройката с трима централни защитници и в същото време гласува доверие на двама нови футболисти - Марсел Халстенберг и Юлиан Брант, които изместиха от стартовите 11 Йонатан Та и Нико Шулц (контузен).

Домакините бяха безгрешни до момента, но защото имаха шанса да играят по два пъти срещу най-слабите отбори в групата Естония и Беларус. Ветеранът Стивън Дейвис изведе тима с капитанската лента, а в защита бяха играещите в Премиър лийг Джони Еванс, Крейг Каткарт и Джамал Люис.

Още от първата минута домакините показаха, че ще се борят с всички сили. В началото даже те упражниха натиск и накараха германците да се приберат назад.
Пресата им принуди Тони Кроос да сгреши в 7-ата минута и Конър Уошингтън излезе сам срещу Мануел Нойер, но вратарят спаси.
"Зелено-бялата армия" продължи да бъде по-активният тим и гостите така и не успяваха да влязат в ролята си на фаворит.
В 22-ата германците поискаха дузпа, след като Юлиан Брант шутира и топката се отби в прибраната към тялото ръка на Джони Еванс. Съдията Даниеле Орсато прецени, че това не е наказателен удар.
Пет минути по-късно се стигна до идентична ситуация, при която Тимо Вернер стреля и кълбото се спря в дясната ръка на Каткарт, която обаче този път не беше прилепена към тялото. Този път като че ли реферът имаше основания да посочи бялата точка, но пак не го направи.
В 38-ата минута централният защитник на Бундестима Матиас Гинтер получи контузия и беше заменен от Та.
В 45-ата минута Нойер не реагира добре при центриране и в полето му настана меле, при което Уошингтън пропусна да реалзира.
Малко след това - в добавеното време на първата част, Вернер беше изведен сам срещу стража на домакините, но Пийкок-Фаръл отрази.
Втората част започна с пропуск на Лукас Клостерман от състава на гостите, който в 47-ата минута се забави с шута си и после стреля слабо.
Минута по-късно обаче десният бек се реваншира, като подаде към своя съотборник в РБ (Лайпциг) Марсел Халстенберг, който нанесе съкрушително воле с левия крак и кълбото спря в мрежата - 1:0 за Германия.
След още минута германците направиха нов пропуск. В 52-ата последва нов шанс и пак топката излезе в аут - този път след засичане на Гнабри.
Не бяха изминали няколко секунди и Вернер насочи топката в долния ляв ъгъл на Бейли Пийкок-Фаръл, но той се протегна и изби.
В 56-ата и Марко Ройс пробва късмета си от фал, но и този път стражът на Бърнли беше на висота.
Домакините се съвзеха и в 61-вата минута се стигна до дискусионна ситуация в наказателното поле на "маншафта". Пади Макнеър претендираше за дузпа за нарушение на Кроос срещу него, но Орсато беше категоричен, че германецът е играл чисто. На потворението се видя, че футболистът на Реал Мадрид като че ли леко закача обувката на съперника.
В 63-ата голям пропуск пред германската врата направи футболист в зелено.
В 68-ата минута, само секунди след влизането си, Кай Хавертц се размина с второ попадение за Бундестима.
Младокът от Байер (Леверкузен) пропусна още веднъж в 84-ата минута.

И като видя, че не му върви пред гола, Хавертц асистира на Гнабри за 2:0 в добавеното време.

Джош Мадженис Джош Мадженис21 Жонатан Та5 Жонатан Та
90' Серж Гнабри  Серж Гнабригол
85' Марко Ройс  Марко Ройсизлиза
Емре Джан  Емре Джанвлиза
Конър Уошингтънизлиза Конър Уошингтън  83'
Shayne Laveryвлиза Shayne Lavery
Джордж Савилизлиза Джордж Савил  70'
Джош Мадженисвлиза Джош Мадженис
68' Серж Гнабри  Серж Гнабрижълт картон
Тимо Вернер  Тимо Вернеризлиза
Кай Хавертц  Кай Хавертцвлиза
Ниъл Макгинизлиза Ниъл Макгин  59'
Gavin Whyteвлиза Gavin Whyte
Джордж Савилжълт картон Джордж Савил  55'
48' Марсел Халстенберг  Марсел Халстенберггол
Патрик Макнейржълт картон Патрик Макнейр  43'
40' Матиас Гинтер  Матиас Гинтеризлиза
9 Извършени фалове 11
48'
Марсел Халстенберг
90'
Серж Гнабри

Добави коментар Коментари (7)

? (Гост) 7 отговор
10 септември 2019 | 09:51

Не сте в час! Изненадваща било, че С.Ирландия са първи - как няма да са, като имаха 4 мача по 2 с Беларус и Естония. Сега им остават 2 с Холандия и още 1 с Германия. Изненадващо било. А ще се изненадате ли когато Холандия завършат първи с 21 точки, че имат по мач с Беларус и Естония и 2 със С.Ирландия? Рейтинг: 6 2

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

.|. (Гост) 6 отговор
10 септември 2019 | 09:45

След фиаското в Русия, Льов извършва почти тотална промяна. Въпрос на време е да направи нов силен отбор, защото играчите имат качества. Гнабри е феноменален дотук: 9 гола в 10 мача. Сане също е играч от световна класа и липсата му се усеща. Хаферц е голям талант. Много футбол има в Брант, Вернер, Кимих. За мен е голяма грешка да се слага Кимих в опорната зона. На десния фланг е в пъти по-полезен от Клостерман. Другата голяма въпросителна пред Льов е защо постройката му ограничава толкова Вернер. Проблем, поне за мен, си остава защитата. Бековете на Лайпциг не са лоши, но не са от висока класа. Зюле за мен е дърво, Гинтер е средна работа, а Та изобщо няма класа за националния на Германия. Лошото за Льов е, че по-добри защитници май в момента няма. Рейтинг: 4 4

Die Manschaft (Гост) 5 отговор
10 септември 2019 | 08:34

Германия стояха добре.Бяха по-креативни и атакуващи от последния мач,но все пак играха срещу Северна Ирландия.Не са супер сила,но не са и супер слаби кат наште,бих казал че са стабилни.За мен основният проблем за Дойтчланд е че няма още напълен синхром между играчите,както и качествата на крайните бекове,особено за Клостермен.В днешно време за краен бек се искат доста повече качества,все едно трябва да са RW,но с дефанзивни умения.Може би Кимих трябва да си е там.Пък на неговото място има кой да играе.Надявам се с времето да свикнат да играят заедно,Сане да се включи и той,че иначе няма да са сред фаворити за спечелване Рейтинг: 5 3

Fen (Гост) 4 отговор
10 септември 2019 | 01:52

Хвърлих поглед над играчите на Германия, само Кроос и Ройс са по-възрастните, 29 и 30 годишни. Всичко останало е 23, 24 или по-млади. След 4-5 години германците пак сте изкарат отбор кандидат за световна и европейска титла. Льов има право да изхърли "дъртаците" Мюлер, Хумелс, Боатенг. Трябва да се дава път на младите. Рейтинг: 19 1

Fen (Гост)
10 септември 2019 | 04:27

Може би защото е вратар и те могат да играят до по-късно, а и не им е нужно чак толкова време да се сръботят с останалта част от отбора. Рейтинг: 10 0

09 септември 2019 | 23:27

С подобна игра на германия, всичко за тях ще приключи с участие в групите. Рейтинг: 11 18

Fen (Гост)
09 септември 2019 | 23:53

Квалификанционните групи? Не са чак толкова зле. А и са в процес на обновяване, ще се оправят. Рейтинг: 11 5

Някой си (Гост)
10 септември 2019 | 00:20

Имах предвид групите на европейското. Разбира се че никой няма да допусне да не се класират за там. Рейтинг: 7 5

Евро 2020

Бивш национал призова Льов да размисли за Хумелс 20 септември 2019 | 14:53
Роналдо изригна с четири гола и помете Литва (видео) 11 септември 2019 | 00:02
Докато Тер Стеген чака своя миг, друг вратар се цели в мястото на Нойер 15 септември 2019 | 13:55
Англичаните решават какви действия да предприемат при расистки обиди в София 12 септември 2019 | 06:24
Тер Стеген продължи: Думите на Нойер не са справедливи 17 септември 2019 | 13:42
Турция вилня с четири гола в Молдова (видео) 11 септември 2019 | 00:13
Нойер и Льов коментираха поредното изказване на Тер Стеген 17 септември 2019 | 17:33
Кристиано продължава да пише история с нови рекорди 11 септември 2019 | 10:34
Гарет Саутгейт: Странен мач (видео) 11 септември 2019 | 09:07
Роберт Просинечки оттегли оставка си и остава селекционер на Босна и Херцеговина 11 септември 2019 | 02:04
Сърбия не допусна изненада при визитата си на Люксембург (видео) 11 септември 2019 | 00:56
Франция с лесна победа над аутсайдера, Гризман отново пропусна дузпа (видео) 11 септември 2019 | 00:34
Албания обърка сметките на Исландия 11 септември 2019 | 00:00
Чехия си върна второто място с класика над Черна гора (видео) 10 септември 2019 | 23:59
Крайните резултати от квалификациите днес 10 септември 2019 | 23:45
Косово впечатли на "Сейнт Мери", но Англия отново извади насреща любимите си пет гола (видео) 10 септември 2019 | 23:40