Чехия си върна второто място с класика над Черна гора (видео) 10 септември 2019 | 23:59
Чехия си върна второто място в нашата група “А” от европейските квалификации. Тази вечер възпитаниците на Ярослав Силхави постигнаха класически успех с 3:0 над Черна гора в Подгорица. Попаденията за гостите отбелязаха Томаш Сучек в 54-ата, Лукаш Масопуст в 57-ата и Владимир Дарида от дузпа в 95-ата минута.

Първото полувреме не пердвещаваше подобно развитие на нещата. Двата тима стояха сравнително равностойно, като дори домакините имаха по-добрите възможности за откриване на резултата.

Чехия обаче реши всичко в своя полза през втората част. В 54-ата минута след центриране от фаул Сучек се извиси и с глава порази вратата за 0:1.

Само три минути по-късно гостите нанесоха втори удар отново следстатично положение. Този път Масопуст бе изпуснат при едно центриране от корнер отляво и с мощен удар прати топката в мрежата за 0:2.

В добавеното реме на срещата Чехия подпечата успеха си с трети гол. Алекс Крал бе спънат за дузпа в наказателното поле, а Дарида не сгреши от бялата точка за крайното 0:3.

Така Чехия събра актив от 9 точки и се завърна на 2-ото място в групата. Черна гора пък остава на дъното на класирането с 2 спечелени точки до оммента.

Фатош Бечирай Фатош Бечирай11 Якуб Брабец4 Якуб Брабец
90' Патрик Шик  Патрик Шикизлиза
Michael Krmencik  Michael Krmencikвлиза
Владимир Дарида  Владимир Даридадузпа
82' Tomas Soucek  Tomas Soucekжълт картон
77' Lukas Masopust  Lukas Masopustизлиза
Ян Копич  Ян Копичвлиза
75' Якуб Янкто  Якуб Янктожълт картон
Марко Бакичвлиза Марко Бакич
58' Lukas Masopust  Lukas Masopustгол
54' Tomas Soucek  Tomas Soucekгол
Ристо Радуновичжълт картон Ристо Радунович  52'
46' Марек Сухи  Марек Сухиизлиза
11 Извършени фалове 29
54'
Tomas Soucek
58'
Lukas Masopust
90'

Показаха топката за Евро 2020 18 октомври 2019 | 01:15
Испания вече е на Евро 2020 след драматично извоювана точка (видео) 15 октомври 2019 | 23:36
Лампард говори за расизъм в България през 2011 г. 18 октомври 2019 | 17:33
Резервите на Италия изиграха силни 20 минути за 5:0 (видео) 15 октомври 2019 | 23:43
Огромно разочарование за Румъния (видео) 16 октомври 2019 | 00:30
Финландия с решителна крачка към Евро 2020 15 октомври 2019 | 20:54
Гуардиола: В София УЕФА направи крачка напред 18 октомври 2019 | 16:17
Селекционерът на Армения подаде оставка заради слабите резултати 18 октомври 2019 | 14:00
Румъния - Норвегия постави европейски рекорд по брой деца на стадиона 16 октомври 2019 | 13:03
Гибралтар изравни от 0:2, но не издържа 16 октомври 2019 | 00:14
Израел запази малките надежди, Захави с нов гол 16 октомври 2019 | 00:06
Швейцария направи голяма крачка към еврофиналите (видео) 15 октомври 2019 | 23:59
Фарьорите пречупиха Малта в битка на дъното 15 октомври 2019 | 23:56
Всички резултати и голмайстори от евроквалификациите 15 октомври 2019 | 23:39
ФИФА поиска по-строги мерки за расизма, Инфантино изненадан от "някои части на света" 15 октомври 2019 | 20:32
Официално: УЕФА повдигна обвинения срещу България и Англия 15 октомври 2019 | 19:13