Албания обърка сметките на Исландия 11 септември 2019 | 00:00
Албания нанесе втора загуба на Исландия в квалификационната Група H за Евро 2020, след като спечели с 4:2 двубоя на "Елбасан Арена". Това обърка плановете на "викингите", които при победа щяха да имат еднакъв точков актив с лидерите Турция и Франция.  Кастриот Дермаку (33') и Eлсеид Хисай (52') на два пъти даваха преднина на домакините, но исландците успяваха да изравнят чрез Гилфи Сигурдсон (47') и Колбейн Сигторсон (58'). Одисе Роши (79') и Сокол Чикалеши (82') донесоха победата на Албания.

Домакините започнаха по-активно. В 13-ата минута удар на Манай срещна гредата. Гилфи Сигурдсон пропусна добра възможност в средата на полувремето, когато стреля встрани от целта. Така се стигна то 32-рата минута, в която резултатът бе открит. След късо изпълнение на корнер Мемушай центрира в наказателното поле, където Кастриот Дермаку засече с глава.

Само две минути след началото на втората част Гилфи Сигурдсон изравни резултата, след като се пребори за една топка по десния фланг, влезе в наказателното поле и завърши хладнокръвно за 1:1. Албания обаче отговори бързо и в 52-рата минута Хисай отново даде преднина на домакините след добро двойно с Манай и удар над вратаря - 2:1.

Попаденията продължиха да валят със същия интензитет. В 58-ата минута Сигторсон изравни след удар от въздуха, с който не остави шанс на Стракоша.

Резервата Роши отново даде аванс на Албания 79-ата минута, когато пробия отляво и стреля до близката греда. Три минути след това Чикалеши сложи точка на спора, след като се възползва от грешка в отбраната на гостите и направи 3:1.
Амир Абрашивлиза Амир Абраши
71' Биркир Бярнасон  Биркир Бярнасонизлиза
Хьордур Магнусон  Хьордур Магнусонвлиза
Берат Джимситиизлиза Берат Джимсити  66'
Фредерик Веселивлиза Фредерик Весели
Ермир Леняниизлиза Ермир Леняни  62'
Одисе Рошивлиза Одисе Роши
58' Колбейн Сигторсон  Колбейн Сигторсонгол
Сокол Чикалешижълт картон Сокол Чикалеши  56' Емил Халфредсон  Емил Халфредсонизлиза
Колбейн Сигторсон  Колбейн Сигторсонвлиза
Елсеид Хисайгол Елсеид Хисай  52'
47' Гилфи Сигурдсон  Гилфи Сигурдсонгол
37' Кари Арнасон  Кари Арнасонжълт картон
Кастриот Дермаку
33'
47'
Гилфи Сигурдсон
Елсеид Хисай
52'
58'
Колбейн Сигторсон
Одисе Роши
79'
Сокол Чикалеши
83'

Добави коментар Коментари (2)

Крис (Гост) 2 отговор
11 септември 2019 | 09:53

Гледам състава на Албанците и се замислям, че нашето положение си е реално. Всички страни имат играчи в силни първенства, а ние нямаме един дето да играе.. АЛбанците с играчи като Хисай от Наполи, Стракоша от Наполи, като и други играеши в Аталанта,Парма и т.н Ние просто сме много назад. Рейтинг: 4 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

huehuehue (Гост) 1 отговор
11 септември 2019 | 02:05

И Косово на България Рейтинг: 2 0

Европейски футбол

Крайни резултати и голмайстори в Шампионската лига 23 октомври 2019 | 23:59
Българското знаме и "Ние не сме расисти" на мача на Ливърпул в ШЛ 23 октомври 2019 | 22:54
Интер пребори Борусия (Д) и се върна в играта в група “F” (видео+галерия) 23 октомври 2019 | 23:51
Четири гола, единият от които брилянтен, прекъснаха негативна серия на Ливърпул (видео) 23 октомври 2019 | 23:55
Мертенс изпревари Марадона и поведе Наполи към зрелищен успех (видео) 24 октомври 2019 | 00:13
Фенове на Байерн пострадаха след побой от гръцки хулигани 23 октомври 2019 | 00:44
Окслейд-Чембърлейн: Шампионската лига ми липсваше 24 октомври 2019 | 04:57
Люсиен Фавър: Трябваше да използваме по-добре възможностите си 24 октомври 2019 | 04:23
Валверде: Тер Стеген е най-важният ни играч във всички мачове в ШЛ до момента 24 октомври 2019 | 03:41
Клоп: Мачът не ми хареса, но резултатът е добър 24 октомври 2019 | 03:06
Лампард: Доволен съм от всеки елемент в представянето ни 24 октомври 2019 | 02:22
Конте: Тази победа ни трябваше 24 октомври 2019 | 01:43
Анчелоти: Казах на Инсиние, че той ще ни донесе победата 24 октомври 2019 | 01:08
Бенфика нанесе първа загуба на Лион 24 октомври 2019 | 00:28
Валенсия изпусна победата срещу Лил в добавеното време 24 октомври 2019 | 00:25
Челси нанесе първа загуба на Аякс през сезона (видео) 23 октомври 2019 | 21:49