Турция вилня с четири гола в Молдова (видео) 11 септември 2019 | 00:13
Националният отбор на Турция по футбол продължава с прекрасното си представяне в квалификациите за Евро 2020. Южните ни съседи записаха повече от убедителна победа в гостуването си на Молдова от група “Н”. Те се наложиха с 4:0 в Кишинев и записаха петия си успех в кампанията до момента.

Дженк Тосун даде преднина на гостите в 37-ата минута, а останалите три гола паднаха през второто полувреме. Денис Тюрюк удвои в 57-ата, а отново Тосун направи резултата класически в 79-ата минута. Крайното 0:4 оформи Юсуф Язичи в 88-ата минута на срещата.

С тази опбеда Турция оглави класирането в групата с 15 точки, колкото има и Франция, но “Петлите” са с по-лоша голова разлика. Молдова остава 3 точки на предпоследното 5-о място в таблицата.
Vadim Cemirtan Vadim Cemirtan14 Хакан Чалханоглу10 Хакан Чалханоглу
88' Yusuf Yazici  Yusuf Yaziciгол
87' Dorukhan Tokoz  Dorukhan Tokozизлиза
Abdulkadir Parmak  Abdulkadir Parmakвлиза
Артур Йоницаизлиза Артур Йоница  81'
Mihail Ghecevвлиза Mihail Ghecev
80' Ирфан Кахведжи  Ирфан Кахведжиизлиза
Yusuf Yazici  Yusuf Yaziciвлиза
79' Дженк Тосун  Дженк Тосунгол
Alexandru Suvorovизлиза Alexandru Suvorov  75'
Artjom Rozgoniucвлиза Artjom Rozgoniuc
70' Кенан Караман  Кенан Караманизлиза
Хакан Чалханоглу  Хакан Чалханоглувлиза
Раду Гинсаризлиза Раду Гинсар  68'
Vadim Cemirtanвлиза Vadim Cemirtan
57' Дениз Тюрюч  Дениз Тюрючгол
37' Дженк Тосун  Дженк Тосунгол
4 Извършени фалове 8
37'
Дженк Тосун
57'
Дениз Тюрюч
79'
Дженк Тосун
88'
Yusuf Yazici

Добави коментар Коментари (1)

Иво (Гост) 1 отговор
11 септември 2019 | 00:21

Каквото и да си говорим, турците имат един млад и проспериращ отбор. Играят в отбори, като Рома, Лестър, Евъртън, Милан, Ювентус, Лил, Шалке и повечето имфутболисти са под 25 години... Рейтинг: 39 0

Евро 2020

Показаха топката за Евро 2020 18 октомври 2019 | 01:15
Испания вече е на Евро 2020 след драматично извоювана точка (видео) 15 октомври 2019 | 23:36
Лампард говори за расизъм в България през 2011 г. 18 октомври 2019 | 17:33
Резервите на Италия изиграха силни 20 минути за 5:0 (видео) 15 октомври 2019 | 23:43
Огромно разочарование за Румъния (видео) 16 октомври 2019 | 00:30
Финландия с решителна крачка към Евро 2020 15 октомври 2019 | 20:54
Гуардиола: В София УЕФА направи крачка напред 18 октомври 2019 | 16:17
Селекционерът на Армения подаде оставка заради слабите резултати 18 октомври 2019 | 14:00
Румъния - Норвегия постави европейски рекорд по брой деца на стадиона 16 октомври 2019 | 13:03
Гибралтар изравни от 0:2, но не издържа 16 октомври 2019 | 00:14
Израел запази малките надежди, Захави с нов гол 16 октомври 2019 | 00:06
Швейцария направи голяма крачка към еврофиналите (видео) 15 октомври 2019 | 23:59
Фарьорите пречупиха Малта в битка на дъното 15 октомври 2019 | 23:56
Всички резултати и голмайстори от евроквалификациите 15 октомври 2019 | 23:39
ФИФА поиска по-строги мерки за расизма, Инфантино изненадан от "някои части на света" 15 октомври 2019 | 20:32
Официално: УЕФА повдигна обвинения срещу България и Англия 15 октомври 2019 | 19:13