Локо (Пд) триумфира в голово шоу с Царско село (снимки+видео) 13 септември 2019 | 19:21
Локомотив (Пловдив) се поздрави с ценен успех в гостуването си на Царско село. "Смърфовете" триумфираха с 3:2, след като водеха с 3:0 до 86-ата минута. В заключителните минути "царете" тръгнаха смело в атака в търсене на обрат и успяха да върнат две попадения. Мачът бе първи от програмата на 9-ия кръг в efbet Лига.
Георги Хашев (19) си отбеляза автогол, с който "смърфовете" поведоха в резултата. Новото попълнение Динис Алмейда (50) вкара дебютния си гол в официален мач, след като се появи в игра от пейката. Ален Ожболт (53) направи резултата класически. Георги Минчев (86) намали изоставането на домакините след точно изпълнение на дузпа, а Родни Антуи (90+3) вкара дежурния си гол. Двата тима се изправиха един срещу друг на стадион "Славия" в Овча купел.
Треньорът на домакините Никола Спасов нямаше проблеми с контузени играчи, като единствено Ната пропусна двубоя поради наказание. Новото попълнение за "царете" Венцислав Христов бе оставен на резервната скамейка и се появи в игра през второто полувреме.
Бруно Акрапович имаше проблем само с един контузен футболист. Анте Аралица не взе участие в мача заради мускулни проблеми.
Стивън Езе отново започна като титуляр за "смърфовете" въпреки отказа му да поднови договора си, който изтича в края на сезона. Босът Христо Крушарски бе решил да го извади от състава, но е бил посъветван от спортния директор Георги Иванов - Гонзо да не задрасква с лека ръка футболист с действащ договор.
В 3-ата минута централният защитник на Локомотив (Пд) Дейвид Малембана опита да застраши вратата на Царско село с шут от далечна дистанция, който бе крайно слаб и неточен. Три минути по-късно пред Георги Илиев се отвори много добра възможност да изведе "смърфовете" напред в резултата. Парвиз Умарбаев изведе ветерана очи в очи със стража Мартин Димитров.
Илиев пробва да прати топката в обратния ъгъл, но юношата на Ботев (Пловдив) излезе напред, скъсявайки дистанцията, с което парира удара. В 19-ата минута Локомотив поведе в резултата с автогол на Георги Хашев. При попадението домакините имаха претенции, че гостите не извадиха топката извън игра заради паднал футболист в червено в наказателното поле.
Парвиз Умарбаев центрира блестящо към втора греда, а там Дейвид Малембана се извиси. Топката се удари в рамото на Георги Хашев и влетя във вратата на Мартин Димитров.
В добавеното време Ален Ожболт пое топката в наказателното поле с гръб към вратата. Густаво Карбониери бе на гърба на нападателя, но Ожболт се завъртя и шутира. Все пак защитникът на Царско село успя да подложи крак и да избие в ъглов удар.
В 50-ата минута новото попълнение Динис Алемйда вкара дебютния си гол в официален мач, след като влезе в игра от резервната скамейка в началото на второто полувреме. Португалецът се възползва от добро центриране от ъглов удар, като се разписа с глава, оставен непокрит в наказателното поле. В 53-ата минута Ален Ожболт направи резултата класически.

Нападателят влезе в добра комбинация с Бирсент Карагарен, отклонявайки топката към крилото. Словенецът се придвижи добре зад гърба на защитниците, а Карагарен пусна подаване по земя, което Ожболт засече във вратата.
В 65-ата минута шут на Серкан Юсеин от фаул срещна страничната греда на вратата зад Мартин Луков. В следващите минути се забеляза прибиране на Локомотив (Пд) и по-активни действия от страна на футболистите на Царско село.
В 84-ата минута Бирсент Карагарен се справи като на шега с двама защитници на домакините, но след това не успя да прати удара си в рамките на вратата. В 86-ата минута тимът на Царско село получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар, след като Динис Алмейда събори Андерсон Кордейро в наказателното поле. Зад топката застана Георги Минчев, който не сбърка при удара си. В добавеното триминутно продължение домакините стигнаха до втори гол във вратата на Мартин Луков. Негов реализатор бе Родни Антуи, който бе изведен очи в очи с вратаря на Локо и с техничен удар прокара топката под плонжа му.
С гола на Антуи дойде и последният съдийски сигнал, който подпечата успеха на Локомотив в днешната среща.

Стартови състави:

ЦАРСКО СЕЛО: Мартин Димитров, Мартин Кавдански, Ивайло Марков, Георги Хашев, Густаво Карбониери, Реян Даскалов, Серкан Юсеин, Божидар Кацаров, Веселин Минев, Родни Антуи, Георги Минчев

ЛОКОМОТИВ: Мартин Луков, Дейвид Малембана, Стивън Езе, Милош Петрович, Парвиз Умарбаев, Петър Витанов, Барсент Карагарен, Йосип Томашевич, Георги Илиев, Димитър Илиев, Ален Ожболт

ГЛЕДАЙТЕ ТУК

Добави коментар Коментари (41)

ERNETPARI (Гост) 41 отговор
14 септември 2019 | 10:55

ПЕ ЧЕЛЕЕТЕ ПО 699$ НА МЕСЕЦ. ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА СЕ РЕ ГИСТРИРАТЕ. БЕЗ ДА ВЛАГАШ СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА 11 ТОП САЙТА. ЗА ПОВЕЧЕ ИНФО ТУК. -------------------------------------- P A R I N E O B U X - F R E E - B G Рейтинг: 0 1

СЕЛСКИ ЦАР (Гост) 40 отговор
14 септември 2019 | 09:24

Що паднаха селото нали имат една " холандска звезда" , вчера аз това аз онова . Рейтинг: 1 0

Petrov (Гост) 39 отговор
14 септември 2019 | 09:00

Ние ще Ви покажем как се правят успешни инвестиции на спортни събития на база математически формули. Изпробвайте безплатно на TIPSTERIUM . СОМ и се убедете колко е лесно и доходоносно. Рейтинг: 0 0

смешници (Гост) 38 отговор
13 септември 2019 | 22:32

какъв автогол на Хашев той нападателя си вкара гола вижте отново и поднесете извинения към играча на Царско село Рейтинг: 6 3

Чичо Гошо (Гост) 37 отговор
13 септември 2019 | 21:56

Два гола в последните минути.За втория коефициента е доста голям.Селото го играха същото с Левски и Ботев Пд поне за тях се сещам.Ще надминат Верея по тото. Рейтинг: 4 4

13 септември 2019 | 20:57

Със зор, но победа. Честито на отбора на Пловдив. Малките кренвирши да мълчат. Да слушат как им строят новия стадион. Рейтинг: 12 12

Тича (Гост)
13 септември 2019 | 23:31

Някой да им обясни на ромите от Пловдив че има феърплей и във футбола.Топката се вади в тъч при контузен противник. Рейтинг: 7 5

Тихо (Гост)
14 септември 2019 | 00:13

Ромите искат нов стадион у градо, не щат феърплей Рейтинг: 3 3

Люляк (Гост) 33 отговор
13 септември 2019 | 20:24

Крайно време е такива отбори като селото да не ги допускат в А група Рейтинг: 16 3

Евстати (Гост) 32 отговор
13 септември 2019 | 20:23

Столипиновци ако не легнат на жужето, ще се класират преди Литекс-СОФИЯ. Рейтинг: 6 10

ЦСКА (Гост)
13 септември 2019 | 20:59

Столипиновци съвсем скоро ще поемат един голям армейски отзад Рейтинг: 7 9

Фен (Гост) 31 отговор
13 септември 2019 | 20:16

Тия буфери доказаха, че са античовеци! Фаулиран от тях играч лежи в наказателното, но боклуците минаха през него! Трябва да им се обясни какво е фейърплей, ако разбира се имат мозъци да го разберат! Боклуци! Рейтинг: 12 16

съдията преценя (Гост)
13 септември 2019 | 21:16

ясно, че е симулация, добре че не получи картон Рейтинг: 7 6

Гратис (Гост) 30 отговор
13 септември 2019 | 20:04

Крушарски не им плати билетите?- и цели седем фена на локо бяха на мача.Толкова им е любовта на локомотивците,равна на 20 лева. Рейтинг: 12 16

бат Ицо (Гост)
13 септември 2019 | 20:12

Тези ИЗРОДИ искат да изгонят и РОДНИНИТЕ от футбола ни! То и без това никой не ги гледа ! 20 /двадесет/ лв БИЛЕТ ?????????? БОКЛУЦИ !!!! И колко спечелихте от 7/ седемте / човека ???????? Дано Ви стигнат за СВЕЩИ !!!! Не съм фен на Локото, но това е СРАМОТА !!!!! Рейтинг: 13 1

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

ЦСКА (Гост)

Мангусто жълтурска, че вие по толкова ходите на домакинствата в Коматево й Рейтинг: 10 4

Ха (Гост) 29 отговор
13 септември 2019 | 19:59

Честито на печелившите.Някой отново вързаха бюджета.Много странни резултати. Рейтинг: 7 9