Неостаряващият Хоакин измъкна Бетис от трудна ситуация (видео) 16 септември 2019 | 00:30

Хетафе изпусна победата при гостуването си на Бетис от 4-ия кръг на Ла Лига. Мачът завърши 1:1, а това беше трето поредно равенство за тима от мадридското предградие, който през миналия сезон се бореше за участие в Шампионската лига.

Хетафе поведе с гол от дузпа на Хайме Мата в 15-ата минута, а в 25-ата Вилиам Карвальо от домакините получи червен картон. Въпреки негативното развитие на срещата, Бетис стигна до точката. Изравнителното попадение беше дело на идола на феновете на "вердибланкос" Хоакин. 38-годишният бивш испански национал вкара дузпа в 73-ата минута.Привлеченият от Ейбар Марк Кукурея беше най-опасният футболист на гостите. Още в началото след негов пробив и силен удар топката срещна гредата. Кукурея спечели и дузпата, от която Хетафе поведе. Той влезе в наказателното поле и беше задържан от Антонио Бараган. Мата превърна наказателния удар в гол.

В средата на първата част Карвальо фаулира откъсващ се играч на гостите. Първоначално съдията Хосе Луис Гонсалес му вдигна жълт картон, но след това промени решението си и изгони португалеца.

Дори в намален състав, Бетис не се предаде. В 73-ата минута Джене фаулира Набил Фекир в пеналта и "зелено-белите" получиха дузпа, която Хоакин хладнокръвно реализира.

Бетис е на 15-о място в класирането с 4 точки, а Хетафе има 3 пункта и заема 18-ата позиция.

Хави Гарсиявлиза Хави Гарсия
86' Неманя Максимович  Неманя Максимовичизлиза
Енрик Гайего  Енрик Гайеговлиза
85' Марк Кукурея  Марк Кукуреяжълт картон
Алфонсо Педрасаизлиза Алфонсо Педраса  83'
Алекс Мореновлиза Алекс Морено
78' Джене  Дженежълт картон
74' Дамиан Суарес  Дамиан Суаресжълт картон
Хоакиндузпа Хоакин  73'
69' Джейсън  Джейсънизлиза
Давид Тимор  Давид Тиморвлиза
61' Хорхе Молина  Хорхе Молинаизлиза
Анхел Родригес  Анхел Родригесвлиза
Набил Фекиржълт картон Набил Фекир  53'
52' Мауро Арамбари  Мауро Арамбарижълт картон
50' Ален Ниом  Ален Ниомжълт картон
Уилфрид Каптумизлиза Уилфрид Каптум  46'
Лорен Моронвлиза Лорен Морон
36' Джейсън  Джейсънжълт картон
Вилиам Карвальочервен картон Вилиам Карвальо  25'
15' Хайме Мата  Хайме Матадузпа
11
2 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
9
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
3
15'
Хайме Мата
Хоакин
73'

Добави коментар Коментари (1)

Аз (Гост) 1 отговор
16 септември 2019 | 03:31

Напишете поне, че в края имаше и втори червен за Бетис.Като пишете статия, пишете я като хората. Рейтинг: 9 0

Испания

Диего Коща беше осъден на 6 месеца затвор 04 юни 2020 | 13:27
Луис Суарес: Завръщането след контузия винаги е трудно, защото си уплашен 04 юни 2020 | 16:47
ПСЖ иска 175 милиона евро за Неймар 04 юни 2020 | 11:42
Агентът на Бейл: Би било невероятно Гарет да се върне в Премиър лийг 04 юни 2020 | 17:58
Марсело: Реал Мадрид ме научи да се боря докрай 04 юни 2020 | 19:59
Приятелката на Регилон призна, че не е правила секс по време на карантината 04 юни 2020 | 19:00
Барса поглежда към Обамеянг, ако сделката за Лаутаро се провали 04 юни 2020 | 15:45
Точно 40 години от историческия финал - Реал Мадрид срещу Реал Мадрид 04 юни 2020 | 14:26
Барселона подготвя нова "операция Пике" 04 юни 2020 | 12:39
Атлетико се насочва към уругваец от Хетафе 04 юни 2020 | 06:20
ПСЖ ще наддава с Барса и Байерн за защитник на Аякс 04 юни 2020 | 05:52
Фиорентина иска 20 млн. от Валенсия за капитана си 04 юни 2020 | 04:09
Касийяс посочи кои испанци са заслужавали "Златната топка" и двамата най-добри в историята на Реал 03 юни 2020 | 22:00
Мюлер: Меси или Кристиано? В Байерн си имаме Леван-гол-ски 03 юни 2020 | 18:06
Дембеле отказал трансфер в Ливърпул 03 юни 2020 | 17:37
Меси не тренира, но е добре 03 юни 2020 | 17:01