Борнемут удари Евертън за първата си домакинска победа през сезона (видео) 15 септември 2019 | 17:56
Борнемут победи с 3:1 Евертън на "Виталити" и сложи край на серията си от две поредни загуби в Премиър лийг. Калъм Уилсън (23', 72') отбеляза два гола, а Райън Фрейзър (67') добави още един с помощта на Фабиан Делф. Доминик Калвърт-Люин се разписа за "карамелите", чийто слабости в защита обаче не им позволиха да постигнат нещо повече в този двубой. Евертън остава без победа като гост в Премиър лийг от март месец.

Еди Хау бе направил четири промени в състава си в сравнение с мача с Лестър. Доминик Соланке, Диего Рико, Джак Стейси и Люис Куук започнаха днес. За Стейси това бе дебют в Премиър лийг, докато Куук се завърна след 9-месечно отсъствие заради контузия.

Доминик Калвърт-Люин и Морган Шнайдерлин започнаха за Евертън. Мойс Кийн остана на пейката за началото, а Андре Гомеш пропусна срещата заради травма в областта на ребрата.

"Карамелите" започнаха по-активно. В 18-ата минута Калвърт-Люин бе изведен от Сигурдсон, но Рамсдейл излезе и спаси. Минута по-късно удар на Ричарлисон от 25 метра не остави шанс на стража, но топката срещна гредата.

В 23-тата минута гостите проспаха едно статично положение. Центриране от корнер бе отклонено с глава от Доминик Соланке, Джошуа Кинг опита да засече на далечната греда, но ударът му не се получи, като вместо това нападателят подаде към Калъм Уилсън, който засече отблизо с глава. Ситуацията мина проверката на ВАР заради евентуална игра с ръка на Кинг, но попадението в крана смета бе зачетено.

В самия край на първото полувреме Евертън изравни, след като Калвърт-Люин засече по превъзходен начин с глава центриране на Ричарлисон отдясно.

В 66-ата минута Борнемут отново излезе напред в резултата. Фрейзър изпълни много бързо фаул, а Делф протегна крак и засече топката в собствената си врата. Явно обаче последният не промени значително траекторията на топката и в крайна сметка попадението бе записано на името на Фрейзър.

В 72-рата минута Уилсън сложи точка на спора, след като с лекота се озова зад Мина и Кийн. Пикфорд излезе напред, но нападателят го прехвърли за крайното 3:1.

Райън Фрейзър Райън Фрейзър24 Тио Уолкот11 Тио Уолкот
Диего Рикоизлиза Диего Рико  90' Морган Шнайдерлин  Морган Шнайдерлинжълт картон
Крис Мефъмвлиза Крис Мефъм
81' Ричарлисон  Ричарлисонизлиза
Тио Уолкот  Тио Уолкотвлиза
Люис Кукизлиза Люис Кук  77'
Джеферсон Лермавлиза Джеферсон Лерма
Калъм Уилсънгол Калъм Уилсън  72'
71' Доминик Калвърт-Люин  Доминик Калвърт-Люинизлиза
Бернард  Бернардвлиза
Гилфи Сигурдсон  Гилфи Сигурдсонизлиза
Мойс Кийн  Мойс Кийнвлиза
Райън Фрейзъргол Райън Фрейзър  67'
66' Ричарлисон  Ричарлисонжълт картон
58' Люка Дин  Люка Динжълт картон
Хари Уилсънизлиза Хари Уилсън  57'
Райън Фрейзървлиза Райън Фрейзър
44' Доминик Калвърт-Люин  Доминик Калвърт-Люингол
40' Фабиан Делф  Фабиан Делфжълт картон
3
3 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
4
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
Калъм Уилсън
23'
44'
Доминик Калвърт-Люин
Райън Фрейзър
67'
72'

15 септември 2019 | 18:59

Тренера им много слаб. От началато на сезона са трагични, а се инвестираха много пари и се привлякоха добри играчи. Рейтинг: 6 0

Англия

Ливърпул се спаси от загуба на "Олд Трафорд" в разочароващо дерби (видео) 20 октомври 2019 | 20:24
Юрген Клоп: Има сериозен проблем с ВАР 20 октомври 2019 | 22:18
Солскяер: Постоянно прогресираме, съдията заслужава похвала 20 октомври 2019 | 22:56
Моуриньо: Ще се опитам да си намеря работа като на Солскяер 20 октомври 2019 | 20:02
Димитър Евтимов със сериозна заслуга за успех над лидера 20 октомври 2019 | 16:29
ВАР два пъти спря Хименес, но мексиканецът все пак донесе точка на "вълците" (видео) 19 октомври 2019 | 19:24
Саудитският принц предлага над 3 млрд. паунда за Ман Юнайтед 20 октомври 2019 | 16:25
Победа на Юнайтед срещу Ливърпул ще бъде сензация, смята Сунес 20 октомври 2019 | 16:11
В Ман Юнайтед приготвили 300 милиона за трима играчи 20 октомври 2019 | 15:26
Извиниха се за проблема с ВАР в мача на Тотнъм 20 октомври 2019 | 13:37
Всички погледи се насочват към “Олд Трафорд”! 20 октомври 2019 | 07:36
Ман Сити върна облика си и скъси дистанцията от Ливърпул, Гуардиола с нов експеримент 19 октомври 2019 | 21:20
Расистки скандирания прекратиха мач в Англия 19 октомври 2019 | 20:11
Норич с първа точка като гост 19 октомври 2019 | 19:54
Обрат и драматична победа на Астън Вила (видео) 19 октомври 2019 | 19:44
Тотнъм се измъкна от голям провал, но продължава да затъва 19 октомври 2019 | 19:04