Пьонтек сложи край на головата си суша и на мъките на Милан във Верона (видео) 15 септември 2019 | 23:44

Милан се наложи с 1:0 над Верона и записа втора поредна победа в Серия "А". Единственото попадение в двубоя отбеляза Кшищоф Пьонтек от дузпа в 68-ата минута. Верона затрудни сериозно "червено-черните", които днес играха в бяло. Домакините останаха с човек по-малко още в средата на първата част след червен картон на Мариуш Степински, но въпреки това заслужаваха поне равенството.

Така, след третия кръг Милан вече е в горната половина на таблицата с актив от 6 точки. Във всички мачове на "росонерите" беше отбелязан само по един гол - загуба с 0:1 от Удинезе и победи със същия резултат срещу новаците Бреша и Верона.

Домакините останаха с 4 точки от двубоите с Болоня и Лече, а днес регистрираха първа загуба след завръщането си в елита.

В исторически план Милан играе много трудно на “Маркантонио Бентегоди”, където два пъти е губил титлата. Отборът претърпя поражения в предишните си две визити на Верона - 1:2 през 2016 година и 0:3 през 2017-а. Домакините бяха допуснали поражение само в една от петте си най-скорошни срещи с “росонерите”.
През седмицата Салваторе Бокети се контузи на тренировка и се присъедини към другите контузени в състава на Верона - Емануел Баду и Даниеле Беса. Новото попълнение Степински започна като титуляр, след като беше привлечен в последния ден от трансферния прозорец от градския съперник Киево. Валерио Вере и Матия Дзакани действаха най-близо до поляка.

За Милан се завърна Пьонтек, който бъде подпомаган в предни позиции от Сусо и Лукас Пакета. Сред резервите остана Саму Кастийехо. В средата на терена Лукас Билия замести Исмаел Бенасер. На пейката бяха и други двама от новите в отбора - Тео Ернандес и Анте Ребич.
Домакините стартираха агресивно и Валерио Вере засече центриране на Давиде Фараони, но прати топката в аут. Джанлуиджи Донарума на няколко пъти трябваше да се намесва и го направи с необходимото хладнокръвие. Атаките на Милан пък не носеха особена заплаха за стража Марко Силвестри.

Верона играеше добре, но още в средата на полувремето остана в намален състав. Дебютантът Степински вдигна високо крака си и ритна в главата Матео Мусакио, като първоначално получи само жълт картон, но след това реферът Джанлука Манянело прегледа ситуацията с помощта на ВАР и изгони нападателя на домакините.
В първия кръг, при визитата на Болоня, Верона отново получи червен картон преди почивката и стигна до равенство 1:1. Днес тимът пак показа характер и не се огъна с човек по-малко. Вере имаше още една възможност да открие резултата, след като беше изведен очи в очи с Донарума, но стреля в тялото му.

Милан държеше топката в дълги периоди от първата част, но не намираше начин да преодолее стабилната отбрана на Верона. На почивката Марко Джампаоло реши да промени нещо и пусна в игра Ребич, за когото това беше повторен дебют в Серия "А". Хърватинът влезе на мястото на Пакета.Второто полувреме се оказа наситено с интересни събития. Първо Давиде Калабрия нацели гредата с хубав изстрел извън наказателното поле, след като преди това овладя топката на гърди. Гредата помогна и на "росонерите" след шут на Вере. Малко по-късно най-опасният нападател на домакините беше заменен от Матео Песина.

В средата на втората част Милан получи дузпа, а с това и възможността да излезе напред в резултата. Силен удар на Хакан Чалханоглу срещна разперената ръка на Корай Гюнтер. Съдията не се поколеба и посочи бялата точка. Домакините протестираха и изпълнението на наказателния удар се забави с близо три минути, но това не смути Пьонтек, който опъна мрежата.

След гола "росонерите" се стремяха да владеят топката и да убиват темпото - нещо, което не беше трудно предвид умората в състава на домакините. В 82-ата минута Пьонтек вкара второ попадение за Милан, но то не беше зачетено. Нападателят се възползва от грешка на вратаря Марко Силвестри, който изпусна топката, и я добута зад голлинията. Реферът Манянело отново прибегна до помощта на ВАР и прецени, че Пьонтек е фаулирал стража.

В самия край на добавеното време Калабрия също беше изгонен, а Верона се сдоби с отлична възможност да изравни. От перфектна позиция малко зад границата на наказателното поле Мигел Велосо шутира право в стената и победата остана за Милан.

Самуел Ди Кармине Самуел Ди Кармине10
90' Давиде Калабрия  Давиде Калабриячервен картон
86' Анте Ребич  Анте Ребичжълт картон
Марко Силвестрижълт картон Марко Силвестри  85'
Амир Рахманиизлиза Амир Рахмани  79'
Дженаро Тутиновлиза Дженаро Тутино
Матия Дзаканиизлиза Матия Дзакани  78'
Самуел Ди Карминевлиза Самуел Ди Кармине
Софиан Амрабатжълт картон Софиан Амрабат  74'
68' Кшищоф Пьонтек  Кшищоф Пьонтекдузпа
Валерио Вереизлиза Валерио Вере  66'
Матео Песинавлиза Матео Песина
Корай Гюнтержълт картон Корай Гюнтер  65'
46' Лукас Пакета  Лукас Пакетаизлиза
Анте Ребич  Анте Ребичвлиза
Мигел Велосожълт картон Мигел Велосо  40'
35' Лукас Пакета  Лукас Пакетажълт картон
24' Кшищоф Пьонтек  Кшищоф Пьонтекжълт картон
3
3 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
4
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
0
68'

16 септември 2019 | 16:09

В правилникът е забранено, но не и забавянето на удтрема преди изпълнение. Рейтинг: 2 0

Литекс-София (Гост)
20 септември 2019 | 20:56

Защото това не е спиране. Измисли го Балотели, за когото тогава се смяташе, че никога няма да пропусне дузпа. Не се сбъдна ^-^ Рейтинг: 0 0

милан фк (Гост) 25 отговор
16 септември 2019 | 09:29

важното е че вече поне печелим победата си е победа просто трябва да се радваме и да очакваме още победи сомо милан Рейтинг: 6 6

? (Гост) 24 отговор
16 септември 2019 | 09:04

Нямаше ли дузпа в добавеното??? Или се прави, че не я вижда, или като я вижда - я свири. Рейтинг: 8 1

стар бардак (Гост) 23 отговор
16 септември 2019 | 08:54

С този треньор и играчи толкова. 7 нови и всичките пейки, само Ребич влиза. едни и същи играчи отново, а треньорът не е зак оментиране, по добре Гатуз о да си беше Рейтинг: 6 0

VAR (Гост) 22 отговор
16 септември 2019 | 05:22

За какво е тоя ВАР като не видяха , че имаше засада преди да изгонят Калабрия!?!?!?!? Трябваше да свирят засада, а не фаул и червен картон преди мача с братчедите! Рейтинг: 14 5

Juve10 (Гост)
16 септември 2019 | 12:34

Абе научете правилата и стига сте писали глупости. Засада не може да има докато футболиста не е докоснал топката . Рейтинг: 3 2

16 септември 2019 | 18:50

Голям си шеф Мапекс..само кинти а? Рейтинг: 0 0

!!! (Гост)
16 септември 2019 | 19:06

Пич, наистина научи правилата. Засада вече се вдига едва когато играчът в засада докосне топката няма значение пасивна или в активна засада е бил. Това, че Романьоли е тъпо колче и не можа да прочете ситуацията е друг въпрос. Рейтинг: 1 0

Аз (Гост) 21 отговор
16 септември 2019 | 03:40

За тези, които казват, че няма дузпа само едно ще ви кажа.Топката без значение дали му се удря в бедрото преди в ръката, тя отива към вратата, а ръката е в крайно неедтествено положение.Не знач дори защо го коментирате това.В последната минута може би имаше дузпа, а не фал, но въпреки това не разбрах защо беше червения картон.На Верона картона беше абсолютен,С бутоните в лицето, без значение дали е играл за топката или не.Пък и футболиста на Милан не се е навел, а дори скочи, така че няма нищо, което да е в полза на нападателя.Безумна глупост.Напомня ми за Албентоса, но там съдиите гледат с други очи на такива цинични фалове. Рейтинг: 9 5

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Мнение (Гост) 20 отговор
16 септември 2019 | 02:04

Посредствен отбор на Милан. Как може клуб от такава величина толкова да затъне и то в първенство, където повечето съперници не могат да им стъпят на малкия пръст финансово? Рейтинг: 16 0

ACM_1899 PLOV (Гост) 19 отговор
16 септември 2019 | 01:38

Слаби сме Рейтинг: 12 1

Milan (Гост) 18 отговор
16 септември 2019 | 00:14

Това не може да продалжава.Пълна трагедия.Треньор ,играчи ,Малдинчовци ,Бобановци и там цялата бригада вънннн” Рейтинг: 25 3

Смешници (Гост)
16 септември 2019 | 01:28

Смешници Рейтинг: 7 2

неотрален (Гост) 17 отговор
16 септември 2019 | 00:13

не дузпа а дузпище!За червения картон 100000000%!2 м засада в 90+!путко10 УМРИ! Рейтинг: 3 11

НЕОТРАЛЕН ХАХАХА (Гост)
16 септември 2019 | 00:36

СМОТАНЯК ХАХАХА Рейтинг: 6 2

Футболеро (Гост) 16 отговор
15 септември 2019 | 23:58

Червен картон... Дузпа... 0:1 за големия отбор... И футболисти струващи 200 млн. Кристално отражение на футбола в 21в. Рейтинг: 15 5

1908 (Гост) 15 отговор
15 септември 2019 | 23:52

Бутай мухлян че ще изпаднат.Чиста дузпа за Верона. Рейтинг: 19 14

Ало (Гост) 14 отговор
15 септември 2019 | 23:50

Тоя ВАР какво гледа? Двама в два метра засада, те дузпа ми искат, а и съдията за малко да им даде, за фал извън наказателното поле, срещу човек в 2 метра засада. Никой в стаичката не вижда. Доста тролска ситуация, но все пак Милан се размина. Рейтинг: 11 13

Джуве10 (Гост)

Ей, адаш, да ти кажа ли още нещо? Ще ти кажа. През 2012 топката също беше метър вътре ама нашата картонена легенда Бушоня каза, че никога няма да признае подобен гол. После помниш ли как му се върна на финала срещу Реал. Ние от Джуве сме най-жалкият отбор и също така фенове като теб са най-тъжните хора на планетата. Аз пък съм щастлив, щото Аниели го поема дебелия, за да печелим картонени титли. Рейтинг: 2 4

16 септември 2019 | 09:26

Точно пък ние от Джуве да се обаждаме, когато се говори за съдийско решение, не е честно. Ние сме купил цялото първенство. Рейтинг: 2 4

vieri32 (Гост)
15 септември 2019 | 23:54

лап,ай 6нура бе пат,кан паса от засада не мина ве клоун,има6е 4иста дузпа Рейтинг: 7 5

16 септември 2019 | 00:08

Абе тъп миланист, на теб кой ти каза че разбираш от футбол ве кретен.След като топката не е стигнала до футболиста засада няма ве смокльо тъпп.А дузпата за Верона е 100% на 0.5 метър вътре.Даде червен картон само и само за да свири фаул а не дузпа.Ще ви ебба и смотаното отборче и фенчетата " капацитети" Рейтинг: 14 14

! (Гост) 13 отговор
15 септември 2019 | 23:48

На некадърниците каква стопроцентова дузпа спестиха в 93тата минута не е истина. Топчето Калабрия за сетен път показа колко надценен футболист е. Рейтинг: 19 7

ей (Гост) 12 отговор

всички хейтъри, лапайте пистолета Рейтинг: 10 7

Вижоще

Италия

Интер и Милан обявиха решението си за новия стадион 17 октомври 2019 | 23:13
Де Лаурентис: Не мога да разбера защо Инсиние не е щастлив в Наполи 18 октомври 2019 | 11:42
Старият Палермо официално престана да съществува 18 октомври 2019 | 19:22
И Игуаин подновява договора си с Ювентус 19 октомври 2019 | 05:28
Милан няма да продава звездите си през януари 18 октомври 2019 | 03:11
Юве и Шчесни са се разбрали за новия контракт 17 октомври 2019 | 18:32
Интер без Сенси срещу Сасуоло 19 октомври 2019 | 02:42
Манчестър Юнайтед готви оферта за Джан през зимата 18 октомври 2019 | 17:26
Ултрас на Наполи арестуван за убийството на фен на Интер 18 октомври 2019 | 12:54
Ювентус “връзва” двама с нови договори 18 октомври 2019 | 06:35
Интер ще се пробва за Артьом Дзюба през зимата 18 октомври 2019 | 03:56
Определиха съдиите за 8-ия кръг в Серия “А” 18 октомври 2019 | 02:34
Киелини ще е готов за игра между януари и март 18 октомври 2019 | 00:28
Коларов подписва нов договор с Рома 17 октомври 2019 | 23:54
Михайлович отново е тук (видео) 17 октомври 2019 | 20:23
Намалиха наказанието на Фонсека, треньорът ще води Рома срещу Милан 17 октомври 2019 | 19:56