Борнемут наказа грешките на "светците" 21 септември 2019 | 00:34
Борнемут изскочи трети във временното класиране на Висшата лига след победа с 3:1 в гостуването на Саутхамптън. "Черешките" взеха аванс от два гола до почивката и въпреки че Джеймс Уорд-Праус върна интригата с попадение от дузпа в 53-ата минута, до обрат не се стигна. Борнемут дори направи успеха си по-убедителен след кошмарна грешка на вратаря на "светците" Ангъс Гън.

Победата беше под номер 50 за мениджъра на гостите Еди Хау в Премиър лийг. Неговият тим има 10 точки, колкото и шампионът Манчестър Сити. Саутхамптън пък не можа да запише четвърти пореден мач без поражение и остава в средата на таблицата.
Борнемут никога не беше печелил на "Сейнт Мери" и нямаше победа в последните си 15 мача срещу Саутхамптън, но бързо показа, че е дошо време традицията да бъде нарушена. Резултата откри Нейтън Аке с глава в 10-ата минута, а Хари Уилсън в 35-ата вкара втори гол след перфектно подаване от левия фланг на Филип Билинг.

Между двете попадения гол на Джошуа Кинг беше отменен заради засада. Реферът Крис Кавана първоначално посочи центъра, но след намесата на ВАР коригира решението си.

Саутхамптън беше преобразен отбор след почивката. В 52-ата минута "светците" получиха дузпа за нарушение на Стив Кук и Уорд-Праус не сбърка. Домакините атакуваха опасно по фланговете, за което помогна и появата на Райън Бертранд, а друга резерва - Дани Ингс, пропусна две добри възможности да изравни.

Надеждите на Саутхамптън за равенство угаснаха в добавеното време, когато Ангъс Гън се сблъска с Ян Беднарек и Калъм Уилсън остана сам с топката срещу опразнената врата. Нападателят нямаше какво друго да стори, освен да сложи точка на спора с 4-ия си гол през сезона.

Стюарт Армстронг Стюарт Армстронг17 Люис Кук16 Люис Кук
90' Джошуа Кинг  Джошуа Кингизлиза
Дани Ингсвлиза Дани Ингс  Люис Кук  Люис Куквлиза
64' Джак Стейси  Джак Стейсижълт картон
63' Хари Уилсън  Хари Уилсънизлиза
Райън Фрейзър  Райън Фрейзървлиза
54' Хари Уилсън  Хари Уилсънжълт картон
Джеймс Уорд-Праусдузпа Джеймс Уорд-Праус  53'
Кевин Дансоизлиза Кевин Дансо  46'
Райън Бертрандвлиза Райън Бертранд
35' Хари Уилсън  Хари Уилсънгол
20' Джеферсон Лерма  Джеферсон Лермажълт картон
10' Нейтън Аке  Нейтън Акегол
3
3 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
4
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
0
10'
Нейтън Аке
35'
Хари Уилсън
Джеймс Уорд-Праус
53'
90'
Калъм Уилсън

Добави коментар Коментари (2)

spurs (Гост) 2 отговор
21 септември 2019 | 13:53

Харесвам много Еди Хау как работи и как отборът му се наложи в Прем Л! Браво!!! Топ 10 тая година със сигурност Рейтинг: 2 0

САНДРО (Гост) 1 отговор
21 септември 2019 | 11:07

БРАВО ЕДИ! ЧАКАМЕ ТЕ В АРСЕНАЛ ДОГОДИНА, МЕН! Рейтинг: 0 5

haha (Гост)
21 септември 2019 | 12:10

и вие, и противягите от манчестър не разбрахте, че ще гледате четворката през крив макарон в следващите няколко години. Никой не иска да ходи в умрелия ви клуб. Рейтинг: 4 0

Англия

Стърлинг: Рано е да ме сравнявате с Меси и Роналдо 22 октомври 2019 | 15:27
Патрис Евра избра Тевес пред Бербатов в Идеалния си отбор 22 октомври 2019 | 13:57
Предлагат на Пеп да зареже футбола заради политика 22 октомври 2019 | 10:26
Тотнъм се насочва към забравен от Валверде 22 октомври 2019 | 12:35
Карагър се извини на Евра за фланелките отпреди 8 г. 22 октомври 2019 | 11:52
"Контра": Помогна ли ВАР на Ман Юнайтед срещу Ливърпул? 21 октомври 2019 | 17:16
Почетино: Тази победа ще ни вдъхне увереност 23 октомври 2019 | 05:02
Гуардиола след 5:1: Трудна победа 23 октомври 2019 | 03:20
Тотнъм опита да измие срама с петица срещу Звезда (видео) 23 октомври 2019 | 00:03
Сити се развихри срещу Аталанта, Стърлинг с хеттрик за 11 минути (видео) 22 октомври 2019 | 23:54
Мохамед Салах поднови тренировки 22 октомври 2019 | 18:16
Треньорът на Ред Бул: Научихме си урока от “Анфийлд” 22 октомври 2019 | 18:12
Арсенал остана извън топ 4 след загуба от Шефилд Юнайтед 21 октомври 2019 | 23:50
France Football публикува пълния списък с номинираните за "Златната топка" 21 октомври 2019 | 23:30
Почетино: Очакванията към Тотнъм се промениха след финала в Шампионската лига 21 октомври 2019 | 17:47
Основа за възход или напомняне за падението е „хиксът“ на Юнайтед 21 октомври 2019 | 17:34