Ден Бош на Велков се отлепи от дъното с разгром 21 септември 2019 | 01:27
След три равенства и три загуби, Ден Бош постигна първа победа от началото на сезона във второто ниво на холандския футбол. Отборът на Стефан Велков, който беше титуляр и игра цял мач, разгроми с 4:0 Маастрихт и се придвижи до 14-ото място в класирането.

Германецът Александер Лаукарт откри резултата в 33-ата минута. В началото на второто полувреме два бързи гола на Люк Брауерс и Матс Дейл решиха изхода на двубоя, а четвърт час преди края се разписа и Пако ван Моорсел.

Начело в Еерсте дивизие е Де Граафшап с актив от 17 точки, следван от НАК Бреда с 16. В следващия кръг Ден Бош ще гостува на втория отбор на АЗ Алкмаар.