Севиля не сбърка у дома (видео) 03 октомври 2019 | 23:52
Отборът на Севиля изкова втора победа в група “А” на Лига Европа след 1:0 над гостуващия Апоел (Никозия). Новото попълнение Хавиер Ернандес - Чичарито вкара единствения гол в 17-ата минута. Като цяло тимът на Юлен Лопетеги имаше пълен контрол върху двубоя, но не стигна до друго попадение.
Испанците стартираха с тотално превъзходство относно владението на топката, но без реални ситуации за гол. Те отбелязаха попадение с първата си голова опасност. В 17-ата минута Мунир Ел Хадади получи сам отляво, центрира по земя и Хавиер Ернандес издебна да легне на шпагат и да отбележи от седем метра - 1:0. Гостите отговориха с удар на Паулович в 33-ата - топката прелетя над гредата. В 44-ата Жоан Жордан прати кълбото много близо до гредата.

И след почивката момчетата на Юлен Лопетеги продължиха да владеят топката. В 63-ата минута Алехандро Посо подаде към Франко Васкес, чийто опасно центриране не намери адресат. В 70-ата Апоел можеше да изравни при една от редките си атаки - Яколиш стреля покрай гредата в аут. До края домакините пропуснаха още две-три добри ситуации за гол.
Мунас Дабур Мунас Дабур9 Efstathios Aloneftis46 Efstathios Aloneftis
84' Musa Tamari  Musa Tamariизлиза
Efstathios Aloneftis  Efstathios Aloneftisвлиза
80' Савас Гентсоглу  Савас Гентсоглуизлиза
Йоргос Ефрем  Йоргос Ефремвлиза
Хавиер Ернандесизлиза Хавиер Ернандес  79'
Мунас Дабурвлиза Мунас Дабур
Франко Васкесжълт картон Франко Васкес  77'
Маркош Лопешизлиза Маркош Лопеш  72'
Евер Банегавлиза Евер Банега
66' Андрия Павлович  Андрия Павловичизлиза
Линус Халениус  Линус Халениусвлиза
65' Antonio Jakolis  Antonio Jakolisжълт картон