Емери: Трябва да даваме шансове на младите 04 октомври 2019 | 03:21
Мениджърът на Арсенал Унай Емери имаше защо да е доволен след категоричната победа с 4:0 над Стандард Лиеж в Лига Европа. Наставникът пусна в игра някои млади играчи и те не го разочароваха. Габриел Мартинели реализира първите две попадение в мача, а Джо Уилок също се разписа. Четвъртият гол пък бе на сметката на Дани Себайос. Испанецът заяви, че според него трябва да се дават подобни шансове на младите и те трябва да се възползват от тях.

“Да имаме шест точки след два мача е важно и ни дава увереност.  Показахме постоянство през всичките 90 минути и можем да изавдим много позитиви от този мач. Страхотно е, когато играчите дават всичко от себе си, както го направиха тази вечер. Това е фантастична победа. На моменти имахме проблеми със задържането на топката, но успяхме да запазим и “чиста” мрежа. Можем да работим над това и да създаваме повече положения. Част от играчите бяха уморени, тъй като имахме мач и в понеделник, но въпреки това играха фантастично. Трябва да даваме шансове на младите и те трябва да се възползват от тях. Те са близо до това да играят на най-високо ниво. Днес показаха, че имат качества и умеят и да бележат. Те играят за нас и това е добре”, смята Емери.

Лига Европа
2 кръг, четвъртък 3 октомври
Арсенал
4:0краен резулат
Стандарт Лиеж
Емилиано Мартинес Емилиано Мартинес26 Ваня Милинкович-Савич30 Ваня Милинкович-Савич
Джоузеф Уилок Джоузеф Уилок28 Gojko Cimirot8 Gojko Cimirot
Ейнсли Мейтланд-Найлс Ейнсли Мейтланд-Найлс15 Александър Болевич18 Александър Болевич
Габриел Мартинели Габриел Мартинели35 Максим Лестиен22 Максим Лестиен
Рийс Нелсън Рийс Нелсън24 Рено Емонд9 Рено Емонд
Матео Гендузи Матео Гендузи29 Selim Amallah19 Selim Amallah
Никола Пепе Никола Пепе19 Фелипе Авенати25 Фелипе Авенати
Пиер-Емерик Обамеянг Пиер-Емерик Обамеянг14 Мехди Карсела Гонзалес10 Мехди Карсела Гонзалес
Ектор Белеринжълт картон Ектор Белерин  86' Mergim Vojvoda  Mergim Vojvodaжълт картон
Рийс Нелсънизлиза Рийс Нелсън  79' Максим Лестиен  Максим Лестиенизлиза
Пиер-Емерик Обамеянгвлиза Пиер-Емерик Обамеянг  Selim Amallah  Selim Amallahвлиза
Джоузеф Уилокизлиза Джоузеф Уилок  74'
Матео Гендузивлиза Матео Гендузи
73' Рено Емонд  Рено Емондизлиза
Фелипе Авенати  Фелипе Авенативлиза
Ейнсли Мейтланд-Найлсизлиза Ейнсли Мейтланд-Найлс  66'
Никола Пепевлиза Никола Пепе
58' Александър Болевич  Александър Болевичизлиза
Мехди Карсела Гонзалес  Мехди Карсела Гонзалесвлиза
Дани Себайосгол Дани Себайос  57'
41' Пол-Жозе М'Поку  Пол-Жозе М'Покужълт картон