Речта, която надъха Залцбург за страхотното второ полувреме срещу Ливърпул 04 октомври 2019 | 12:05
Само преди няколко дни Ливърпул и Ред Бул Залцбург изиграха страхотен мач на "Анфийлд", в който си вкараха седем гола и оставиха без дъх всички, които обичат атакуващия футбол. Мърсисайдци поведоха с 3:0, а на почивката резултатът бе 3:1 и всички си мислеха, че този двубой ще се доиграва през второто полувреме. Точно в този момент на сцената е излязъл наставникът на австрийския тим Джеси Марш. Американецът мотивира отбора си с реч, която днес придоби публичност. След нея играчите на Залцбург излязоха преобразени за началото на втората част и в 60-ата минута резултатът вече бе 3:3. В крайна сметка гостите изгубиха този мач, но получиха само суперлативи за представянето си на "Анфийлд".

"Първо, колко нарушения направихме? Може би две? Бъдете по-безмилостни срещу Ван Дайк. Играем с твърде голямо уважение. Прекалено голям респект. Силни ли са? Да, но това не означава, че трябва да бъдем мили с тях, да не влизаме в единоборства и да не се борим. Трябва да ни усетят, момчета. Трябва да разберат, че сме тук, за да се конкурираме с тях, а не просто да играем по определен начин. Можем да говорим за тактика, но важното е да стъпим на терена с повече увереност и воля. Ние срещу тях. Нека излезем с повече воля и се борим повече. Видяхме, че са силни, но можем да се справим по-добре и да вдъхнем живот на нашата игра. Самоувереност и физика, това е всичко. Не са толкова опасни при статичните положения. Хайде, можем да предложим много повече", заяви в емоционалната си рече Джеси Марш, който в хода на изказването си превключва от немски на английски, гарнирайки думите си с доста нецензурни изрази.
Фабиньожълт картон Фабиньо  87'
78' Златко Юнузович  Златко Юнузовичизлиза
Majeed Ashimeru  Majeed Ashimeruвлиза
71' Dominik Szoboszlai  Dominik Szoboszlaiизлиза
Масая Окугава  Масая Окугававлиза
Мохамед Салахгол Мохамед Салах  69'
Жоржиньо Вайналдумизлиза Жоржиньо Вайналдум  64'
Дивок Оригивлиза Дивок Ориги
Джордан Хендерсънизлиза Джордан Хендерсън  62'
Джеймс Милнървлиза Джеймс Милнър
60' Erling Braut Haaland  Erling Braut Haalandгол
56' Такуми Минамино  Такуми Минаминогол
Patson Daka  Patson Dakaизлиза
Erling Braut Haaland  Erling Braut Haalandвлиза
39' Хий-Чан Хуан  Хий-Чан Хуангол
Садио Мане
9'
Андрю Робъртсън
25'
Мохамед Салах
36'
39'
Хий-Чан Хуан
56'
Такуми Минамино
60'
Erling Braut Haaland
69'

Добави коментар Коментари (18)

LFC (Гост) 18 отговор
05 октомври 2019 | 09:53

Пак ти казвам, пич, върху развитието на мача оказа влияние не преобразяването на Залцбург, а това на Ливърпул. Мача с Шефилд? Резонно и заслужена победа. Наполи? Вървеше си към чист и справедлив хикс. На този етап от сезона Ливърпул показва постоянство в класата. Рейтинг: 5 2

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

123 (Гост) 17 отговор
04 октомври 2019 | 21:30

Шъ съ разплача Рейтинг: 2 3

фсб (Гост) 16 отговор
04 октомври 2019 | 20:32

Прав е тренера на Залцбург, че отбора му игра с прекалено голям респект през първото, вместо да превърнат мача в битка. Няма как да спечелиш мач, ако излезеш на терена като обречен. През второто буквално бяха преобразени и мача съвсем не се доиграваше. Казвате, че второто полувреме Ливърпул се отпуснали...И срещу Шефилд ли бяха ''отпуснати'', че нищо не играха... а с Наполи? Рейтинг: 7 15

Най ми хареса (Гост) 15 отговор
04 октомври 2019 | 20:13

Радостта при 3-3.Ма тъпун*гер,има още 35 шиб*ни минути!Вземи 4-ия и лек път! Рейтинг: 6 14

ФУТБОЛ МЕНИДЖЪР (Гост) 14 отговор
04 октомври 2019 | 19:59

Първия онлайн ФУТБОЛ МЕНИДЖЪР, играта която ви плаща докато я играете! Информация за играта и най добрите стратегии може да намерите на---> spe4eliotigri3_blogspot _com Рейтинг: 1 2

kiko (Гост) 13 отговор
04 октомври 2019 | 19:30

Че бийтълсите се отпуснаха след третия гол е факт, НО при 0:3 като гост на настоящия европейски шампион да се върнеш в мача и то като отбор с много по-скромни възможности, е нужно огромно надъхване и мотивация, това за полувремето е истина, неминуемо се връщам към вчерашния мач на Лудогорец, когато ключовото беше това, което се случи на почивката, както и към гостуването на Левски на Аек. Рейтинг: 16 0

Данче (Гост) 12 отговор
04 октомври 2019 | 19:12

Ази пък си искам Йорданка Фандъкова да ме ашладиса! Толкова е неотразима...Ох,неиздържам веке...! Рейтинг: 2 0

123 (Гост) 11 отговор
04 октомври 2019 | 17:56

Да бе! От речта ще да е...LOL!!Добре че Ливърпул дръпнаха спирачката, че към 30-ата минута трябваше да пуснат още една топка за Залцбург. Рейтинг: 12 7

Какъв луд (Гост)
05 октомври 2019 | 09:46

Това ако е андъхваща реч направо кърти мивки...по скоро става за кръчма КОЗАРСКА СРЕЩА в село там съм чувал далеч по надъхваща реч! Рейтинг: 2 2

Пук (Гост) 10 отговор
04 октомври 2019 | 17:19

Коментарът на Клоп: "Ако някой от Ливърпул тръгне да ме снима в подобна ситуация, ще напусна клуба" Рейтинг: 27 1

ssamo loko (Гост) 9 отговор
04 октомври 2019 | 16:37

да можеше ин ашите национални да се надъхат така, и да разберат че тези англичани не са кой знае какво, ние само дрънкаме колко класни са всичкkи и колко малак е нашата класа, 5 от футболистите които смазаха цска москва и ференцварош играят за нас ние гледаме че някакви гнусни шиптари от косово играли във последния отбор на първа френска лига и се предаваме ... манталитетът е всичкkи в съвременният футбол а ние го нямаме Рейтинг: 21 1

ЛИВЪРПУЛ (Гост) 8 отговор
04 октомври 2019 | 16:34

КАТО ГИ ГЛЕДАХ, МОИТЕ ОТ ЛИВЪРПУЛ И МИ СЕ СТРУВА, ЧЕ ТАЗИ ГОДИНА ЩЕ Я КАРАТ ПО ИНЕРЦИЯ В ШЛ , А КАТО ГИ ЗНАМ, КАКВА ЧЕРВЕНА ЛАВИНА СА , ПОГЛЕДНИ, ЧЕ СА Я СПЕЧЕЛИЛИ ОТНОВО ! Рейтинг: 10 9

Тоя (Гост) 7 отговор
04 октомври 2019 | 15:57

Е еб аси. Искам го в Барса. Рейтинг: 11 1

23333 (Гост) 6 отговор
04 октомври 2019 | 15:14

Докато говореше на немски звучеше по-надъхващо. Като превклюи на английски все едно гледам холивудска боза. Рейтинг: 12 7

00 (Гост) 5 отговор
04 октомври 2019 | 13:36

Големият Бил Шенкли го е казал: Треньорите си изкарват парите на почивката. Този ми хареса повече дори от Пачино във Всяка една неделя Рейтинг: 57 4

Putki po masata (Гост) 4 отговор
04 октомври 2019 | 13:34

Toq trqbva da smeni Solkaer v United Рейтинг: 11 5

Маняк (Гост)
05 октомври 2019 | 09:49

С некачествени материали трудно се работи МАН ЮНАЙТЕД е точно това сега и след 5 години ще е малко на това ниво Рейтинг: 0 0

Вижоще

Шампионска Лига

Ман Сити благодари по специален начин на 114 привърженици 14 ноември 2019 | 17:25
Сурово наказание за играча на Брюж, който пропусна дузпата срещу ПСЖ 08 ноември 2019 | 18:52
Рамзи призна: Извиних се на Кристиано 07 ноември 2019 | 18:30
Финалът на ШЛ през 2024 година може да се играе в САЩ 09 ноември 2019 | 12:33
Тотнъм с първа победа като гост от половин година, Сон пак се разкая (видео) 06 ноември 2019 | 23:59
Валенсия загуби важен халф за битката с Челси 14 ноември 2019 | 17:53
Голът на Дъглас Коста е №1 в Шампионската лига 09 ноември 2019 | 03:53
Неразбирателство кой да бие дузпата срещу ПСЖ, Клеман бесен на Диане 07 ноември 2019 | 14:16
Сон призна: Последните няколко дни бяха много тежки 07 ноември 2019 | 12:52
Героят на Ман Сити Кайл Уокър заставал на вратата и на тренировки 07 ноември 2019 | 11:16
На Кристиано сякаш не му хареса смяната 07 ноември 2019 | 10:48
Почетино: Гордея се със Сон 07 ноември 2019 | 05:38
Гуардиола остана доволен от равенството с Аталанта 07 ноември 2019 | 04:43
Карим Бензема се изравни с Меси 07 ноември 2019 | 04:41
Родриго докосна постижение на Раул 07 ноември 2019 | 03:39
Кайл Уокър: Често се шегувам с вратарите 07 ноември 2019 | 03:24