Германия можеше да разгроми Аржентина, а накрая едва не загуби (видео) 09 октомври 2019 | 23:38

Германия и Аржентина направиха зрелищно 2:2 в контрола, играна на “Сигнал Идуна Парк” в Дортмунд. Головете за домакините вкараха Серж Гнабри в 15-ата минута и Кай Хавертц в 22-ата, но резервите  Лукас Аларио и Лукас Окампос донесоха равенството на южноамериканците след почивката.

Мачът бе повторение на драматичния финал на Мондиал 2014, спечелен от Бундестима. Оттогава съперниците се бяха срещали само веднъж - в приятелски двубой, в който надделяха “гаучосите”.

Днес отборите си размениха по едно полувреме. През първата част Германия изцяло доминираше и освен двата гола изпусна още няколко положения. Аржентинците се преобразиха след почивката и направените смени. В последните минути те бяха близо и до пълен обрат.

Селекционерът на Германия Йоахим Льов залага на вратата на Марк-Андре тер Стеген за сметка на Мануел Нойер. Защитата е в доста експериментален вид с Лукас Клостерман, Робин Кох, Никлас Зюле и Марсел Халстенберг. В средата на терена ще действат Емре Джан, Йошуа Кимих и Кай Хавертц, а тримата в предни позиции са Серж Гнабри, Джан-Лука Валдшмит и Юлиан Брант. Сред резервите са Илкай Гюндоган, Марко Ройс и Тимо Вернер.

Аржентинците са без наказания от КОНМЕБОЛ Лионел Меси. Атаката на гостиет водят Пауло Дибала, Лаутаро Мартинес и Анхел Корея. В халфовата линия Лионел Скалони е избрал Роберто Перейра, Леандро Паредес и Родриго Де Паул, а бранителите пред вратаря Аугустин Маркесин са Хуан Фойт, Николас Отаменди, Маркос Рохо и Николас Таляфико.
За първи път от 2014 година германците излязоха без нито един световен шампион в състава си. Многото контузии ограничиха сериозно избора на Льов, но пък това беше възможност за младоците в Бундестима да се докажат.

Гонсало Игуаин, Анхел Ди Мария и Мауро Икарди пък отново не попаднаха в сметките на Скалони.
Аржентина започна по-силно и първата голова възможност се откри пред Лаутаро Мартинес, но той не се възползва. Постепенно Бундестимът изнесе играта в по-предни позиции. В 15-ата минута шут на Брант не затрудни Маркесин, но секунди по-късно домакините поведоха. Подаването от десния фланг бе на Кластерман, а четирима аржентинци не можаха да спрат Гнабри, който майсторски овладя топката и с техничен удар откри резултата.

В 22-ата минута Рохо загуби топката на тъчлинията и това сложи началото на мълниеносна контра. Кълбото стигна до Гнабри, той подаде на връхлитащия Хавертц и звездата на Байер (Леверкузен) отбеляза първия си гол за националния тим.

В средата на полувремето ситуацията можеще да стане още по-неприятна за Аржентина, но гредата спаси Маркесин след силен удар на десния бек Клостерман. Малко по-късно Де Паул шутира от над 25 метра и също разтресе гредата.

В минутите до края на полувремето имаше известна активизация в състава на гостите, но Тер Щеген нито веднъж не трябваше да се намесва решително.

На почивката Скалони направи две смени и в игра се появиха Маркос Акуня и Лукас Окампос вместо Рохо и Анхел Корея. За Окампос това беше дебют за представителния тим.

В началото на втората част поредната бърза германска атака изненада гостите, но Маркесин изби с крак удар на останалия очи в очи с него Емре Джан. В 62-ата минута Лукас Аларио смени Дибала и именно нападателят на Байер (Леверкузен) върна едно попадение. Той беше точен с глава след центриране на Акуня от левия фланг.Излизането на Брант и Хавертц отслаби германците, а всички резерви на Аржентина се включиха силно. Аларио пропусна да изравни след поредната грешка в защитата на домакините, но това направи дебютантът Окампос в 85-ата минута. Аларио проби и комбинира с футболиста на Севиля, който изненада Тер Стеген с удар в близкия ъгъл. При изстрела имаше и лек рикошет в Емре Джан.

В края на мача Окампос можеше дори да донесе победата на Аржентина, но беше блокиран от двама германски защитници.

ГЕРМАНИЯ - АРЖЕНТИНА 2:2 (2:0)
1:0 С. Гнабри (15)
2:0 К. Хавертц (22)
2:1 Л. Аларио (66)
2:2 Л. Окампос (85)

ГЕРМАНИЯ (4-3-3): Тер Стеген; Клостерман, Р. Кох, Зюле, Халстенберг; Е. Джан, Кимих, Хавертц (83 - Руди); Гнабри, Валдшмит, Брант (66 - Амири)
Селекционер: Йоахим Льов
АРЖЕНТИНА (4-3-3): Маркесин; Фойт, Отаменди, Рохо (46 - Акуня), Таляфико; Р. Перейра (76 - Саравия), Л. Паредес, Де Паул (90 - Г. Родригес); А. Корея (46 - Окампос), Л. Мартинес, Дибала (62 - Аларио)
Селекционер: Лионел Скалони

Добави коментар Коментари (28)

Bayern_1 фен на: --- 28 отговор
10 октомври 2019 | 12:54

Смазахме ги до средата на второто полувреме и после машината зацепи.Льов ми се вижда изчерпан за "маншафта" и най-кьсно след Евро 2020 да си подава оставката мисля аз. Рейтинг: 3 8

dggf (Гост)
10 октомври 2019 | 13:59

“Смазахме ги”. Ти германец ли си, или си от щаба им някакъв? Рейтинг: 12 3

ФУТБОЛ МЕНИДЖЪР (Гост) 27 отговор
10 октомври 2019 | 12:28

Първия онлайн ФУТБОЛ МЕНИДЖЪР, играта която ви плаща докато я играете! Информация за играта и най добрите стратегии може да намерите на---> spe4eliotigri3_blogspot _com Рейтинг: 1 4

Дори (Гост) 26 отговор
10 октомври 2019 | 12:11

И 2014-та когато имаха стегнат отбор не бяха нищо особено и Меси им реши повечето мачове за да паднат незаслужено на финала. Рейтинг: 6 8

добрева фб икона (Гост) 25 отговор
10 октомври 2019 | 11:40

значи американка съм сега да ми казвате че има има някасъв отбор с християнски знаци няма да стане словаци тъпи Рейтинг: 0 5

мда (Гост) 24 отговор
10 октомври 2019 | 10:58

Стеген след тоя мач може да замълчи завинаги. Рейтинг: 12 3

Фенът (Гост) 23 отговор
10 октомври 2019 | 10:03

То тази контрола със сигурност е по - интересна от всичките днешни Евро квалификации ... Белгия - Сан Марино ?!?! Ще бъде култов двубой ! Какви ли шансове имат пичовете от Сан Марино? ... За мен трябва да има ПРЕДКВАЛИФИКАЦИИ , преди основните квалификации ! Както е в баскетбола! Най слабите отбори се редуцират предварително и отиват в същинския квалификационен цикъл ! Така е в баскетбола ... Ще е добре да стане и в футбола ! ... Рейтинг: 5 5

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

ХО (Гост) 22 отговор
10 октомври 2019 | 08:42

На това футбол ли му казвате.. Рейтинг: 4 6

Спасител (Гост) 21 отговор
10 октомври 2019 | 08:26

Гледам повторението и си мисля " Еб@ахти посредствените отбори" . Те една топка не могат да си подат/спрат. Ако това са топ отборите на национално ниво ние не сме по далеч. Рейтинг: 5 9

Валери Божинов (Гост) 20 отговор
10 октомври 2019 | 02:55

Ами той, за разлика от джентълмена Роналдо, се опълчи на футболната мафия. Рейтинг: 16 8

10 октомври 2019 | 00:27

Аржентинците без Меси са трагедия, със Меси още по-голяма трагедия. Рейтинг: 33 49

a s (Гост)
10 октомври 2019 | 07:56

По-скоро е обратното ,ама щом виден капацитет като теб го казва,няма как да не се съглася Рейтинг: 21 7

.|. (Гост) 17 отговор
10 октомври 2019 | 00:14

Йоги Льов прави доста сериозно обновяване на маншафта след резила в Русия и е нормално да има колебание в резултатите. Скалони прави нещо подобно и с аржентинския национален. Ще видим докъде ще я докарат на световното в Катар, което май е последният шанс на Меси да спечели световната купа. Все пак догодина има пак Копа в Аржентина и Колумбия и мечтата на Меси за титла с мъжете на Аржентина може да се изпълни и по-рано. Макар че играта, демонстрирана от гаучосите срещу Германия, далеч не предвещава победа на Копата. Рейтинг: 18 5