Окжетпес с Пламен Димов постигна важна победа като гост 20 октомври 2019 | 16:44
Отборът на Окжетпес постигна важна победа с 2:1 над Актобе в сблъсъка между двата тима от 30-ия кръг на първенството на Казахстан. Пълни 90 минути за гостите записа българинът Пламен Димов.

Данило Алвеш изведе Окжетпес напред в 35-ата минута, но Маркос Пицели изравни само три минути по-късно.

В 48-ата минута обаче Артьом Димитриев вкара втори гол за гостите и той се оказа победен.

С този успех Окжетпес почти си осигури оцеляването в елита, като вече е на 7-ата позиция с 37 точки. Актобе пък остава на дъното на 12-ото място с 12 точки.