Арсенал остана извън топ 4 след загуба от Шефилд Юнайтед 21 октомври 2019 | 23:50
Отборът на Арсенал загуби от Шефилд Юнайтед с 0:1 при гостуването си в последния мач от 9-ия кръг на Премиър лийг. Домакините стигнаха до успеха с попадение през първата част на Мусе в 30-ата минута.
След почивката Арсенал опита да промени резултата, но беше беззъб в атака и така той в крайна сметка се запази. Лондончани не успяха да се завърнат в топ 4 и останаха пети с 15 точки, докато Шефилд се придвижи до 9-ата позиция, като вече има 12.

Мениджърът на Арсенал Унай Емери направи само една промяна спрямо състава, победил Борнемут в последния кръг преди паузата за националните отбори. На мястото на Дани Себайос започна Джо Уилок.
Колегата му на кормилото на Шефилд Юнайтед Крис Уайлдър също не извърши много промени от състава, завършил 0:0 срещу Уотфорд. На местата на Оли Макбърни и Калъм Робинсон започнаха Лис Мусе и Дейвид МакГолдрик.

Двубоят започна доста интензивно, като и двата отбора търсеха гола. Още в началото Никола Пепе направи пропуск, а в 20-ата минута отново той пропиля отличен шанс да открие резултата, след като не успя да намери вратата от близка дистанция с левия си крак след подаване на Коласинак.
Така се стигна до 30-ата минута, когато домакините откриха. След центриране от корнер към далечната греда топката попадна у Джак О'Конъл, който с глава я свали на земята, а Лис Мусе отблизо успя да изпревари Гранит Джака и да я прати в мрежата. В следващите минути Арсенал имаше претенции за дузпа, но реферът Майк Дийн показа жълт картон на Букайо Сака за симулация. Легендата Фреди Люнгберг, който сега е част от щаба на Арсенал, протестира бурно и получи жълт картон. Арсенал се хвърли в атака, а най-близо до гол беше Гранит Джака, който стреля мощно от границата на наказателното поле, но Хендерсън  спаси.
След почивката Арсенал се опита да промени резултата, но не показа нищо в атака и в крайна сметка той се запази.
Никола Пепе отново пропусна, като този път не се възползва от шанс за тима си с изстрел от далечна дистанция в 74-ата минута. Нападателите Александре Лаказет и Пиер-Емерик Обамеянг не получиха подкрепата на своите съотборници, бяха солидно охранявани и останаха незабелязани на терена.
"Артилеристите" не успяха да се завърнат в топ 4, а Шефилд Юнайтед се отдалечи от опасната зона. Любопитното е, че Манчестър Юнайтед слезе с една позиция надолу и вече е 14-и с 10 точки.

Шефилд Юнайтед - Арсенал 1:0
1:0 - Мусе (31)

Шефилд Юнайтед: Хендерсън, Балдок, Башам, Игън, О'Конъл, Стивънс, Лундстрьом, Флек, Норууд, МакГолдрик, Мусе.

Арсенал: Лено, Чеймбърс, Сократис, Луис, Коласинак, Гендузи, Джака, Уилок, Сака, Обамеянг, Пепе.

Оливър Макбърни Оливър Макбърни9 Дани Себайос8 Дани Себайос
90' Калъм Чеймбърс  Калъм Чеймбърсжълт картон
86' Сократис Папастатопулос  Сократис Папастатопулосжълт картон
Оливър Норуудизлиза Оливър Норууд  85'
Оливър Макбърнивлиза Оливър Макбърни
Дейвид МасГолдрикизлиза Дейвид МасГолдрик  78' Никола Пепе  Никола Пепеизлиза
Люк Фрийманвлиза Люк Фрийман  Габриел Мартинели  Габриел Мартинеливлиза
Дийн Хендерсънжълт картон Дийн Хендерсън  75'
69' Гранит Джака  Гранит Джакаизлиза
Александре Лаказет  Александре Лаказетвлиза
67' Сеад Коласинак  Сеад Коласинакжълт картон
Дейвид МасГолдрикжълт картон Дейвид МасГолдрик  66'
Лис Мусеизлиза Лис Мусе  56'
Били Шарпвлиза Били Шарп
46' Джоузеф Уилок  Джоузеф Уилокизлиза
Дани Себайос  Дани Себайосвлиза
Джак О'Конължълт картон Джак О'Конъл  39'
35' Букайо Сака  Букайо Сакажълт картон
6
3 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
5
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
Лис Мусе
30'

Добави коментар Коментари (32)

24 октомври 2019 | 16:16

Арсенал бутани от сьдийте?мухахаха това се отнася за МЮ,които в момента са си чист сряфняк,но не и за топчийте. Рейтинг: 0 0

neutralen (Гост) 31 отговор
22 октомври 2019 | 14:11

Ако трябва да избирам да гелдам мач на Арсенал или Лестър или Уулвс няма да избера Арсенал. Няма нищо интересно за гледане. Отбор без лице, безформено мекотело. Даже не могат да се борят като по-слабите технически и евтини отбори Рейтинг: 13 0

няма смисъл (Гост) 30 отговор
22 октомври 2019 | 12:04

Незнам кой треньор трябва да застане начело.За да си оправят играта навънка.Пълна трагедия. Рейтинг: 4 0

боко (Гост) 29 отговор
22 октомври 2019 | 11:36

Арсенал не ебил толкова трагичен дори и в най лошите години на Венгер. Какво се случва с Торейра който беше най добрия ни играч през миналия сезон? Защо бяха разкарани Михтарян и Айоби, като на тяхно място играят някви лапета които не са готовиза титуляри. Пепе е новия Йозил, техничен но анемичен. Нова защита която изглежда по трагични и от времето на Мертезакер. Имаме голмайстор като Оба, койтое принуденда играе с пълни аматйори. Що за футбол практикува Емери? Рейтинг: 13 2

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

AБВ (Гост)
22 октомври 2019 | 15:23

Наистина ли написа аматЙори? Аууууууууу.......... Рейтинг: 3 0

Крум (Гост) 28 отговор
22 октомври 2019 | 10:17

Мисля, че Емери трябва да си ходи. Не зная откъде му хрумна тази тъпа тактика за изнасяне на топката. Всички отбори свикнаха да ги пресират пред вратата и естествено Арсенал губи. С ПСЖ нищо не направи, сега също! Рейтинг: 11 0

lfc (Гост) 27 отговор
22 октомври 2019 | 09:48

Никола Пепе очаквано е разочарованието на сезона. Добре, че не го взехме ние. Рейтинг: 9 5

фен (Гост) 26 отговор
22 октомври 2019 | 08:38

Оставка Рейтинг: 3 3

Samo Juventus (Гост) 25 отговор
22 октомври 2019 | 08:31

ЛОВЕШКИ ПРА,СЕТА И КОП,ЕЛЕТА МРАСНИ МАИ,КИТЕ ВИ ЕБ,АХМЕ ОТНОВО !!! САМО ЛОКО ДА СА ПЕИ !!! ЛОКО ЛОКО ЛОКО !!! ШАМПИОН Е ЛОКОООО !!! КУПАТА ЧЕРНО БЯЛА ПРАСЕТАТА ЕБ,АНИ !!! Рейтинг: 3 4

Арсенал (Гост) 24 отговор
22 октомври 2019 | 08:11

Емери вън Рейтинг: 6 4

Бяло зелено червено (Гост) 23 отговор
22 октомври 2019 | 07:50

Бавно,но сигурно един от големите английски клубове се превръща в средняк.Поздравления за ШЮ,но са си обикновени дървари. Рейтинг: 8 3

?? (Гост)
22 октомври 2019 | 08:34

Що да е бавно, Арсенал успяха за 2-3 години. Това си е добро темпо. Но пък други отбори заиграха силно така че нишо страшно не се е случило- не може десетилетия все едни да са горе. Сега не е времето на Арсенал и Юнайтед.И това му е хубавото на тая лига Рейтинг: 15 1

mda (Гост)
22 октомври 2019 | 09:38

бавно изглежда, но като цяло беше сигурно. Арсенал и Юнайтед дълго ще агонизират. Това, че години наред бяха бутани от съдии само скриваше грзната истина, че тия два отбора нищо не играят. Сега ще сърбат попарата Рейтинг: 11 9

ФУТБОЛ МЕНИДЖЪР (Гост) 22 отговор
22 октомври 2019 | 07:49

Първия онлайн ФУТБОЛ МЕНИДЖЪР, играта която ви плаща докато я играете! Информация за играта и най добрите стратегии може да намерите на---> spe4eliotigri3_blogspot _com Рейтинг: 1 3

22 октомври 2019 | 01:16

Къде е оня смешник, дето вчера пишеше за третия претендент Арсенал? По-жалки сте дори от Юнайтед в момента. Както и винаги сте били. Средняци е комплимент за вас. Рейтинг: 25 16

Tony Arsenala (Гост) 18 отговор
22 октомври 2019 | 00:28

Отвратителен мач и ужасен Арсенал,но имаше чиста дузпа за Арсенал в 6 минута и си взимахме 3-те точки,щото тия са пълни рендета отпред.Как може ВАР да не я даде не ми го побира акъла.А какви дузпи се дадоха на Манчо,Пуул и Тотнъм.Иначе пак казвам трагичен Арсенал ОТНОВО... Рейтинг: 11 11

Калоянов & Ливърпул (Гост)
22 октомври 2019 | 09:45

Абе имаше подръпване ама вашия така разпери ръце театрално,щеше да е нелепо да ви свирят такава лека дузпа. Рейтинг: 4 0

Вижоще

Англия

Отхвърлиха жалба на шампиона на Англия по важен процес 15 ноември 2019 | 14:42
Милан предпочита Манджукич пред Кийн 16 ноември 2019 | 21:39
Интер и Челси са започнали преговори за Жиру 16 ноември 2019 | 19:50
Агентът на Бейл вече преговарял с Арсенал и Тотнъм? 16 ноември 2019 | 16:46
Манчестър Сити оглежда двама от изненадата в Премиър лийг 15 ноември 2019 | 14:29
Арсенал и Ман Юнайтед ще гледат Демирал срещу Исландия 14 ноември 2019 | 04:02
Англия без Хендерсън и Гомес в Прищина 16 ноември 2019 | 12:56
Агентът на Белерин призна за интерес от Италия 15 ноември 2019 | 18:40
Почетино бил недоволен, че Тотнъм не привлече Коутиньо 15 ноември 2019 | 16:47
Хендерсън: Бях готов да убия Луис Суарес 15 ноември 2019 | 13:56
Манчестър Сити проявява интерес към 16-годишен нападател на Уест Бромич 15 ноември 2019 | 12:58
Стърлинг подкрепи Гомес след освиркванията 15 ноември 2019 | 11:41
Саутгейт след 7:0: Спечелихме групата с лекота 15 ноември 2019 | 00:59
Англия подобри рекорда от нашия мач и ще играе на десето ЕП (видео) 14 ноември 2019 | 23:32
Премиър лийг каза "не" на ключова промяна във ВАР 14 ноември 2019 | 18:59
Ендшпила на Пеп в Сити ли виждаме в момента 14 ноември 2019 | 18:45