Селтик наказа пропуските на Лацио в 95-ата минута и се класира за следващата фаза (видео) 07 ноември 2019 | 22:05
Селтик измъкна много важна победа с 2:1 над Лацио като гост в двубой от четвъртия кръг на надпреварата в Група "Е" на Лига Европа. Домакините бяха значително по-активният отбор, но многото пропуски и добрите спасявания на Фрейзър Форстър ги спряха днес. С успеха Селтик излезе на първо място в групата с 10 точки и два кръга преди края си осигури класиране за елиминациите, докато Лацио е на трето място с шест точки зад Клуж. Преди две седмици шотландският шампион спечели и ответния двубой с 2:1. Днес Чиро Имобиле (7') откри резултата, а Джеймс Форест (38') изравни. След почивката над всички бе стражът на гостите, който спаси няколко положения. Така се стигна до 95-ата минута, когато Оливие Нтачм донесе победата на Селтик.

Домакините започнаха много по-добре и в седмата минута Чиро Имобиле откри резултата, след като бе изпуснат от отбраната на Селтик и засече центриране отдясно, което бе отклонено от Кайседо. "Орлите" пропуснаха още няколко възможности да удвоят аванса си и така се стигна до 38-ата минута, когато Джеймс Форест изравни. Първият пас на Елионуси беше пресечен, но след това мароканецът се пребори за топката и намери Форест, който стреля остро по диагонала -1:1. Само две минути след това Лацио можеше да си върне преднината, но Жюлиен изчисти от голлинията удар с глава на Кайседо.

В 68-ата минута Фрейзър Форстър показа страхотен рефлекс и спаси удар с глава на Сергей Милинкович-Савич. Домакините имаха две претенции за дузпи, които не бяха уважени.

1/4-час преди края Луис Албето опита да вкара директно от корнер, но топката срещна близката греда. Пет минути преди края Форстър отново спаси Селтик, след като изби силен удар на Бериша, озовал се очи в очи със стража. Секунди след това вратарят на Селтик изби и много опасен удар на Луис Алберто от 18 метра.

В крайна сметка пропуските на Лацио бяха наказани в 95-ата минута, когато Оливие Нтчам получи от Едуард и копна топката над Стракоша - 2:1.

Denis Vavro Denis Vavro93 Кристофър Жюлиен2 Кристофър Жюлиен
Франческо Ачерби Франческо Ачерби33 Kristoffer Vassbakk Ajer35 Kristoffer Vassbakk Ajer
Сенад Лулич Сенад Лулич19 Nir Bitton6 Nir Bitton
90' Olivier Ntcham  Olivier Ntchamгол
89' James Forrest  James Forrestизлиза
Моритц Бауер  Моритц Бауервлиза
83' Hatem Abd Elhamed  Hatem Abd Elhamedизлиза
Nir Bitton  Nir Bittonвлиза
Denis Vavroизлиза Denis Vavro  82'
Валон Беришавлиза Валон Бериша
77' Ryan Christie  Ryan Christieизлиза
Olivier Ntcham  Olivier Ntchamвлиза
Джони Родригесизлиза Джони Родригес  58'
Сенад Луличвлиза Сенад Лулич
Лукаш Лейваизлиза Лукаш Лейва
Луис Албертовлиза Луис Алберто
51' Scott Brown  Scott Brownжълт картон
Фелипе Кайседожълт картон Фелипе Кайседо  42'
38' James Forrest  James Forrestгол
Чиро Имобиле
7'
38'
James Forrest
90'
Olivier Ntcham

Добави коментар Коментари (1)

Bhoys (Гост) 1 отговор
08 ноември 2019 | 18:59

Просто велики!!! Рейтинг: 0 0

Лига Европа

Кошмар в Барселона - Лудогорец бе разбит с шест гола от Еспаньол (видео) 07 ноември 2019 | 23:48
Резултати и голмайстори в Лига Европа - пет отбора са на 1/16-финал 07 ноември 2019 | 23:55
ЦСКА (М) пропусна последния си шанс, а Ференцварош остана зад Лудогорец (видео) 07 ноември 2019 | 23:59
След силен мач и три гола Ман Юнайтед се класира за елиминациите на Лига Европа (видео) 07 ноември 2019 | 23:53
Сент Етиен изпусна победата в Украйна 08 ноември 2019 | 00:15
Кариус пусна нови три гола 08 ноември 2019 | 00:42
“Мундо Депортиво”: Благословена Европа за Еспаньол 08 ноември 2019 | 10:05
АПОЕЛ обърна Карабах и завърза възела в група "А" (видео) 07 ноември 2019 | 22:35
Фейенорд и Йънг Бойс се сбориха, но не се победиха 08 ноември 2019 | 00:05
Еспаньол доминира в Идеалния отбор на Лига Европа 08 ноември 2019 | 14:19
Марселиньо: Много лошо, но горе главата! (видео) 08 ноември 2019 | 00:35
Борусия (М) пак съсече Рома в последните секунди (видео) 08 ноември 2019 | 00:34
Генчев: Никой не е очаквал такова нещо, Рафа постъпи правилно 08 ноември 2019 | 00:17
Армията на Стивън Джерард сломи и Порто в своята крепост (видео) 08 ноември 2019 | 00:15
Терзиев: Хубаво е всеки да си направи анализ 08 ноември 2019 | 00:08
Гент изненада Волфсбург в Германия (видео) 07 ноември 2019 | 23:58
Шоу на Мунир и Дабур прати Севиля на 1/16-финал (видео) 07 ноември 2019 | 21:57
Стандард удари Айнтрахт в края (видео) 07 ноември 2019 | 21:51
АЗ Алкмаар още веднъж се подигра с Астана и изпревари поне за няколко часа Ман Юнайтед (видео) 07 ноември 2019 | 19:40