Чехия е на Евро 2020 след обрат срещу Косово (видео) 14 ноември 2019 | 23:40
Чехия е вторият отбор от нашата група "А", който си осигури участие на Евро 2020. Тази вечер възпитаниците на Ярослав Силхави победиха Косово с 2:1 в прекия сблъсък за второто място и така си гарантираха участие на финалите. Домакините на "Доосан Арена" в Пилзен трябваше да правят обрат, след като първи получиха гол в своята врата, дело на Нухиу в 50-ата минута. Чехите обаче реагираха блестящо на предизвикателството и тотално надиграха своя съперник, като с голове на Крал в 71-ата и Челустка в 79-ата минута обърнаха нещата в своя полза, а освен това можеха да спечелят и далеч по-убедително, като техен гол бе отменен, а също така нацелиха и две греди.

Първото полувреме двата тима играеха по-предпазливо. Все пак чехите бяха отборът, който по-често поглеждаше към вратата на съперника. В 7-ата минута опасен изстрел с глава на Каменчик бе спасен от вратаря. След това в 24-ата минута прекрасен удар от фаул на Якоб Янкто бе спасен от вратаря. При последвалия корнер пък Сучек стреля с глава над вратата.

Второто полувреме обаче бе пълно с емоции. В 50-ата минута почти от нищото Косово поведе в резултата. При едно центриране отдясно Нухиу с глава порази вратата за 0:1.

Домакините обаче реагираха като ужилени и заредиха атака след атака към вратата на съперника. В 60-ата минута Каменич стреля от точката на дузпата, но в ръцете на вратаря. След това в 67-ата минута гол на Чехия бе отменен заради нарушение срещу вратаря.

В 71-ата минута резултатът все пак бе изравнен. Алекс Крал с мощен шут извън наказателното поле порази вратата за 1:1

След това в 74-ата минута Сучек получи отличен пас сам срещу вратаря, но стреля покрай вратата. По-малко от минута след това изстрел от воле на Янкто се отби от гредата.

В 75-ата минута се стигна до разбъркване в пеналта, първо защитник на Косово изчисти пред голлинията, а след това шут на Ондрашек се отби от напречната греда.

В 79-ата минута натискът на Чехия доведе и до победен гол. При едно центриране от корнер топката не бе изчистена и стигна до Крал, който стреля с глава, а Челустка отблизо я чукна топката зад голлинията за 2:1.

Така Чехия вече има 15 точки и няма как да бъде изместена от второто място в класирането, тъй като Косово е с 11 точки на 3-ата позиция, а остава само един кръг. В неделя чехите гостуват в София на България, а Косово домакинства на Англия.
Павел Кадержабеквлиза Павел Кадержабек
85' Берсант Селина  Берсант Селинаизлиза
Elbasan Rashani  Elbasan Rashaniвлиза
Ондрей Челусткагол Ондрей Челустка  79'
77' Флоран Хадергьонай  Флоран Хадергьонайизлиза
Tomas Soucekжълт картон Tomas Soucek  55'
50' Атде Нухиу  Атде Нухиугол
46' Anel Raskaj  Anel Raskajизлиза
Бесар Халими  Бесар Халимивлиза
32' Атде Нухиу  Атде Нухиужълт картон
Jan Borilжълт картон Jan Boril  31'
23' Фидан Алити  Фидан Алитижълт картон
15' Anel Raskaj  Anel Raskajжълт картон
16 Извършени фалове 12
50'
Атде Нухиу
Алекс Крал
71'
Ондрей Челустка
79'

Добави коментар Коментари (4)

србе на врбе (Гост) 4 отговор
15 ноември 2019 | 00:15

тия добре че се класираха та ще доидат с резервите неделя срешу нас , иначе щяха да се нахъсат и да ни отперат още една Чешка шестица !!! Рейтинг: 37 2

цар Иван Асен II (Гост)
15 ноември 2019 | 09:04

Така е. Сега мое и да ни пуснат едно реми, да не сме последни в групата. Макар че по принцип чехите ни мразят не знам защо, и едва ли биха дали лесно ремито Рейтинг: 6 2

Интересно (Гост)
15 ноември 2019 | 11:44

до човека ппп, да аз заразлика от тоя дето пита знам за пражката пролет или като е на руски весна и за нашето участие. Но интересното е че чехите не мразят руснаците бил съм в Чехия и дори не само че ни ги мразят а и се разбират добре. А и много чехи знаят руски. Тук възниква въпроса след като Русия е била главно действащо лице а ние само участници, защо с тях се разбират пък нас ни мразят? Рейтинг: 4 1

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Сърбин (Гост)
15 ноември 2019 | 11:46

До Интересно. Щото са славяни и са един етнос за това. Пък вие сте църнни маймуни татарски и за това вас ви мразят. Хахах Рейтинг: 2 8

!!! (Гост)
15 ноември 2019 | 11:50

етничските руснаци, защото Русия е на няколко континента и в нея влизат и други народи които се водят руснаци, но са чеченци, дегестанци и тнт. Та етническите руснаци са славяни, а славяните са отцепело се викингско племе. скандинавци, руснаци, немци всички те произлизат от викингски племена после стават славяни, пруси и тнт. Дори само като ги погледнеш визуално може да си дадеш сметка, че става дума за хора с общ корен. Ние не приличаме на никой от тях. Нито сме масово руси, светло бели и синеоки / зеленооки. Така че реално не спадаме към техния етнос. Това се вижда с просто око. Рейтинг: 3 3

Shkendija Tetovo /MKD/ (Гост) 3 отговор
14 ноември 2019 | 23:54

Kosovo play playoff for Euro 2020 North Macedonia. First is in Pristina, second is in Skopje. I think two wins for Kosovo or draw and win for Kosovo and Kosovo is in Euro 2020 10000000 % Рейтинг: 4 10

14 ноември 2019 | 23:55

Македония е българска, а за Косово и Сърбия не ме боли! Србе на врбе! Рейтинг: 44 6

Васерман (Гост) 1 отговор
14 ноември 2019 | 23:48

К.р за тия шиптарите! Браво на чехите Рейтинг: 47 8

Евро 2020

УЕФА разследва Румъния за расизъм 06 декември 2019 | 20:06
Германия не вярва в титла, но Льов е спокоен 29 ноември 2019 | 15:19
Германия уреди контроли срещу Испания и Италия през март 05 декември 2019 | 21:21
Ла Фурия загрява за Евро 2020 с контрола срещу Холандия 03 декември 2019 | 11:30
Хеттрик на Вайналдум и гръмко 5:0 за Холандия (видео) 20 ноември 2019 | 00:08
Гигс забрани на Бейл да играе голф по време на Евро 2020 02 декември 2019 | 16:36
Официално: "Васил Левски" трябва да има ВАР в началото на 2020-а 04 декември 2019 | 19:16
Англия насрочи два подготвителни мача за Евро 2020 03 декември 2019 | 15:28
Франция изпитва сериозни проблеми в намирането на съперници за контрола 02 декември 2019 | 15:17
Манчини: Групата не е толкова лесна, но сме оптимисти 02 декември 2019 | 12:49
Изтеглиха жребия за Евро 2020, вижте всички групи 30 ноември 2019 | 19:55
Роберт Морено: Ако не бях продължил, сега Луис Енрике нямаше да бъде селекционер 28 ноември 2019 | 20:23
Луис Енрике не спря полемиките със завръщането си 27 ноември 2019 | 19:09
Луис Енрике с остри нападки срещу бившия си асистент 27 ноември 2019 | 13:49
От УЕФА отказаха коментар за евентуални санкции срещу Русия 26 ноември 2019 | 13:09
Вячесав Колосков: Няма вариант Русия да бъде лишена от домакинство на Евро 2020 26 ноември 2019 | 12:18