Георги Костадинов пропусна да спаси Арсенал (видео) 24 ноември 2019 | 17:32
Краснодар сложи край на серията си от 4 равенства в РПЛ. "Биковете" победиха с 2:1 като гост Арсенал (Тула) и вече са трети в класирането, на точка зад втория Локомотив (Москва). Тони Вилена и Сергей Петров бяха точни за успеха, а Иван Игнатиев пропусна дузпа. Евений Луценко вкара почетното попадение за домакините. В края на двубоя българският национал можеше да изравни, но не успя да стигне до топката след удар на Луценко.

И преди двубоя днес Краснодар имаше осезаемо надмощие в мачовете срещу този съперник - 7 победи, 1 равенство и само 1 загуба при голова разлика 19:1. Старши треньорът на "биковете" Сергей Матвеев пусна в атака Маркус Берг и Иван Игнатиев, а Магомед-Шапи Сулейманов бе преместен на десния фланг в халфовата линия. Отляво действаше Мануел Фернандеш.

Георги Костадинов си партнираше с Горан Чаушич в средата на терена за Арсенал. Другите двама халфове в състава на Игор Черевченко бяха Виктор Алварес и Роберт Бауер, а Игор Горбатенко, Евгений Луценко и Сергей Ткачов водеха нападението.

Началото бе за гостите, които поведоха още в 7-ата минута. Тони Вилена опита далечен изстрел и след рикошет в тялото на противников футблист, топката заблуди Егор Шамов и спря в мрежата - 0:1. След четвърт час игра Мануел Фернандеш се контузи и на неговото място влезе Вандерсон.
В средата на полувремето Сулейманов центрира, а Бауер изби топката на крака на Сергей Петров, който не се поколеба да разстреля Шамов - 0:2. Последваха силни минути за Арсенал и малко преди почивката "артилеристите" се върнаха в мача. Ткачов центрира към далечната греда и Луценко красиво засече с глава за 1:2.

През втората част в игра се за Краснодар се завърна Юрий Газинский, който дълго време лекуваше контузия и не бе записвал участие от началото на сезона. В 63-ата минута Игантиев беше фаулиран в наказателното поле от вратаря на домакините Шамов. Потърпевшият сам изпълни дузпата, но стреля високо над вратата.
В 67-ата минута Вилена получи жълт картон за нарушение срещу Костадинов. Малко преди това българският национал изкара официално предупреждение и на Даниил Уткин

Родният халф можеше да донесе точката на Арсенал в последните секунди, но една крачка не му стигна, за да засече топката на далечната греда.

Роберт Бауер Роберт Бауер4 Кристиан Рамирес6 Кристиан Рамирес
Георги Костадинов Георги Костадинов70 Магомед-Шапи Сулейманов93 Магомед-Шапи Сулейманов
Вандерсон10 Вандерсон
Гиа Григалаважълт картон Гиа Григалава  90' Иван Игнатиев  Иван Игнатиевжълт картон
78' Магомед-Шапи Сулейманов  Магомед-Шапи Сулеймановизлиза
Дмитрий Стоцкий  Дмитрий Стоцкийвлиза
Игор Горбатенкоизлиза Игор Горбатенко  75'
Александър Ломовицкийвлиза Александър Ломовицкий
67' Тони Вилена  Тони Виленажълт картон
Александър Денисовизлиза Александър Денисов  66'
Даниил Лесовойвлиза Даниил Лесовой
Егор Шамовжълт картон Егор Шамов  62'
61' Даниил Уткин  Даниил Уткинжълт картон
57' Маркус Берг  Маркус Бергизлиза
Юрий Газинский  Юрий Газинскийвлиза
Евгений Луценкогол Евгений Луценко  43'
26' Маркус Берг  Маркус Бергжълт картон
25' Сергей Петров  Сергей Петровгол
Виктор Алваресжълт картон Виктор Алварес  24'
16' Александър Мартинович  Александър Мартиновичжълт картон
15' Мануел Фернандеш  Мануел Фернандешизлиза
Вандерсон  Вандерсонвлиза
7' Тони Вилена  Тони Виленагол