12 години по-късно Хетафе отново излезе от групата (видео) 12 декември 2019 | 21:45
Отборът на Хетафе пребори Краснодар и заедно с Базел излиза от група “С” на Лига Европа и ще участва във фазата на преките елиминации. В директен сблъсък за второто място испанците надвиха руския съперник с 3:0 на свой терен и събра 12 точки - с три повече от “биковете”. По същото време Базел очаквано се справи с аутсайдера Трабзонспор - 2:0, с което финишира на първа позиция.

За Хетафе това е първо излизане от групата от сезон 2007/08 г. насам, когато отборът стигна чак до четвъртфинал в бившия турнир за Купата на УЕФА. Там испанците бяха елиминирани от Байерн (Мюнхен) след дузпи. Така сега всичките седем представителя на Испания излизат от групите си в ШЛ и ЛЕ.

Тази вечер на столичани им стигаше и равенство, защото те имаха предимство от първия мач в Русия, когато бяха спечелили с 2:1.

В голяма част от времето срещата на “Колисеум Алфонсо Перес” беше скучна, като головете дойдоха чак в последния четвърт час. Точни бяха Леандро Кабрера (76’), Хорхе Молина (78’) и Кенеди (86’). Малко след третото попадение капитанът на Краснодар Александър Мартинович беше изгонен за втори жълт картон.
Отборът от мадридското предградие излиза в схема 4-4-2 с Хайме Мата и Анхел Родригес в предни позиции.

Краснодар излиза със същата постройка с Иван Игнатиев и Маркус Берг в атака.

И двата отбора започнаха амбицирано, но с прекалено голям брак в действията си. Дълго време не се стигаше до удар в очертанията. Футболистите основно се фаулираха, като до средата на първата част нарушенията вече бяха 12.
Руснаците претендираха за дузпа в 32-ата минута, когато Игнатиев падна в наказателното поле, но съдията не видя никакво нарушение.
Чак в 40-ата минута дойде първата чиста възможност. След грешка на капитана на Краснодар Александър Мартинович топката стигна до Хайме Мата, който обаче стреля право във вратаря Станислав Крицюк.

В 43-ата Урош Спаич от гостите можеше спокойно да бъде изгонен за удар без топка, но съдията му
вдигна само жълт картон.
С началото на второто полувреме руснаците натиснаха. "Биковете" от Краснодар уцелиха очертанията на вратата чак в 54-ата, когато холандецът Вилена отправи коварен изстрел, който затрудни Давид Сория.
Постепенно обаче тимът на Пепе Бордалас превъзмогна натиска на съперника и изнезе играта. Така се стигна до 76-ата минута, когато Хетафе поведе след гол на Леандро Кабрера, който засече с глава продължена топка след корнер.
Гостите нямаха време да се осъзнаят, когато испанците забиха и второто си попадение. В 78-ата минута Хорхе Моленина прониза Крицюк за втори път и вече всичко беше ясно.

Последва нов шанс за домакините, но изстрелът излетя над гредата.
В 86-ата обаче Крицюк трябваше да извади топката от мрежата си още веднъж, след като не се намеси по на-добрия начин след далечен изстрел на Кенеди - 3:0 за Хетафе.

Две минути по-късно Мартинович получи втори жълт картон и остави Краснодар с човек по-малко.
В другия двубой Базел се наложи след голове на Видмер в 22-ата минута и на Щокер в 72-ата.

Хорхе Молина Хорхе Молина19 Дмитрий Скопинцев11 Дмитрий Скопинцев
88' Александър Мартинович  Александър Мартиновиччервен картон
Кенедигол Кенеди  86'
Мауро Арамбариизлиза Мауро Арамбари  82'
Давид Тиморвлиза Давид Тимор
Хорхе Молинагол Хорхе Молина  78'
Леандро Кабрерагол Леандро Кабрера  76'
74' Кристиан Рамирес  Кристиан Рамиресизлиза
Дмитрий Скопинцев  Дмитрий Скопинцеввлиза
Анхел Родригесизлиза Анхел Родригес  73'
Хорхе Молинавлиза Хорхе Молина
Джейсънизлиза Джейсън  68' Иван Игнатиев  Иван Игнатиевизлиза
Кенедивлиза Кенеди  Даниил Уткин  Даниил Уткинвлиза
62' Магомед-Шапи Сулейманов  Магомед-Шапи Сулеймановизлиза
Юнес Намли  Юнес Намливлиза
43' Урош Спаич  Урош Спаичжълт картон
Дамиан Суаресжълт картон Дамиан Суарес  26' Юрий Газинский  Юрий Газинскийжълт картон
14' Александър Мартинович  Александър Мартиновичжълт картон