Изключителна драма разплете възела в групата на Рома (видео) 13 декември 2019 | 00:02
Отборите на Истанбул Башакшехир и Рома се класираха за 1/16-финалите в Лига Европа от група “J” след инфарктни срещи от последния шести кръг. Турският тим изпълни тежката задача да надвие лидера в Бундеслигата Борусия (Мьонхенгладбах) като гост с 2:1 с победен гол в последната минута на редовното време, с което освен всичко финишира на първа позиция. Това стана факт, след като в другата среща Рома не успя да надвие Волфсбергер на “Олимпико” - 2:2.

Реми щеше да е достатъчно за Гладбах да продължи напред и всичко вървеше добре, след като в 33-ата минута Маркюс Тюрам изведе германците напред - 1:0. Минута преди почивката обаче вратарят на Борусия Ян Зомер допусна много лек гол след далечен изстрел на Ирфан Кахведжъ. Само преди няколко дни стражът на “жребците” направи същото и срещу Байерн (Мюнхен) в германския елит, но тогава поне успя да спре кълбото на милиметри от преминаването му на голлинията.

През втората част и двата тима преследваха победата с всички сили, а драмата остана за края. В 87-ата Аласан Плеа пропусна от 2-3 метра с глава. Така дойде 90-ата минута, в която Енцо Кривели реализира за Башакшехир.

Веднага след това Тюрам стреля в гредата, а малко по-късно топката срещна ръката на играч от турския отбор в наказателното поле, но съдията не отсъди дузпа.

В Рим също имаше много напрежение. Началото беше вихрено с три гола до 19-ата минута. Диего Пероти вкара за Рома от дузпа в 7-ата, а в 10-ата съотборникът му Алесандро Флоренци си вкара автогол. В 19-ата Пероти се отличи отново с асистенция към Един Джеко за 2:1.

Отборът на Волфсбергер, който играеше само за честта си, беше на косъм от ново изравняване в 47-ата, когато удар на Шон Вайсман се отби в гредата. И все пак същият този Вайсман намери пътя към мрежата на “джалоросите” - 2:2 в 64-ата минута. Това се оказа и последното попадение.

Азубуике Окечукву  Азубуике Окечуквувлиза
88' Мехмет Топал  Мехмет Топализлиза
Беркай Йозджан  Беркай Йозджанвлиза
Флориан Нойхаусизлиза Флориан Нойхаус  78'
Ларс Щиндълвлиза Ларс Щиндъл
Брийл Емболоизлиза Брийл Емболо
Аласан Плеавлиза Аласан Плеа
71' Елжеро Елиа  Елжеро Елиажълт картон
67' Даниел Алексич  Даниел Алексичизлиза
Демба Ба  Демба Бавлиза
64' Мехмет Топал  Мехмет Топалжълт картон
44' Ирфан Кахведжи  Ирфан Кахведжигол
9
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
Маркус Тюрам
33'
44'
Ирфан Кахведжи
90'
Енцо Кривели

Добави коментар Коментари (9)

Juve10 (Гост) 9 отговор
14 декември 2019 | 08:55

У/Р, пак ми разпра а.нуса от с.екс, не мога да сядам сега! Голямо порене ми хвърляш пак, охххххххххх ... Рейтинг: 3 0

13 декември 2019 | 11:23

Много жалко... исках да продължат напред. Но така става, като не си вкараш положенията. Нямат психика. Рейтинг: 2 1

Хахаха (Гост) 5 отговор
13 декември 2019 | 10:54

Типичният немски щит, щели шампиони да стават.Имат 2ма 3ма които наистина са доста добри, но до там.лво да се съсреодочат, няма да издържат и за място в ШЛ според мен. Рейтинг: 2 2

Nyakoy (Гост) 4 отговор
13 декември 2019 | 10:19

Най-важното е че Айнтрахт продължава напред - отбор с феноменална публика! Иначе Гладбах очевидно искат да се съсредоточат върху борбата за титлата в Бундеслигата или поне за място в ШЛ до година, така че не им е много до тоя турнир Рейтинг: 5 2

: (Гост) 3 отговор
13 декември 2019 | 09:59

и тия палячовци ще ми играят в ШЛ догодина и шампиони щели да стават, на такива със закон трябва да им се забрани да припарват до евротурнири Рейтинг: 3 3

Yorvala umreeee (Гост) 2 отговор
13 декември 2019 | 05:44

Istanbul eebbe Gladbahovo...jajaja Рейтинг: 4 2

yorval (Гост) 1 отговор
13 декември 2019 | 01:31

Малко кофти за Мейн-ГЛАДБАХ, щото загуби известна крупна ЕВРО-инжекция от ЛЕ-турнира, но пък в крайна сметка въпреки относително доброто им представяне с изключение този път на Ян ЗОМЕР /1-то попадение си е чист негов личен автогол/ все пак този готин ТИМ има бъдеще и се надявам в БундеСЛигата да компенсират някак си този провал... Уатевър, това тяхно донякъде не съвсем качествена доминация с оглед пропуските ще им бъде нещо като обеца на ухото, обезателно. . . Рейтинг: 4 9

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

xxx (Гост)
13 декември 2019 | 07:58

така е, миналия кръг луд късмет и дузпа в продълженията, сега им отидоха едни потури и ги попиляха, евроидиоти Рейтинг: 6 3

Курвале (Гост)
13 декември 2019 | 08:53

С к.р в устата ли остана? Рейтинг: 4 2

Лига Европа

Ето какво отреди жребият в Лига Европа 16 декември 2019 | 14:31
Истински страшилища дебнат Лудогорец на елиминациите 13 декември 2019 | 00:32
Резултати и голмайстори от мачовете в ЛЕ - ето кои отбори продължават напред! 12 декември 2019 | 23:55
Юнайтед избухна с четири гола за 11 минути и завърши на върха в група "L" (видео+галерия) 12 декември 2019 | 23:50
Арсенал вкара два гола за 3 минути и спечели групата си (видео) 12 декември 2019 | 21:49
Генчев: Футболистите показаха голямо желание 13 декември 2019 | 00:08
Пропусната дузпа провали Севиля в Никозия (видео) 12 декември 2019 | 21:57
Порто ликува след голово шоу, точката на Айброкс" не помогна на Йънг Бойс (видео) 13 декември 2019 | 00:23
Лукоки: Не трябва да се страхуваме от големите отбори 13 декември 2019 | 00:17
Партизан си го изкара на Астана на раздяла с Лига Европа 13 декември 2019 | 00:07
Лудогорец успя! Ще гледаме евромачове в България и напролет (видео+снимки) 12 декември 2019 | 23:50
Голям провал за Динамо (К), Малмьо и ФК Копенхаген продължават (видео) 12 декември 2019 | 22:38
Лацио разочарова като Интер, Селтик завърши със загуба в група “Е” (видео) 12 декември 2019 | 22:08
Мачът на сезона за Лудогорец 12 декември 2019 | 07:18
Фенове на Ференцварош пътуват с влак до Разград 11 декември 2019 | 14:54
Терзиев: В днешния футбол няма какво и как да се скриеш 11 декември 2019 | 14:16
Кайехон все по-близо до Китай 01 декември 2019 | 02:22
Ребров смята, че Ференцварш е заслужавал победата над Еспаньол 29 ноември 2019 | 12:45
Алекси Желязков: Бяхме сигурни, че ще продължим напред 13 декември 2019 | 00:29