Изумително! Холанд разтресе Бундеслигата в дебюта си (видео) 18 януари 2020 | 18:22
Сензацията Ерлинг Холанд направи запомнящ се дебют за Борусия (Дортмунд), вкарвайки три гола като резерва, с което допринесе за успеха с 5:3 като гост на Аугсбург в среща от първия кръг на втория полусезон в Бундеслигата. Вестфалци губеха с 1:3 до 59-ата минута, но с влизането си 19-годишният норвежец взе нещата в свои ръце. Той намали на 2:3 само 183 секунди след стъпването си на терена, а след това добави още две попадения.
Юлиан Брант и Джейдън Санчо реализираха другите голове за Борусия. Флориан Нийдерлехнер беше №1 за Аугсбург този следобед с два гола, а веднъж точен беше и Марко Рихтер.

С тази победа Дортмунд застигна Байерн (Мюнхен), който е трети с мач по-малко.

Холанд беше взет тази зима от Ред Бул (Залцбург) срещу 20 млн. евро и днес не попадна сред стартовите 11, тъй като имаше само едно полувреме игра за германците в контрола. Люсиен Фавър заложи на 3-4-3 с Марко Ройс, Джейдън Санчо и Торган Азар в атака.

Проблемът на тима обаче се оказа защитата, която се пропукваше почти винаги. Освен това капитанът Ройс изпусна поне две 100-процентови възможности.

Борусия беше по-опасният тим и на няколко пъти се размина с гола. Така дойде 34-ата минута, когато Азар сгреши едно подаване, след което Рубен Варгас намери Нийдерлехнер за 1:0 в полза на баварците.

Секунди след началото на второто полувреме Рихтер наказа разсеяния Ян Зомер и Дортмунд вече губеше с 0:2.

В 49-ата Брант върна едното попадение, но в 55-ата нова скоростна акция на играчите в бяло завърши с нов гол на Нийдерлехнер - 3:1.

Минута по-късно Холанд се появи на терена, а Борусия промени схемата си на игра. Три минути бяха необходими на скандинавеца да забие дебютния си гол с мощен удар с левия крак.

След още две Санчо беше точен за 3:3, като имаше възможност да подаде на Холанд на празна врата, но избра сам да завърши.

Обратът стана факт в 70-ата минута, когато Холанд се разписа след пас на Азар. Ситуацията беше разглеждана от ВАР, който коригира първоначалното решение на съдиите да отсъдят засада.

В 79-ата Холанд оформи хеттрика си, като този път излезе сам срещу вратаря и не му даде шанс - 5:3 за Борусия.

Едуард Льовен Едуард Льовен29 Erling Braut Haaland17 Erling Braut Haaland
Ноа-Джоел Саренрен-Базее Ноа-Джоел Саренрен-Базее17 Джовани Рейна32 Джовани Рейна
Махмуд Дахуд8 Махмуд Дахуд
Даниел Байеризлиза Даниел Байер  85'
Ноа-Джоел Саренрен-Базеевлиза Ноа-Джоел Саренрен-Базее
80' Марко Ройс  Марко Ройсизлиза
Махмуд Дахуд  Махмуд Дахудвлиза
79' Erling Braut Haaland  Erling Braut Haalandгол
76' Джовани Рейна  Джовани Рейнажълт картон
Фредрик Янсенизлиза Фредрик Янсен  74'
Едуард Льовенвлиза Едуард Льовен
72' Торган Азар  Торган Азаризлиза
Джовани Рейна  Джовани Рейнавлиза
70' Erling Braut Haaland  Erling Braut Haalandгол
61' Джейдън Санчо  Джейдън Санчогол
59' Erling Braut Haaland  Erling Braut Haalandгол
56' Лукаш Пишчек  Лукаш Пишчекизлиза
Erling Braut Haaland  Erling Braut Haalandвлиза
Флориан Нийдерлехнергол Флориан Нийдерлехнер  55'
49' Юлиан Брант  Юлиан Брантгол
11
2 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
9
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
Флориан Нийдерлехнер
34'
Марко Рихтер
46'
49'
Юлиан Брант
55'
59'
Erling Braut Haaland
61'
Джейдън Санчо
70'
79'

Добави коментар Коментари (38)

BVB (Гост) 38 отговор
19 януари 2020 | 09:54

Не Зомер ,а Бурки Рейтинг: 4 0

РМ (Гост) 37 отговор
19 януари 2020 | 09:52

ако френската лига е фермерска това не знам какво трябва да е ТОТАЛНА трагедия Рейтинг: 1 3

18 януари 2020 | 23:57

Спирталци, моля ви се прегледайте си статията преди да я публикувате, първо Ян Зомер е вратар на Гладбах за какви негови грешки коментирате само вие си знаете, второ тоя който публикува нека ги проследява тия мачове бе мамка му. Личи си от 1000км че са гледани някви откъси с най важните моменти и тва е!!! Рейтинг: 14 1

18 януари 2020 | 22:03

НАУЧЕТЕ КАК ДА ПЕ ЧЕЛИТЕ 999$ НА МЕСЕЦ ЧРЕЗ ИНТЕРНЕТ И ЗАПОЧНЕТЕ РАБОТА ОТ ВКЪЩИ. 100% РАБОТЕЩА СИСТЕМА. ВИЖТЕ ТУК. -----------------B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 6

:D (Гост) 28 отговор
18 януари 2020 | 21:53

КЪДЕ СТЕ ХЕЙТЪРИ НАСРАНИ!МЪЛЧИТЕ НАЛИ,ТАКА И ТРЯБВА! АХАХАХАХАХАХАХААА Рейтинг: 4 7

Juventus (Гост) 27 отговор
18 януари 2020 | 21:27

Браво на пича, ама братлета, тия Аугсбург каква защита имат, че то в махалата не искачаме така по 5 човека сам срещу вратаря, я Сашо Диков веднага да се самосезира и да прави разбор на последните 3 гола на Дортмунд Рейтинг: 34 3

Fen (Гост) 26 отговор

Mnogo dobar transfer za dneshno vreme 20 miliona si e bez pari a toi naistina izglejda strahoten futbolist . Shte Im varshi mnogo rabota a sled dve godini shte struva pone 100 miliona ako beleji taka. Tova se kazva strategiq. Barca , i United mogat samo da sujalqvat . Evala Dortmund Рейтинг: 17 1

1878 (Гост)
19 януари 2020 | 02:01

Много исках да го видя в Юнайтед или в Барса, но той според мен иска в Баерн. Направи правилна стъпка, 2 години в Дортмунд и след това за 100 млн в Мюнхен. Жив и здрав да е, изглежда много обещаващ. Рейтинг: 5 2

Леонид (Гост) 25 отговор
18 януари 2020 | 20:36

Рова момче наистина е страхотех нападател - освен, че е голаджия, движението му е с много мисъл, как бяга от засадите и в същото време е с голяма крачка и бърз и техничен за ръста си, супер е! Ибра остава 2-ри, колкото и да не му се иска : Рейтинг: 36 12

Фен MU (Гост) 24 отговор
18 януари 2020 | 20:26

Перфектен избор да отиде в Борусия, където се е доказало не веднъж, че успяват да се развият футболистите по великолепен начин. Силно се надявам да си запазят отбора след лятото и догодина да атакуват Бундеслигата, а защо не и ШЛ.. Рейтинг: 88 4

... (Гост)
18 януари 2020 | 20:49

Ти си напълно побъркан. По вероятно е да не се класират зс ШЛ догодина отколкото да я атакуват хаха Рейтинг: 7 49

Вижоще

Германия

Шефът на Дортмунд: Мане, Салах и Фирмино ни показват как се играе в защита 17 февруари 2020 | 14:33
ПСЖ не е по-слаб без Неймар, смята треньорът на Борусия 17 февруари 2020 | 16:25
Тухел обеща, че Неймар ще играе с Борусия (Дортмунд) 17 февруари 2020 | 21:12
Национал на Швейцария с нов договор в Хофенхайм 17 февруари 2020 | 18:33
Малко радост и за Херта (видео) 15 февруари 2020 | 18:55
Фрайбург взе топката, но не и трите точки 15 февруари 2020 | 19:07
Интервюто с Нагелсман: Отказах на Мадрид, още ми е рано 17 февруари 2020 | 19:43
Йозил и Джан са били в нереализирания трансферен списък на Клинсман 17 февруари 2020 | 13:45
Шалке 04 губи позиции в борбата за място в ШЛ 16 февруари 2020 | 21:00
Байерн си реши мача за 12 минути (видео) 16 февруари 2020 | 18:22
Борусия (Мьонхенгладбах) продължава да галопира към титлата 15 февруари 2020 | 21:23
Леверкузен измъкна трудна победа на "Старото лесничейство" в борбата си за ШЛ 15 февруари 2020 | 18:43
Хофе не намери отговор на хеттрика на Вегхорст (видео) 15 февруари 2020 | 18:38
РБ (Лайпциг) се върна на победния път точно за мача с Тотнъм (видео) 15 февруари 2020 | 18:22
Уча се от този Ливърпул, призна наставникът на Лайпциг 15 февруари 2020 | 13:59
Флик: Всички играчи на Байерн трябва да са 100 процента готови за мачове от ШЛ 15 февруари 2020 | 12:28