Хърватин изригна и подлуди "Сан Сиро" (видео) 19 януари 2020 | 15:25
Отборът на Милан измъкна изключително драматична победа с 3:2 над Удинезе в мач от 20-ия кръг на Серия "А". Над 60 000 дойдоха на "Сан Сиро", за да видят първия мач на Златан Ибрахимович като титуляр пред неговите тифози, очаквайки и негов гол, но героят беше друг - Анте Ребич. Хърватинът, който е сред големите разочарования от лятната селекция, влезе на почивката и с първото си докосване изравни резултата за 1:1, а в 93-ата минута донесе и трите точки на гранда от Милано. През първата част Йенс Ларсен бе дал аванс в 6-ата минута на гостите, а Тео Ернандес от воле донесе пълен обрат на "росонерите" в 72-ата минута, но в 85-ата минута Лазаня с глава направи 2:2.
Секунди преди края хърватския нападател обаче подлуди публиката на "Меаца". Така Милан записа първи успех в калчото на своя стадион от 31 октомври, когато надви с 1:0 СПАЛ, след което последваха поражение от Лацио (1:2) и равенства с Наполи (1:1), Сасуоло (0:0), Сампдория (0:0).

Златан Ибрахимович вече отбеляза първото си попадение при успеха с 2:0 над Каляри преди седмица, но търсеше първи гол под "Курва Суд". Отново партньор в атака му бе Рафаел Леао, който също се разписа в Сардиния.

Вратарят Джанлуиджи Донарума се завърна на вратата, след като пропусна победата с 3:0 над СПАЛ за Купата на Италия през седмицата. Конти, Симон Каяр, който дебютира в първенството с "росонерите", Алесио Романьоли и Тео Ернандес бяха в защита. Бонавентура, Кесие, Исмаел Бенасер и Самуел Кастийехо бяха четиримата зад двамата нападатели в схемата 4-4-2.

Гостите търсеха четвърти пореден успех в калчото, както и втори поред през този сезон срещу Милан. Досега само веднъж в историята "фриуланите" са спечелили и двата си мача през сезона срещу "росонерите" в Серия "А" - сезон 2016/2017 година. Първият кръг Удинезе победи с 1:0 на "Дачия Арена".
Йенс Ларсен беше точен в 6-ата минута, след като се възползва от сериозна грешка на Донарума. Вратарят излезе неразчетено извън наказателното поле, като позволи на датчанина да се разпише от малък ъгъл. Голът е негов първи за този сезон.

Попадението стресна домакините, които в 16-ата минута се разминаха и с втори гол, тъй като Лазаня не уцели вратата от отлична позиция. Милан опита да върне гола, но така и не успя да стигне до чиста голова позиция.
На почивката Ребич влезе на мястото на Бонавентура и изравни в 48-ата минута. Това бе негов първи гол за клуба и първи в Серия "А" от 1540 дни, когато се разписа с Фиорентина през 2015 година. Последваха четири страхотни спасявания на Донарума след почивката. Домакините искаха дузпа за игра с ръка на Бекао срещу Ибра, но такава нямаше и след намесата на ВАР. Левият защитник Тео Ернандес от воле донесе пълен обрат в 72-ата минута. Бранителят вкара своя пет гол в калчото през тази кампания, като стана първият защитник от времето на Кристиян Панучи през 1995/96 година, който прави това в клуба. В началото на века и Сержиньо в ерата на Карло Анчелоти направи подобно нещо, но той играеше и ляво крило в дадени мачове.
Капитанът на Удинезе Лазаня обаче изравни с глава в 85-ата минута.Интересното е, че това беше пети пореден гол на "Сан Сиро" за нападателя срещу Милан или Интер. Дали това бе всичко в този мач? В оставащите минути и двата тима търсеха победата. Късметът този път беше на страната на домакините, който стигна до успеха след нов гол на Редич, той преодоля бранител и диагонален изстрел прати топката в мрежата за крайното 3:2.

Така Милан има вече 28 точки и заема осма позиция. Удинезе остана на 13-то място с 24 точки. "Росонерите" гостуват на Бреша, а "фриуланите" имат визита на Парма в следващия кръг.

МИЛАН - УДИНЕЗЕ 3:2
0:1 Ларсен (6)
1:1 Ребич (48)
2:1 Eрнандес (72)
2:2 Лазаня (85)
3:2 Ребич( 90+3)

МИЛАН: Джанлуиджи Донарума, Андре Конти, Каяр, Романьоли, Тео Ернандес, Франк Кесие, Бенасер, Джакомо Бонавентура, Кастийехо, Златан Ибрахимович, Рафаел Леао
УДИНЕЗЕ: Хуан Мусо, Брам Нуйтинк, Ларсен, Трост-Еконг, Бекао, Родриго Де Паул, Мадрагола, Фофана, Сема, Окака, Лазаня

Анте Ребичгол Анте Ребич  90' Стефано Окака Чука  Стефано Окака Чукаизлиза
Саму Кастийехожълт картон Саму Кастийехо  Себастиан де Майо  Себастиан де Майовлиза
88' Кен Сема  Кен Семаизлиза
Хиде тер Авест  Хиде тер Авествлиза
85' Кевин Лазаня  Кевин Лазанягол
Златан Ибрахимовичжълт картон Златан Ибрахимович  80'
78' Брам Нуйтинк  Брам Нуйтинкизлиза
Исмаел Бенасержълт картон Исмаел Бенасер  40'
27' Кен Сема  Кен Семажълт картон
6' Йенс Ларсен  Йенс Ларсенгол
11
2 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
9
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
3
6'
Йенс Ларсен
Анте Ребич
48'
Тео Ернандес
72'
85'
Кевин Лазаня
Анте Ребич
90'

Добави коментар Коментари (33)

Жоро (Гост) 33 отговор
19 януари 2020 | 22:53

дано т'ва лекенце Донарума да го разкарат лятото Рейтинг: 5 4

ACM7 (Гост) 32 отговор
19 януари 2020 | 19:48

До Juve10 Ние можем да си позволим няколко сезона да не сме в ШЛ и като се върнем пак да я спечелим, а вие 10 години подред да ходите на финал все ще ви бият аматьори Рейтинг: 28 7

chovek (Гост)
19 януари 2020 | 20:54

Не се ядосвай за глупости, а се моли Берлускони да спре да пере парите си чрез тима, защото това е истината, която умело се прикрива от доста време. "Елиът" и останалите са просто бизнеспартньори на Силвио Берлускони, които му помагат в начинанието. Лошото е, че миланистите по цял свят страдат от това. За жалост бившият премиер на Италия няма срама да го прави. Жив и здрав! Рейтинг: 8 2

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

СС Lazio (Гост)
19 януари 2020 | 20:52

Искам да те наема за 45кв тапети. Телефон за оферта Рейтинг: 0 3

Юве (Гост)
19 януари 2020 | 20:32

Не,не можете да си позволите нищо.Вие сте китайски изтривалки,к.урва подмятаха на кой ли не.Още 10 години минимум ще сте палячовците на Серия А.Никой качествен футболист не иска при вас.Политиката ви на управление е пагубна и т.н Рейтинг: 7 12

Juve10 (Гост)
20 януари 2020 | 00:54

Нищо не можете да си позволите ве мишко умряла.Няма ви 10г и сигурно още поне толкова няма да помирешете даже групите на този турнир,а за спечелване хахахаха Каквото беше беше.Само един гол ху.й ви чака вече и голям бой. Рейтинг: 3 2

до Шизофреника (Гост) 31 отговор
19 януари 2020 | 19:29

Курник10,еб.алити са майката и оръфляк,а пе.дал вмирисан.Ходи да ти го слагат мизерен шизофренико и отърви семейството си от болното си състояние. Рейтинг: 1 5

ONLINEPARI (Гост) 30 отговор
19 януари 2020 | 19:15

СПЕ ЧЕЛЕЕТЕ ДО 699$ НА МЕСЕЦ. ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА СЕ РЕ ГИСТРИРАТЕ. БЕЗ ДА ВЛАГАШ СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА 11 ТОП САЙТА. ЗА ПОВЕЧЕ ИНФО ТУК. --------------------------------------B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 0

ДжиДжи (Гост) 29 отговор
19 януари 2020 | 18:30

Безспорно Донамрума е играч на мача извади 3-4 мн.добри положения!Големия Златан замалко да ги закопае минути преди края. Рейтинг: 5 1

19 януари 2020 | 21:04

Донарума отдавна е легенда на тима. Според мен той и Романьоли не биват да бъдат продавани изобщо от тима, защото имат потенциала да се превърнат във времето в още по-големи легенди на тима. "Милан" ще го бъде, въпреки Берлускони! Рейтинг: 3 0

pistolero (Гост) 28 отговор
19 януари 2020 | 17:43

Не разбрах кога Ребич се превърна в разочарование след като е играл в 2-3 мача досега за по 10 минути Рейтинг: 19 1

Роналдиня е КРАЛИЦАТА (Гост) 27 отговор
19 януари 2020 | 16:45

Искам Иброхимович да ме чу*а.Аз съм гей и ще си го призная скоро.Надявам се тогава феновете ми тогова да не се отречат от мен. Рейтинг: 6 4

Juve10 (Гост) 26 отговор
19 януари 2020 | 16:43

Аз съм пед*л.Ние сме евроидиотите на Италия.Обрахме калъфките в ШЛ.По-добре да сме като Милан,да не играеме и да се излагаме,отколкото да събираме само калъфки.Вече забравих колко имаме Рейтинг: 10 9

19 януари 2020 | 16:53

Защо ни го напомняш постоянно ние не сме глупави като теб и не сме пенсионери с Алцхаймер,че да не помним че си пе.дал .Но по важното е ,че си пе.дал от Принтер. Рейтинг: 12 1

Тий (Гост) 25 отговор
19 януари 2020 | 16:26

Само МИЛАН и ЛЕВСКИ Рейтинг: 20 16

ACM (Гост)
19 януари 2020 | 19:04

Милан да, винаги, Васил Левски да, но кенефаджийския отбор носещ името му, твърдо не !!! Рейтинг: 16 4

до Шизофреника (Гост) 24 отговор
19 януари 2020 | 16:11

Курник10,по.сраният ти отбор е Хегемон на калъвките.То кой не ви е.ба на финал,даже Лудогорец ако ви хване ше ви пръснат гъ.зовете. Рейтинг: 6 4

19 януари 2020 | 16:16

Първо обаче ще ти пръсне смачкания кашон.хахаха А с Ювентус няма как да се получи ,ние в ЛЕ не играем,там е само за малки ,смотани отборчета като Принтер .Успех на Лудогорец. Рейтинг: 14 3

Гост (Гост)
19 януари 2020 | 16:47

То пък вие като играете там все едно има смисъл Рейтинг: 3 1

19 януари 2020 | 16:50

Ако не сме ние,вас няма да ви има.А вие защо не играете в ШЛ,аз ли да си отговоря или сам ще го направиш? Рейтинг: 3 2

Гост (Гост)
19 януари 2020 | 18:59

Разбирам че си горд от това че участвате в ШЛ и обирате калъфките така ли и мислиш че това не е излагация? Хахаха шегаджия Рейтинг: 3 2

19 януари 2020 | 16:05

Крачка по крачка "Милан" върви напред. Заслужен успех, но следващият мач е дерби на Ломбардия и няма да е лесен. Рейтинг: 21 0

Милан (Гост) 21 отговор
19 януари 2020 | 15:58

Много сладка победа срещу, макар че нямаше да е незаслужено Удине да вземат точка. Ребич си е класен играч, но дойде с наднормено тегло и му отне време, докато влезе в час. Дано занапред продължава в този дух. Златан пък си е майстор, свали му я идеално в решаващия момент. Така се прави - с едно докосване променяш ситуацията и мача. Липсваше лидер като него досега. Рейтинг: 29 2

Milan (Гост) 20 отговор
19 януари 2020 | 15:55

Верно сме били най-големите избутаняци в Италия.Като не ни бутат съдиите ,не можем да бием никой. Рейтинг: 8 27

Ама поне сте с пишки а не с пубиси като нас Рейтинг: 14 4

Юве ХЕГЕМОН (Гост) 19 отговор
19 януари 2020 | 15:52

Някакви жалки МУХлясали нещастници на 23 часа път лаят. -23, смешници, няма брлускони - няма трофей, няма даже и турнири! Рейтинг: 7 24

19 януари 2020 | 15:59

Само това ти оствав общак. Почеши пубиса у бегом да лепиш тапети Рейтинг: 6 4

Вижоще

Европейски футбол

Гуардиола и Стърлинг няма да напускат Ман Сити въпреки наказанието 17 февруари 2020 | 12:33
Официално: Барса получи разрешение за трансфер 17 февруари 2020 | 12:45
От Барса наели компания да "чисти" имиджа на Бартомеу и да "петни" Меси и други "врагове" 17 февруари 2020 | 14:12
Лампард: Срещу Ман Юнайтед и Ливърпул ще разберем на какво сме способни 17 февруари 2020 | 11:38
Шефът на Дортмунд: Мане, Салах и Фирмино ни показват как се играе в защита 17 февруари 2020 | 14:33
Засега Ибрахимович опровергава песимистите 17 февруари 2020 | 12:31
Уудуърд дал 15 минути на Борнемут, за да приемат офертата за Кинг 17 февруари 2020 | 14:06
Йозил и Джан са били в нереализирания трансферен списък на Клинсман 17 февруари 2020 | 13:45
Бербатов: Юнайтед задължително трябва да вземе нещо от Челси 17 февруари 2020 | 13:44
Артета: Бях шокиран от наказанието на Сити 17 февруари 2020 | 13:44
Анчелоти: И аз съм по-добре, и Наполи е по-добре 17 февруари 2020 | 12:09
Порто с изявление във връзка с расисткия скандал в Португалия 17 февруари 2020 | 12:02
Барса си хареса нападател от опашкар 17 февруари 2020 | 11:45
Стана досадно Юве да е шампион, твърди първенец с Милан 17 февруари 2020 | 11:35
Легендарен вратар на Юнайтед, който спасил Боби Чарлтън, си отиде 17 февруари 2020 | 11:01
Лео Меси замина за Дубай по работа 17 февруари 2020 | 10:34