"Черната котка" за италианските грандове пресече пътя и на Интер (видео) 19 януари 2020 | 17:59
Отборите на Лече и Интер завършиха при резултат 1:1 на "Виа дел Маре" в двубой от 20-ия кръг на Серия "А". Алесандро Бастони (72') беше точен за гостите, но малко след това Марко Манкосу (77') изравни за домакините. Така борещият се да не изпадне новак продължава да е "черната котка" за италианските грандове, след като по-рано през сезона стигна до ремита и срещу Ювентус (1:1) и Милан (2:2).

Още в 3-ата минута гостите пропуснаха две чисти положения. В 7-ата обаче непокритият Манкосу получи топката сам срещу Самир Ханданович, но не успя да уцели вратата от непосредствена близост. "Нерадзурите" обаче си върна инициативата и в 19-ата минута Ромелу Лукаку се разписа. Въпреки това, голът му не беше признат заради негов фаул в нападение. Секунди след това Джулио Донати влезе изключително остро в краката на Николо Барела. Съдията прегледа ситуацията чрез ВАР и реши да покаже на бранителя само жълт картон.
В 29-ата минута Марсело Брозович с техничен удар нацели страничната греда, а малко след това направи още два големи пропуска. Грандът от Милано продължи с натиска си, но в добавеното време се стигна до нова дискусионна ситуация. Тогава реферът отсъди дузпа в полза на Лече за игра с ръка на Стефано Сенси, но след като използва ВАР, той счете, че няма основания за наказателен удар.
"Джалоросите" започнаха по-добре втората част, като Кума Бабакар и Андреа Рисполи не опитаха да открият резултата, но не сполучиха. В 57-ата минута Лаутаро Мартинес отправи далечен удар, който не представляваше проблем за Габриел. Десет по-късно аржентинецът отново не затрудни с изстрела си противниковия вратар. В 71-ата Сенси също пробва късмета си с далечен шут, но Габриел изби в корнер. При последвалото му изпълнение Кристиано Бираги центрира към влезлия едва 3 минути по-рано Бастони, който прати топката в съперниковата врата.
Преднината на гостите обаче не се задържа задълго. Още в 77-ата минута Манкосу възстанови равенството, възползвайки се от пас по земя на Зан Махер. В 81-ата друга резерва в мача - Филипо Фалко, прати своя пряк свободен удар в една от гредите на вратата, пазена от Ханданович. Драма не липсваше и в последните секунди на мача, когато при центриране от фаул Габриел изпусна топката, но последвалият шут на Лаутаро срещна тялото на противников играч и така резултатът се запази 1:1 и след последния съдийски сигнал.
Така вторият в класирането Интер вече има 47 точки, като може да се отдалечи от лидера Ювентус при негова победа по-късно днес. Лече пък остава точно над зоната на изпадащите със своето 17-о място и 16 пункта.

Лече - Интер 1:1

0:1 Бастони (72')
1:1 Манкосу (77')

Лече: Габриел, Донати, Росетини, Лусиони, Дел Орко, Рисполи, Манкосу, Петричоне, Дейола, Бабакар, Лападула

Интер: Ханданович, Годин, Де Фрай, Шкринияр, Кандрева, Барела, Брозович, Сенси, Бираги, Лукаку, Лаутаро
Биаджо Мекариеложълт картон Биаджо Мекариело  90'
88' Борха Валеро  Борха Валерожълт картон
Марко Манкосуизлиза Марко Манкосу  83' Марсело Брозович  Марсело Брозовичизлиза
Биаджо Мекариеловлиза Биаджо Мекариело  Борха Валеро  Борха Валеровлиза
82' Стефано Сенси  Стефано Сенсиизлиза
Алексис Санчес  Алексис Санчесвлиза
Марко Манкосугол Марко Манкосу  77'
Андреа Рисполиизлиза Андреа Рисполи  76'
Филипо Фалковлиза Филипо Фалко
72' Алесандро Бастони  Алесандро Бастонигол
68' Диего Годин  Диего Годинизлиза
Алесандро Бастони  Алесандро Бастонивлиза
Джанлука Лападулаизлиза Джанлука Лападула  62'
Зан Махервлиза Зан Махер
32' Антонио Кандрева  Антонио Кандреважълт картон
11
2 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
9
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
3
72'
Алесандро Бастони
Марко Манкосу
77'

Добави коментар Коментари (33)

Дел Пиеро (Гост) 33 отговор
19 януари 2020 | 21:06

Китайските кашони отново се подиграха с труда на съдиите... Оня топката му изкълчи ръката в наказателното, но дузпа няма. Рейтинг: 12 2

19 януари 2020 | 18:50

Абе защо винаги се получава едно и също.Защо принтерските мършляци можеш да ги намериш само в темите на Ювентус.Пак напълнихте памперса и се заровихте по дупките.Аз като говоря ,че всички фенове на този отбор сте страхливи пу.тки ,вие се сърдите,а не трябва,защото е ИСТИНА .КАКЪВТО ОТБОРА, ТАКИВА И ФЕНОВЕТЕ-МИШКИ. Рейтинг: 18 8

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

До Juve10 (Гост)
19 януари 2020 | 19:12

Много си голям,винаги супер коментари.Голям твой фен съм,ще се радвам някой ден да ти го лапна,знам че обичаш мъжката любов.Пиши ми самотнико Рейтинг: 9 11

19 януари 2020 | 18:32

Феновете на Интер наричат Ювентус евроидиоти,но ако погледнем последните 10 години Интер ги няма никви в Европа.Само Ювентус е фактор от италианските отбори в Европа, това е истината комплексирани човечета Рейтинг: 19 7

AA (Гост)
20 януари 2020 | 00:57

След 30-40-50 години дали някой ще помни, какъв "фактор" сте били в Европа, ако не спечелите ШЛ?????? Рейтинг: 0 2

Calcio (Гост) 28 отговор
19 януари 2020 | 18:17

Конте изпитва големи затруднения когато отборът му не вкара до 30 минута,Лече са опашкари за пореден път го доказаха.Не виждам как Интер може да стане шампион с играта от второто полувреме. Рейтинг: 14 2

Интер (Гост) 27 отговор
19 януари 2020 | 18:08

Тия, ювентинските педали, забравиха как първите няколко кръга, им подариха поне 10 точки та и повече, едвам ги добутваха да вземат точка или да направят обращалка!!! Рейтинг: 7 27

19 януари 2020 | 18:21

Къде са дузпите за Аталанта и Лече??Отговаряй мършо принтеристка... Рейтинг: 18 4

Х (Гост)
19 януари 2020 | 19:42

Тихо, доносник, служебен шампион Рейтинг: 8 4

ташаци (Гост) 26 отговор
19 януари 2020 | 18:07

а чистия гол на лукаку дето не го признаха сблъсък между вратаря и защитник и хоп отменяме гола Рейтинг: 5 12

19 януари 2020 | 18:02

Айде мишки картонени,честито.Още 2-3 подобни издънки и може да започвате да мислите за следващия сезон.Или най добре се концентрирайте в ЛЕ,стига да не ви изхвърли Лудогорец.хахахахахаха Рейтинг: 14 3

. (Гост) 20 отговор
19 януари 2020 | 18:00

Чиста дузпа за Лече, но както знаем за отборите от последната десятка в класиране няма ВАР. Рейтинг: 8 2

Juve10 (Гост) 19 отговор
19 януари 2020 | 17:56

Ако някой не знае как се играе феърплей,питайте Принтер. Рейтинг: 8 2

Вижоще

Италия

Клоп пожела титлата в Италия на Лацио 17 февруари 2020 | 06:19
Стана досадно Юве да е шампион, твърди първенец с Милан 17 февруари 2020 | 11:35
Треньор в Италия получи червен за пошляпване 17 февруари 2020 | 07:50
Лацио обърна Интер и завърза възела в Серия "А" (видео) 16 февруари 2020 | 23:40
Мертенс донесе три точки на Наполи (видео) 16 февруари 2020 | 20:52
Разгром за Фиорентина в мач с две дузпи, два червени картона и автогол (видео) 16 февруари 2020 | 18:07
Жервиньо се извини по перфектния за Парма начин (видео) 16 февруари 2020 | 18:01
Ювентус не сбърка срещу Бреша, капитанът на "бианконерите" се завърна (видео) 16 февруари 2020 | 17:59
Верона с девети пореден мач без загуба 16 февруари 2020 | 15:43
Балотели изнудван от непълнолетна 16 февруари 2020 | 13:53