Рен надви Нант в страхотен трилър 01 февруари 2020 | 00:00
Отборът на Рен постигна изключително драматична победа с 3:2 над Нант в срещата между двата тима от 22-ия кръг на Лига 1 на Франция. Двата тима си стретнаха страхотен трилър, а домакините стигнаха до успеха с два гола в добавеното време. “Канарчетата” на два пъти повеждаха в резултата, но накрая си тръгнаха разочаровани от “Роазон Парк”. Първото полувреме двата тима не успяха да си отбележат, но за сметка на това втората част бе изключително вълнуваща

Резултатът бе открит в 47-ата минута, когато при едно центриране от корнер се стигна до разбъркване в наказателното поле и Дамиен Да Силва прати топката в собствената си врата за 0:1.

В 71-ата минута Рен получи дузпа в своя полза. Мбайе Нианг не успя да отбележи от бялата точка, като ударът му бе спасен от вратаря, но Рафиня бе достатъчно съобразителен да притича и да довкара за 1:1.

Нант обаче отново излезе напред в резултата в 80-ата минута, когато Моузес Симон поулчи пас около дузпата, елеганто елиминира прекия си пазач и отблизо вкара за 1:2.

Домакините обаче не се предадоха и успяха да стигнат до ново изравняване в 5-ата минута на добавеното време, когато Бенжамен Буриго получи пас на границата на наказателното поле и с удар по земя вкара за 2:2.

Съдията обаче не свири край на мача, а пусна още няколко минути, в които падан и трети гол за Рен. В 98-ата минута Нианг бе намерен в пеналта и отправи удар, който бе спасен от вратаря, но притичалият Рафиня отблизо отбеляаз за 3:2.

За да бъде драмата пълна, първоначално попадението не бе зачетено. Впоследствие реферът Беноа Мило реши да прегледа ситуацията с ВАР и прецени, че засада няма и голът бе признат.

С тази победа Рен събра актив от 40 точки и държи здраво 3-ото място в класирането. нант пък остава на 6-ата позиция с 32 точки.

Raphinhaгол Raphinha  Kader Bamba  Kader Bambaизлиза
Едуардо Камавингажълт картон Едуардо Камавинга  Самюел Мутусами  Самюел Мутусамивлиза
жълт картон
86' Денис Апия  Денис Апияизлиза
Percy Ruiz  Percy Ruizвлиза
Едуардо Камавингаизлиза Едуардо Камавинга  83'
Ромен Дел Кастильовлиза Ромен Дел Кастильо
80' Моузес Симон  Моузес Симонгол
Raphinhaгол Raphinha  71'
67' Рено Емонд  Рено Емондизлиза
Ян Гбоховлиза Ян Гбохо
53' Рено Емонд  Рено Емонджълт картон
47' Дамиен Да Силва  Дамиен Да Силваавтогол
Фету Мауасажълт картон Фету Мауаса  32'
18' Денис Апия  Денис Апияжълт картон