Новият отбор на Божинов загуби у дома 15 февруари 2020 | 01:17
Новият отбор на Валери Божинов Пескара допусна домакинска загуба с 1:2 от Читадела. Срещата бе от 24-ия кръг на Серия “Б” в Италия. Българският нападател, който днес празнува рожден ден, нямаше как да играе в този мач, но бе на трибуните, за да подкрепи новите си съотборници.

Читадела поведе в резултата още в 6-ата минута чрез Давиде Диав, но Пескара успя да изравни в 22-ата минута с попадение на Габриеле Дзапа.

Гостите обаче измъкнаха победата в 75-ата минута, когато си спечелиха дузпа, а Мануел Йори реализира от бялата точка.

Тази загуба оставя Пескара на 10-ата позиция с 32 точки. Читадела пък се изкачи до 7-ото място с 36 точки в актива си. Водач е Беневенто с 54 точки.