Възходът на Дженоа продължава (видео) 15 февруари 2020 | 20:55
Дженоа победи с 3:0 като гост Болоня и продължи серията си от добри резултати в последните седмици. Адама Сумаоро, Антонио Санабриа и Доменико Кришито (от дузпа) реализираха попаденията за "грифоните", които за първи път от старта на сезона постигнаха две поредни победи и вече са в серия от 4 мача без загуба.

Болоня завърши двубоя с 9 човека, след като червени картони получиха Йерди Схаутен и Стефано Денсвил. Преди този мач тимът на Синиша Михайлович имаше три поредни успеха, а с евентуален успех днес можеше да се изкачи в Топ 6 на класирането в Серия "А".

Михайлович не можеше да разчита на доста от титулярите си заради контузии, но след изтърпяно наказание в състава се завърна Андреа Поли. Ветеранът в редиците на Дженоа Горан Пандев пък се контузи още в началото и беше заменен от Андреа Пинамонти.

Болоня имаше сериозно надмощие в първите минути и гостите с доста късмет удържаха нулевото равенство. Най-доброто положение се откри пред Рикардо Орсолини, но Матия Перин спаси неговия изстрел. Гостите пък можеха да открият при първата си голова ситуация, но Лукаш Скорупски разочарова Санабриа.
В 28-ата минута Дженоа излезе напред след комбинация между две от януарските си попълнения. Андреа Мазиело намери Сумаоро и бившият футболист на Лил откри головата си сметка в Серия "А". Нещата станаха още по-лоши за Болоня малко по-късно, когато Схаутен извърши грубо нарушение срещу Валон Бехрами и получи директен червен картон.

Точно преди почивката гостите от Генуа стигнаха и до втори гол. Негов автор стана Санабриа, който тръгна от собствената половина, напредна и с диагонален изстрел преодоля Скорупски.
Болоня можеше да върне интригата в двубоя, но пропуски през второто полувреме направиха Поли, Матиас Сванберг и Муса Барой. В 89-ата минута Денсвил фаулира Стураро в наказателното поле и това означаваше дузпа плюс втори жълт картон за бранителя. От бялата точка ветеранът Кришито узакони победата на Дженоа.

В следващия кръг Болоня ще е домакин на Удинезе, а Дженоа ще приеме Лацио.

Муса Джувара Муса Джувара26 Едоардо Голданига5 Едоардо Голданига
90' Доменико Кришито  Доменико Кришитодузпа
Стефано Денсвилчервен картон Стефано Денсвил  89'
85' Франческо Касата  Франческо Касатажълт картон
Nicolas Dominguezжълт картон Nicolas Dominguez  81' Адама Сумаоро  Адама Сумаорожълт картон
Матиас Сванбергизлиза Матиас Сванберг  79'
Муса Джуваравлиза Муса Джувара
75' Иван Радованович  Иван Радовановичизлиза
Франческо Касата  Франческо Касатавлиза
Стефано Денсвилжълт картон Стефано Денсвил  65'
Матия Баниизлиза Матия Бани  61'
Nicolas Dominguezвлиза Nicolas Dominguez
Рикардо Орсолиниизлиза Рикардо Орсолини
Андреас Сков Олсенвлиза Андреас Сков Олсен
57' Стефано Стураро  Стефано Стурарожълт картон
53' Едоардо Голданига  Едоардо Голданигажълт картон
46' Петер Анкерсен  Петер Анкерсенизлиза
Едоардо Голданига  Едоардо Голданигавлиза
44' Антонио Санабриа  Антонио Санабриагол
40' Петер Анкерсен  Петер Анкерсенжълт картон
Jerdy Schoutenчервен картон Jerdy Schouten  34'
28' Адама Сумаоро  Адама Сумаорогол
13' Горан Пандев  Горан Пандевизлиза