Аталанта обърна Рома и се утвърди в топ 4 (видео) 15 февруари 2020 | 23:42
Отборът на Аталанта постигна обрат от 0:1 до 2:1 като домакин срещу Рома в двубой от 24-ия кръг на Серия А и се утвърди в топ 4 на временното класиране, като събра 45 точки и изпревари с 6 днешния си съперник, който е пети. В герой и антигерой за Аталанта се превърна преминалият през Лудогорец Хосе Луис Паломино, който сбърка при гола на римляните, но след това се реваншира с изравнителното попадение. Резервата Марио Пашалич донесе успеха за "бергамаските", които влизат в настроение в седмицата, в която им предстои първия 1/8-финал от Шампионската лига срещу испанския Валенсия.
Двубоят премина на високо темпо, като малко нелогично Рома първи стигна до попадение. Това се случи в самия край на първото полувреме. Паломино не успя да овладее една върната към него топка в собствената половина, тя попадна у Един Джеко, който проби към наказателното поле и стреля неспасяаемо за 1:0.
Аталанта упражни силен натиск в началото на втората част и бързо върна едно попадение, като негов автор стана Паломино, който се реваншира за грешката си. След центриране от корнер Берат Джимсити насочи топката с глава към далечната греда, където Паломино я засече в мрежата. Това се случи в 50-ата минута, а девет по-късно Аталанта стигна и до пълен обрат чрез влезлия като резерва Марио Пашалич, който се разписа удар от близка дистанция, след като отбраната на Рома показа много хаотични действия. Домакините продължиха със силната си игра в търсене на трето попадение, което да реши мача, докато Рома трудно напускаше своята половина. В 74-ата минута Джеко опита удар с глава, но топката мина много встрани от вратата. Постепенно темпото спадна. В самия край Луис Муриел стреля директно от пряк свободен удар, но топката беше спряна от стража на “вълците”, след което реферът свири края на мача.
Руслан Малиновски Руслан Малиновски18 Жордан Верету21 Жордан Верету
90' Карлес Перес  Карлес Пересжълт картон
88' Федерико Фасио  Федерико Фасиожълт картон
Алехандро Гомесизлиза Алехандро Гомес  86'
Луис Муриелвлиза Луис Муриел
Йосип Иличичизлиза Йосип Иличич  83'
Руслан Малиновскивлиза Руслан Малиновски
78' Диего Пероти  Диего Перотиизлиза
Gonzalo Villar  Gonzalo Villarвлиза
68' Джанлука Манчини  Джанлука Манчиниизлиза
Жордан Верету  Жордан Веретувлиза
62' Джъстин Клуйверт  Джъстин Клуйвертизлиза
Карлес Перес  Карлес Пересвлиза
Дуван Сапатаизлиза Дуван Сапата  59'
Марио Пашаличвлиза Марио Пашалич
Марио Пашаличгол Марио Пашалич
Робин Госенсжълт картон Робин Госенс  55'
Хосе Луис Паломиногол Хосе Луис Паломино  50'
45' Един Джеко  Един Джекогол
27' Хенрих Мхитариян  Хенрих Мхитариянжълт картон
11' Джанлука Манчини  Джанлука Манчинижълт картон
11
2 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
9
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
3
45'
Един Джеко
Хосе Луис Паломино
50'
Марио Пашалич
59'

Добави коментар Коментари (24)

Чочо (Гост) 24 отговор
16 февруари 2020 | 16:01

На всички фенове на Рома ще кажа,ако искаш да го стискаш с двете си ръце, погали го целуниго,той ще ти даде хаха.Крем мече за ромите. Рейтинг: 2 1

Рома (Гост) 23 отговор
16 февруари 2020 | 15:58

Намерихме си точният треньор от ромски произход.Където ни хванат ни плющат, Лацио винаги ще е пред нас. Рейтинг: 3 0

haha (Гост) 22 отговор
16 февруари 2020 | 15:29

абе кой отбор завърши на осмо място без дузпи и червени картони? да не са проскубаните орли? Рейтинг: 1 0

Трофея (Гост) 21 отговор
16 февруари 2020 | 15:28

Няма дузпа и червен картон, няма победа! Чиро дузпата го направихте като Гела -дузпаджия. От спечелените им точки, реално спечелените без измислените дузпи и червени картони са поне 15, тяхното място е 8мо, както си завършиха сезона Рейтинг: 0 1

Тоти, Монтела и 5:1 (Гост) 20 отговор
16 февруари 2020 | 15:26

Гранде Рома! Рейтинг: 1 0

7-1 (Гост) 19 отговор
16 февруари 2020 | 15:11

На нежното ромче му е тежко, че Лацио е първият отбор на Рим по всички критерии - достатъчно е да хвърли едно око в сайта на Уефа. Кажи ром нежен, защо ги няма Ас РомЪ там? Как е нежната аналя след поредния с.екс? Има ли болки хахахаха Рейтинг: 4 1

5:1 (Гост)
16 февруари 2020 | 15:22

ние играем в лига европа а вие? Рейтинг: 1 0

.. (Гост)
16 февруари 2020 | 15:24

финал и полуфинал в най-силня трнир! лъца в най-силния турнир какво има? дори скоро не са участвали там хаха клошарче е6ано Рейтинг: 3 1

7-1 (Гост) 18 отговор
16 февруари 2020 | 15:05

РомЪ за какво се бори този сезон? 25 години без трофей хаха. Ромъ- срам Рейтинг: 2 0

1:5 (Гост)
16 февруари 2020 | 15:21

за някой 25 години, за други 120 години срам. дори жалкия юбилей никой не го отрази 120 години -2 скудета Рейтинг: 0 1

Трофея (Гост) 17 отговор
16 февруари 2020 | 14:39

120 години -2 скудета и няколко тенекии на италия, един закрит турнир и 1 спечелен срещ резервите на манчо,че по важен бил мача с хахаха Нюкасъл хахахах Рейтинг: 3 1

7-1 (Гост)
16 февруари 2020 | 15:06

РомЪ дори това няма. Тежко ли ти е? Рейтинг: 2 0

.. (Гост)
16 февруари 2020 | 15:23

рома за 120 години ще има повече от областното тимче, до ри за по-малко е време е постигнала повече факт Рейтинг: 0 2

haha (Гост) 16 отговор
16 февруари 2020 | 14:35

25 спечелени точки от дузпи и червени картони?!Реалното им място е осмо, както предния сезон! Ми в лига европа нямаше дузпи и червени картони за тенекията на италия също. Рейтинг: 1 2

ром лациалски (Гост)
16 февруари 2020 | 14:36

тука ма е6а в калния г.ъз отвсякъде.....както е6е6 сестрата, само ма.йка ми идва дори безплатно да ти л.апа Рейтинг: 1 2

U/R (Гост) 15 отговор
16 февруари 2020 | 14:29

Абе ромите защо са на 14 т. зад Лацио? Че може да станат и 17 довечера АХАХАХА Рейтинг: 3 0

haha (Гост)
16 февруари 2020 | 14:31

А защо 17 не се изредят на сестра ти? Интеристите ще ви праснат клошарче Рейтинг: 1 4

Hasan As Rom (Гост) 14 отговор
16 февруари 2020 | 14:21

обичам да съм к.учката на всеки, както м.айка ми мангасарката - м.ръсната магистрална фея мда ох ох оооох Рейтинг: 4 1

16 февруари 2020 | 12:41

Ман гал е на баща ти си. От колко години ма. нгале не сте били пред римския отбор? Рейтинг: 2 1

xaxa (Гост)
16 февруари 2020 | 14:24

Римския отбор е Лацио, и всяка година е пред РОмъ по спечелени трофеи, какви ги бълваш ромче неориентиран и е6ан? Рейтинг: 4 0

1 (Гост)
16 февруари 2020 | 14:38

каква всяка година клошар? за 9 години оня сухар печелил 2 тенекии на италия и 2 супертенекии от мачове без реванши ?! Къде видя всяка година 20 години 2 скудета Рейтинг: 0 0

Хахаха (Гост) 10 отговор
16 февруари 2020 | 12:06

Пак ш.ибат мижавото, второ отборче на Рим Рейтинг: 5 0

Вижоще

Италия

Лукаку: Трябваше да се разболее някой от Юве, за да спрат първенството 02 април 2020 | 21:28
В Италия планират Серия "А" да се поднови на 24 май 03 април 2020 | 00:49
Кака: В Милан изживях най-хубавите и най-лошите си моменти 02 април 2020 | 23:46
Бивш защитник на Юве: Има голям интерес към Пянич 02 април 2020 | 17:43
Има "изключителен план" за подновяване на калчото през май 02 април 2020 | 16:56
В Неапол загубиха надежда за Икарди 02 април 2020 | 16:16
Играчите не могат да бъдат включвани и изключвани като машини, ядосва се бос в Серия „А“ 02 април 2020 | 14:11