Разгром за Фиорентина в мач с две дузпи, два червени картона и автогол (видео) 16 февруари 2020 | 18:07
Фиорентина разби с 5:1 Сампдория като гост в двубой, изпълнен с емоции. “Виолетовите” поведоха, след като Торсби си отбеляза автогол в осмата минута. Те водеха с 3:0 на почивката след две дузпи, реализирани от Влахович и Киеза. Домакините останаха с човек по-малко в 39-ата минута, когато Муру получи втори жълт картон. Бадел го последва минута преди почивката и двата отбора играха с 10 футболисти през второто полувреме. Влахович и Киеза отбелязаха по още един гол, а в края Габиадини отбеляза почетно попадение за Самп.

Тимът на Джузепе Якини поведе, въпреки че домакините започнаха по-добре срещата. Душан Влахович спечели топката в центъра на терена, напредна и при опита му да намери съотборник Торсби отклони топката в собствената си врата. Сампдория не си помогна и в 18-ата минута Гастон Рамирес скочи неориентирано в наказателното поле и удари топката с ръка. Влахович реализира отсъдената дузпа.

“Виолетовите” получи втора дузпа пет минути преди почивката. Муру уцели с лакът Пецела в лицето, получи втори жълт картон, а Киеза направи резултата 0:3 от дузпата. Малко преди почивката Милан Бадел също бе изгонен след втори жълт картон за глубо влизане в краката на Бертолачи. Така двата отбора останаха с 10 човека.

Тимът от Флоренция пропусна да увеличи преднината си още преди почивката, а в началото на втората част Киеза уцели външната страна на гредата при контраатака. 20-годишният Влахович отбеляза шестия си гол в Серия А с удар отблизо. Федерико Киеза също се разписа за втори път и преднината на гостите стана пет гола. Удар с глава на Габиадини в края донесе почетно попадение за Самп.

Фабио Депаолижълт картон Фабио Депаоли  86'
81' Федерико Киеза  Федерико Киезаизлиза
Рашид Гезал  Рашид Гезалвлиза
78' Федерико Киеза  Федерико Киезагол
71' Алфред Дънкан  Алфред Дънканизлиза
Марко Бенаси  Марко Бенасивлиза
Гастон Рамиресизлиза Гастон Рамирес  67' Gaetano Castrovilli  Gaetano Castrovilliизлиза
Фабио Депаоливлиза Фабио Депаоли  Ерик Пулгар  Ерик Пулгарвлиза
57' Душан Влахович  Душан Влаховичгол
Омар Колижълт картон Омар Коли  53'
Андреа Бертолачиизлиза Андреа Бертолачи  46'
Роналдо Виейравлиза Роналдо Виейра
Мортен Торсбиизлиза Мортен Торсби
Якуб Янктовлиза Якуб Янкто
45' Алфред Дънкан  Алфред Дънканжълт картон
44' Милан Бадел  Милан Баделчервен картон
40' Федерико Киеза  Федерико Киезадузпа
Никола Муручервен картон Никола Муру  39'
35' Милан Бадел  Милан Баделжълт картон
Гастон Рамиресжълт картон Гастон Рамирес  22'
20' Душан Влахович  Душан Влаховичжълт картон
Никола Муружълт картон Никола Муру  19'
18' Душан Влахович  Душан Влаховичдузпа
8' Мортен Торсби  Мортен Торсбиавтогол
11
2 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
9
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
Мортен Торсби
8'
18'
Душан Влахович
40'
Федерико Киеза
57'
78'
Маноло Габиадини
90'

Добави коментар Коментари (2)

Самп (Гост) 2 отговор
16 февруари 2020 | 19:16

ОТ 20 години живея в Генуа, такъв погром и срам, не помня от над десет сезона, дори когато изпаднахме преди 10 години, нямахме толкова тежка загуба. Само Интер дойде последните сезони и ни би два пъти така тежко, но поне падаш от един от трите най-големите отбора тук. Тази година започнах вече по-често да водя и малкия на Ферарис с мен, много е запален. Дано успеем да останем в елита. Отборът няма никаква физиономия, няма и хъс и злоба.. разхождат се, дори Раниери не може да ги надъха. Рейтинг: 10 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

MR_BatiGol (Гост)
16 февруари 2020 | 22:02

Резултатът малко лъже , но играта на Самп беше трагедия. Сампдория е отбор , който трябва да се бори за топ 10 ВСЯКА година , но с този президент - толкова !!! Да не говорим , че треньор е човек , който е приключил с треньорството много отдавна. Верно спечели висшата лига ама ...... Рейтинг: 1 0

Италия

Лукаку: Трябваше да се разболее някой от Юве, за да спрат първенството 02 април 2020 | 21:28
В Италия планират Серия "А" да се поднови на 24 май 03 април 2020 | 00:49
Кака: В Милан изживях най-хубавите и най-лошите си моменти 02 април 2020 | 23:46
Дел Пиеро: Любовта ми към Юве е безкрайна 02 април 2020 | 23:22
Шевченко: Милан ми даде всичко 03 април 2020 | 00:10
Играчите не могат да бъдат включвани и изключвани като машини, ядосва се бос в Серия „А“ 02 април 2020 | 14:11
Бивш защитник на Юве: Има голям интерес към Пянич 02 април 2020 | 17:43
Има "изключителен план" за подновяване на калчото през май 02 април 2020 | 16:56
В Неапол загубиха надежда за Икарди 02 април 2020 | 16:16
Президентът на Бреша: Ще извадя отбора, ако ни накарат да доиграем сезона! В УЕФА са арогантни 02 април 2020 | 13:19