Моуриньо прибра Тотнъм и РБ (Лайпциг) се възползва (видео) 19 февруари 2020 | 23:55
Миналогодишният финалист Тотнъм допусна домакинска загуба с 0:1 от РБ (Лайпциг) в първа среща от 1/8-финалите в Шампионската лига и е застрашен от отпадане. Тимо Вернер вкара единствения гол в 58-ата минута от дузпа.
Жозе Моуриньо заложи на крайно дефанзивен футбол в по-голяма част от срещата и тимът му тръгна да атакува чак към края. Особено през първото полувреме “шпорите” се защитаваха с всичките си 11 играчи в своята половина. Тимът от Лайпциг имаше много повече шансове, отправи цели 16 удара към вратата, като пропусна да вземе по-добър аванс. Двата отбора удариха и по една греда. Реваншът в Германия е на 10 март.

За Разенбалшпорт това беше дебют във фазата на преките елиминации. 32-годишният Юлиан Нагелсман пък се превърна в най-младия треньор на този етап от надпреварата.
И двата отбора са измъчвани от куп проблеми с контузени и наказани, като при англичаните те са свързани основно с атакуващите футболисти, а при германците - със защитниците.

Мениджърът на Тотнъм заложи на 4-2-3-1 с Лукас Моура на върха на атаката, подкрепян от Стивън Бергвайн, Деле Али и Джовани Ло Селсо. Новият халф Жедсон Фернандеш също беше титуляр, а Ерик Ламела остана на пейката за началото.

Разенбалшпорт отговари с 3-4-3 с Патрик Шик, Тимо Вернер и Кристофер Нкунку в предни позиции. Преотстъпеният от Челси Итън Ампаду се представи перфектно в отбрана, а Анхелиньо, който е под наем от Манчестър Сити, действаше като ляв халф-бек.

Гостите започнаха много силно и още в 26-ата секунда Патрик Шик отправи опасен удар. Преди изтичането на втората минута пък шут на Анхелиньо се отби в гредата, а след това и Тимо Вернер притесни защитата в бяло.
Лондончани се съвзеха и в 8-ата Бен Дейвис изведе Бергвайн, който шутира по диагонала, но Питър Гулачи спаси.
Играчите и на двата тима се хвърлиха остро в дуела и до 12-ата минута реферът Джунейт Чакър вече беше извадил два жълти картона.
В 17-ата минута Патрик Шик засече центриране от корнер и топката мина много близо до гредата.
Тимът на Моуриньо спокойно си стоеше в половината и нямаше никакво намерение да се надиграва.
В 31-вата "шпорите" стигнаха до втората си опасност, но и при нея не се стигна до гол.
Пет минути по-късно Вернер най-накрая стигна до ситуация сам срещу Лорис, но световният шампион отново парира.
Второто полувреме започна с коварно центриране в наказателното поле на Разенбалшпорт, което наложи решаваща намеса на вратаря Гулачи, за да не може Тотнъм да излезе напред.
Играчите от Премиър лийг вече се бяха изтеглили малко по-напред, след като в продължение на 45 минути предпочитаха само да се защитават.

Това обаче се оказа добре дошло за "червените бикове", които си спечелиха дузпа. Конрад Лаймер получи пас в наказателното поле и там беше фаулиран от Бен Дейвис. Вернер реализира от 11-ия метър, а минутата беше 58-а.
Домакините се втурнаха напред и в 61-вата Гулачи трябваше да спасява удар на Ло Селсо. В ответната атака обаче Шик се озова едно на едно с Лорис, но и този път французинът намери начин да отрази.
Моуриньо не издържа и прибегна до двойна смяна, вкарвайки Танги Ндомбеле и Ламела за сметка на Деле Али и Фернандеш. Aли обаче се разсърди и си изкара гнева.

В 73-ата Ло Селсо изпълни пряк-свободен удар, при който Гулачи докосна топката, след което тя се отби в гредата.

Ламела също започна да стреля отдалече и в 86-ата унгарският страж на Лайпциг пак показа класа.
Вече се играеше само вратата на германците и в 89-ата Моура за малко да се разпише с глава.
Чакър даде 5-минутно продължение, но в него домакините не сътвориха нищо интересно.

Ерик Ламелажълт картон Ерик Ламела  90'
83' Конрад Лаймер  Конрад Лаймеризлиза
Емил Форшберг  Емил Форшбергвлиза
77' Патрик Шик  Патрик Шикизлиза
Юсуф Поулсен  Юсуф Поулсенвлиза
74' Кристофър Нкунку  Кристофър Нкункуизлиза
Амаду Хайдара  Амаду Хайдаравлиза
72' Кристофър Нкунку  Кристофър Нкункужълт картон
Gedson Fernandesизлиза Gedson Fernandes  64'
Танги Ндомбелевлиза Танги Ндомбеле
Деле Алиизлиза Деле Али
Ерик Ламелавлиза Ерик Ламела
58' Тимо Вернер  Тимо Вернердузпа
Бен Дейвисжълт картон Бен Дейвис  56'
33' Тимо Вернер  Тимо Вернержълт картон
12' Марсел Забитцер  Марсел Забитцержълт картон
11
2 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
9
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
3
58'

20 февруари 2020 | 14:44

Паднахме от велик гранд,така че няма какво да се ядосваме.Тези все пак са малко по добри от Вила,а и няма кой да ни даде измислена дузпа тука.Все още вярвам в требъла! Рейтинг: 5 0

k (Гост) 78 отговор
20 февруари 2020 | 13:33

Не съм фен на Тотнъм, но без Кейн и Сон са беззъби кучета... Лайпциг са доста стхностен отбор, но за мен лично още нищо не е решено в този мач, който иначе беше дост хубав за гледане... Рейтинг: 8 0

Леко (Гост) 77 отговор
20 февруари 2020 | 12:30

Пичове, успокойте се. Тотнъм играе без двамата си най-добри футболисти Кейн и Сон, а Ериксен също напусна през януари. Ред Булите се борят за титла в Германия... Престоят на Жозе в Тотнъм може да съдите през следващия сезон, в момента отбора е пистолет без патрони, както и той каза. . Рейтинг: 2 1

20 февруари 2020 | 11:14

Няма драма. Два равностойни отбора излязоха и направиха супер мач за гледане. Заглавието акцентира върху Моу,но той отдавна не е онзи успешен мениджър който някак си успяваше да излъже другите. Рейтинг: 8 0

ernetPari (Гост) 74 отговор
20 февруари 2020 | 11:11

НАУЧЕТЕ КАК ДА ПЕ ЧЕЛИТЕ 999$ НА МЕСЕЦ ЧРЕЗ ИНТЕРНЕТ И ЗАПОЧНЕТЕ РАБОТА ОТ ВКЪЩИ. 100% РАБОТЕЩА СИСТЕМА. ВИЖТЕ ТУК. -----------------B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 1

Mia san Bayern!! (Гост) 73 отговор
20 февруари 2020 | 10:02

Браво на Лайпциг.Показаха на инглизите насред бритиш-столицата,че втория в Германия по нищо не отстъпва на финалиста от миналото издание на ШЛ.Дано на реванша не се отпуснат,че ще берат големи ядове. Рейтинг: 18 2

гънър (Гост) 72 отговор
20 февруари 2020 | 09:39

Белите нещастници от Лондон заедно с най-противния треньор в историята отново зарадваха всички фенове на футбола. Рейтинг: 23 5

хахахх (Гост)
20 февруари 2020 | 11:01

Средняциии, успех в битката с Бърнли и Нюкасъл за 10 то място, смешници Рейтинг: 4 2

44 (Гост) 71 отговор
20 февруари 2020 | 09:35

Моу не става Рейтинг: 8 2

Да (Гост) 70 отговор
20 февруари 2020 | 08:13

Хубаво е, дано се отървем още на тази фаза от всичките измислени англо-пикоч отбори, тази сган и без това не е в Европа вече ; !!! Рейтинг: 18 16

20 февруари 2020 | 04:03

В домакински мач срещу Расен!!! излизат с подчертано защитна формация. Изненадани има ли? Рейтинг: 42 4

YNWA (Гост) 67 отговор
20 февруари 2020 | 03:41

Аз така като виждам във футбола вече няма слаби отбори вече всеки може да бие всеки дори даже ако играят най-добрият и най-слабият отбори в света в момента пак не е ясно кой ще бие видяхме и през последните два дни в шампионската лига много от отборите спрягани за фафорити преди началото на мачовете вече са малко или много аутсайдери в реваншите и може да гледат вкъщи четвъртфиналите пред телевизора,но пък може би както всички знаем футболът вече е само отделен сектор за пране на пари запомнете го от мен и довиждане. Рейтинг: 22 8

Преди 2 години Реал Мадрид вдигна най-тъжната ШЛ 26 май 2020 | 16:53
Моуриньо разкри какво е казал на Гуардиола по време на Барса - Интер 22 май 2020 | 11:02
"Чудото от Истанбул" през погледа на Карагър 25 май 2020 | 14:29
Бербатов: Клоп сгреши, че отправи критики за стила на Симеоне 13 март 2020 | 19:00
От Атлетико реагираха на откровенията на Клатенбърг 15 май 2020 | 11:05
АЗ Алкмаар поиска мястото на Аякс в групите на Шампионската лига 26 май 2020 | 09:33
Зинедин Зидан беше избран за треньор №1 в ШЛ 26 май 2020 | 06:49
Кметът на Мадрид: Атлетико ще спечели ШЛ - този път няма да го има Клатенбърг 25 май 2020 | 07:09
Моуриньо: Бях ли се върнал в Милано след финала в Мадрид, нямаше да си тръгна 22 май 2020 | 14:28
Жоао Феликс мечтае да спечели Шампионската лига с Атлетико Мадрид 20 май 2020 | 02:45
УЕФА обсъжда вариант с Финална четворка за ШЛ 19 май 2020 | 16:15
Сериозен проблем за провеждане на евротурнирите 19 май 2020 | 14:04
Стоичков отписа един от фаворите в ШЛ и даде големи шансове на други 18 май 2020 | 16:19
ПСЖ може да играе предварителен кръг в ШЛ, тъй като първенството не завърши 16 май 2020 | 15:19
Киелини: Действието на Рамос срещу Салах беше шедьовър 16 май 2020 | 14:30