Хетафе е класа и в Европа, повали Аякс (видео) 20 февруари 2020 | 22:00
В първи мач от 1/16-финалите на Лига Европа Хетафе победи Аякс с 2:0 и значително увеличи шансовете си да се класира за следващия кръг. Дейверсон откри резултата в 38-ата минута, а в добавеното време резервата Кенеди затвърди успеха на тима от мадридското предградие, който доминираше срещу именития си съперник и не допусна почти никакви положения пред вратата си.

В последните седмици Аякс изгради добра преднина пред конкурентите си в местното първенство, но всички в клуба не крият разочарованието си от отпадането от Шампионската лига. Хетафе също се представя повече от впечатляващо в Ла Лига и успешно съчетава ангажиментите си на домашната сцена с тези в Лига Европа.
Двубоят на "Колисеум Алфонсо Перес" стартира равностойно и без сериозни опасности пред двете врати. Защитата на гостите се справи с няколко центрирания от статични положения. В 11-ата минута Марк Кукурея опита силен изстрел, но прати топката в аут.

В средата на полувремето Дейверсон стреля коварно, но резервният страж на Аякс Бруно Варела не позволи да бъде изненадан. В 29-ата минута Кукурея проби по левия фланг и центрира към Хайме Мата, но неговият удар с глава беше неточен.
В 38-ата минута Хетафе заслужено поведе. След центриране от фаул Матиас Оливера успя да подаде към Дейверсон и бразилецът ознаменува европейския си дебют с гол - 1:0.

Веднага след почивката Неманя Максимович можеше да удвои аванса на домакините. Аякс привидно доминираше, но контрите на Хетафе бяна много опасни. Въпреки това, до средата на второто полувреме нямаше нито един удар към някоя от вратите.
В 68-ата минута Ерик тен Хаг пусна в игра ветерана Клаас-Ян Хунтелаар. В 74-ата Кукурея шутира от далечна дистанция, но Бруно Варела спаси.

Дони ван де Беек пропиля една от малкото възможности за Аякс да изравни, а в самия край на мача домакините стигнаха до втори гол, който ги прави фаворит преди реванша в Амстердам. Отбеляза го резервата Кенеди, който се появи на терена в 88-ата минута, а в добавеното време негов изстрел рикошира от Сержиньо Дест и заблуди Варела - 2:0.

Хорхе Молинавлиза Хорхе Молина
68' Lassina Traore  Lassina Traoreизлиза
Клаас-Ян Хунтелаар  Клаас-Ян Хунтелаарвлиза
Едсон Алварес  Едсон Алваресизлиза
Perr Schuurs  Perr Schuursвлиза
Матиас Оливеражълт картон Матиас Оливера  57'
Дейверсонизлиза Дейверсон
Анхел Родригесвлиза Анхел Родригес
55' Раян Бабел  Раян Бабелжълт картон
54' Николас Таляфико  Николас Таляфикожълт картон
Дженежълт картон Джене  44'
Дейверсонгол Дейверсон  38'
36' Едсон Алварес  Едсон Алваресжълт картон
11
2 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
9
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
Дейверсон
38'
Кенеди
90'

Добави коментар Коментари (3)

AFCA (Гост) 3 отговор
20 февруари 2020 | 23:05

Тоя манго в Амстердам съвсем ще му запалят гъза..както и на целия отбор на Хетафе Рейтинг: 0 1

дзола (Гост) 2 отговор
20 февруари 2020 | 22:31

тоя зиеш е пълна скръб, какво видяха в това недоразумение,че чак платиха 40млн....... Рейтинг: 0 0

21 февруари 2020 | 03:27

Само след един слаб мач да кажеш, че Зиех е пълна скръб и не си заслужава парите е смешно. Всеки си има своите добри и лоши дни. За съжаление днес не само Зиех, а и целият ни отбор стоеше много зле на терена. Много, много слаб и разочароващ мач. Рейтинг: 1 0

МАДРИДИСТ (Гост) 1 отговор
20 февруари 2020 | 22:15

Невероятна работа на Бордалас и страхотен сезон за скромния Хетафе.Надиграха Аякс ,това е 5 суха мрежа от 6 мача за момчетата на Бордалас.Аякс дори не можа да нанесе точен удар.Браво на мадридското отборче. Рейтинг: 2 0

Амадор (Гост)
21 февруари 2020 | 01:12

Отбора бордърлайн ли? Рейтинг: 0 0

Лига Европа

Довършването на ШЛ и Лига Европа изглежда нереално при сегашните условия 13 май 2020 | 18:44
Чак след месец ще има крайни решения за първенствата и турнирите 23 април 2020 | 18:48
Ето за кои дати ще бъдат изместени финалите в ШЛ и ЛЕ 17 март 2020 | 15:17
Чеферин обяви кога и в какъв формат да очакваме завръщането на евротурнирите 04 април 2020 | 22:25
УЕФА планира да проведе всички мачове от ШЛ и ЛЕ в един град 29 май 2020 | 17:33
УЕФА няма да съкращава квалификациите за ШЛ и ЛЕ 12 май 2020 | 10:31
Истанбул Башакшехир взе преднина срещу Копенхаген (видео) 12 март 2020 | 22:09
Леверкузен изкова солидна преднина в Глазгоу (видео) 12 март 2020 | 23:56
Исмаел: Не заслужавахме толкова тежка загуба 13 март 2020 | 06:49
Селтик се провали с гръм и трясък 28 февруари 2020 | 00:15
Президентът на Хетафе: Вече са ясни датите за мачовете с Интер в Лига Европа 08 май 2020 | 19:12
Медицинският шеф на УЕФА посочи главната пречка пред подновяването на евротурнирите 24 април 2020 | 17:51
Официално: Изпълкомът на УЕФА посочи своите условия 23 април 2020 | 17:50
УЕФА реши за евроучастниците, ако сезонът не завърши 23 април 2020 | 13:45
Има много спорно предложение как да се определят евроучастниците, ако първенствата не завършат 22 април 2020 | 09:54
Чеферин призна за още един вариант за ШЛ и Лига Европа 20 април 2020 | 10:22
УЕФА с ясна идея за Шампионската лига и Лига Европа! Ще се играе през три дни 20 април 2020 | 01:26
Британски вестник посочи конкретни дати за финалите в Шампионската лига и Лига Европа 16 април 2020 | 21:42
Шампионска лига и Лига Европа с мини-турнири през август 16 април 2020 | 18:56
УЕФА с важно уточнение за ШЛ и Лига Европа 03 април 2020 | 11:58