Арсенал направи първата крачка към 1/8-финалите след чиста победа в Пирея (видео) 20 февруари 2020 | 23:53
Арсенал постигна важна победа с 1:0 като гост на Олимпиакос, с която улесни значително задачата си да се класира за 1/8-финалната фаза на Лига Европа. Александре Лаказет реализира единственото попадение на "Георгиос Караискасис" девет минути преди края, а в оставащото време  лондончани пропуснаха дори да удвоят аванса си.
Вторият по сила европейски клубен турнир остава най-прекият път, по който "артилеристите" могат да се класират за участие в Шампионската лига, така че Микел Артета подходи сериозно към двубоя в Пирея. Мениджърът на гостите направи пет промени в състава си в сравнение с мача с Нюкасъл през уикенда. Шкодран Мустафи, Матео Гендузи, Джо Уилок, Габриел Мартинели и Александре Лаказет започнаха. Гилерме, Камара и Бухалакис стартираха в халфовата линия на домакините. Валбуена бе отляво на атаката, а Фортунис остана на пейката за началото.
Домакините влязоха много надъхано в двубоя и в първите минути пропуснаха две чудесни възможности. В самото началото Лено спаси добре насочен диагонален удар на Валбуена. Малко след това центриране на французина бе засечено с глава от Масурас, но топката премина над напречната греда.

Арсенал поуспокои постепенно играта, а в 21-вата минута стигна и до първото си голово положение, но Лаказет не успя да уцели вратата от осем метра, след като Мартинели положи много усилия да стигне преди това до топката и да я центрира перфектно към французина.
След това двата отбора успокоиха темпото и до края на първата част действаха доста по-предпазливо.
Второто полувреме вървеше значително по-безинтересно, но не и в заключителната си част. В 71-вата минута Лено се намеси блестящо, спасявайки удар на Ба от няколко метра, но след това и флагът бе вдигнат за засада. Минута по-късно стражът на Арсенал отново се намеси, след като парира изстрел на Валбуена от фаул от 30-ина метра. Първоначално Лено изпусна топката, но след това успя все пак да я улови.
В 81-вата минута Арсенал постигна своето. Обамеянг догони до тъчлинията дълго диагонално подаване, а след това продължи към Букайо Сако. Левият бек центрира много добре към непокрития Лаказет, който засече отблизо. Три минути след това французинът можеше да вкара и втори гол. Арсенал организира светкавична контраатака, Обамеянг намери Лаказет в наказателното поле, но Жозе Са се справи много добре и изби. След корнера Сократис засече с глава, но топката срещна гредата.

Жозе Са Жозе Са1 Бернд Лено1 Бернд Лено
Омар Елабделауи Омар Елабделауи14 Сократис Папастатопулос5 Сократис Папастатопулос
Юсеф Ел Араби Юсеф Ел Араби11 Александре Лаказет9 Александре Лаказет
Maximiliano Lovera Maximiliano Lovera22 Ейнсли Мейтланд-Найлс15 Ейнсли Мейтланд-Найлс
Константинос Фортунис Константинос Фортунис7 Никола Пепе19 Никола Пепе
Дани Себайос8 Дани Себайос
Ousseynou Baжълт картон Ousseynou Ba  90' Сократис Папастатопулос  Сократис Папастатопулосизлиза
Ейнсли Мейтланд-Найлс  Ейнсли Мейтланд-Найлсвлиза
83' Гранит Джака  Гранит Джакажълт картон
81' Александре Лаказет  Александре Лаказетгол
Giannis Masourasизлиза Giannis Masouras  75'
Maximiliano Loveraвлиза Maximiliano Lovera
74' Джоузеф Уилок  Джоузеф Уилокизлиза
Никола Пепе  Никола Пепевлиза
71' Шкодран Мустафи  Шкодран Мустафижълт картон
Андреас Букалакисизлиза Андреас Букалакис  65'
Константинос Фортунисвлиза Константинос Фортунис
58' Габриел Мартинели  Габриел Мартинелиизлиза
11
2 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
9
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
3
81'

21 февруари 2020 | 00:44

Най-очакваната 2-ка от първите сблъсъци на елиминациите, Арсенал просто подхожда различно за първенство, купа и европейски турнир, но резултата поне е видим. Рейтинг: 0 0

holek (Гост) 5 отговор
21 февруари 2020 | 00:07

Странно как Арсенал бият Нюкасъл 4:0 и след 4 дена едвам едвам правят 1:0 с гърците. Или има пестене или си играят ей така... иди ми, дойди ми, като им дойде настроението. А и Артета не им помага със странния състав с който започна! Рейтинг: 0 5

к (Гост) 4 отговор

Петелът беше потресаващ. Такъв некомпетентен коментар никога не е имало. Тотален смях. Рейтинг: 6 0

tt (Гост) 3 отговор
20 февруари 2020 | 22:52

португалския вратар на Арсенал,,,, хахах ех Петелче яко мазало беше това първо полувреме Рейтинг: 4 0

b (Гост) 2 отговор
20 февруари 2020 | 22:06

Може ли тоя петела да не знае кои са Арсенал к кои Олимпиакос?? Тия бнт нормални ли са? Първите 10 минути си мислеше, че Арсенал са червено-белите... не е нормално. Отделно сбърка половината имена. Рейтинг: 13 0

!!!! (Гост)
21 февруари 2020 | 08:42

Хахаха, сериозно ли е направил подобно но? Петела наистина е супер зле, ама чак толкова. Ще го гледам довечера ; Рейтинг: 3 0

DaGoRaK (Гост) 1 отговор

Божеееее тоз Петел няма ли кой да го пенсионира от тази телевизия. Няма такъв коментар просто..... Рейтинг: 6 1

Лига Европа

УЕФА с важно уточнение за ШЛ и Лига Европа 03 април 2020 | 11:58
Ето за кои дати ще бъдат изместени финалите в ШЛ и ЛЕ 17 март 2020 | 15:17
Вариант за Шампионската лига през уикендите 18 март 2020 | 14:25
Чеферин обяви кога и в какъв формат да очакваме завръщането на евротурнирите 04 април 2020 | 22:21
Отложиха финалите в ШЛ и Лига Европа 23 март 2020 | 19:53
Първенствата трябва да приключат до 30 юни! Ако това не стане, ще има промени за българските евроучастници 17 март 2020 | 20:09
ШЛ и Лига Европа ще бъдат доиграни след справянето с COVID-19 17 март 2020 | 14:39
Ето формата, който УЕФА ще предложи за определяне на победителите в ШЛ и ЛЕ 16 март 2020 | 10:50
УЕФА може да вземе иновативно решение в опит да завърши Шампионската лига и ЛЕ 14 март 2020 | 12:08
УЕФА спря Шампионската лига и Лига Европа 13 март 2020 | 12:26
Всички резултати и голмайстори от Лига Европа 12 март 2020 | 23:53
Базел сякаш обезсмисли реванша, който обаче отново ще е във Франкфурт (видео) 12 март 2020 | 21:49
Манчестър Юнайтед си свърши работата още в Австрия с разгром над ЛАСК (видео+галерия) 12 март 2020 | 21:47
И двата мача Айнтрахт - Базел ще се играят във Франкфурт 12 март 2020 | 19:43