Лудогорец се спъна в Търново (видео+снимки) 23 февруари 2020 | 18:19
Шампионът Лудогорец не успя да увеличи преднината си на върха на efbet Лига, след като се издъни при визитата си на Етър в мач от 22-ия кръг на шампионата. Срещата завърши 1:1, след като Иван Стоянов откри за “болярите”, а Марселиньо изравни за “орлите”.
Играчите на Павел Върба имаха тотално териториално превъзходство на терена, но липсата на титулярния централен нападател Клаудиу Кешерю се оказа решаващо и те не успяха да се възползват от активността си. На четири пъти и гредите помогнаха на домакините, а и редовен гол на Каули не бе признат в средата на първата част. Етър от своя страна се възползва от единствената си възможност пред Пламен Илиев, а в защита представянето на играчите на Петко Петков бе много стабилно и почти не допуснаха грешки пред Анатоли Господинов, който също игра доста силно и се намеси по най-добрия начин, когато се налагаше.
Гостите можеха да открият резултата още в четвъртата минута. Тогава Марселиньо стреля опасно от пряк свободен удар, но Анатоли Господинов успя да докосне топката и тя се отби в гредата. Няколко минути по-късно Якуб Шверчок бе оставен да си спре на гърди топката и с акробатичен удар нацели горната греда на вратата на Етър. В десетата минута дойде и третата греда. Вандерсон пробва да стреля от фаул от малък ъгъл, като Господинов отново успя да пипне топката преди да се отбие в горната греда.
В 21-ата минута Лудогорец бе отново близо до откриване на резултата. Вандерсон намери отлично Шверчок, но полякът от границата на малкото наказателно поле не успя да насочи добре топката във вратата и Господинов спаси.

В 32-ата минута гол на гостите бе неправилно отменен. Каули бе изведен зад защитата на Етър и без да се бави с мощен шут прати топката във вратата. Страничният съдия вдигна флага за засада, но повторенията показаха, че бразилецът бе в напълно редовна позиция.

Изненадващо домакините откриха резултата с първата си ситуация в мача. В 48-ата минута Иван Стоянов надбяга Светослав Дяков и забеляза, че Пламен Илиев е изпязал неориентирано от рамката на вратата си и с далечен удар от над 30 метра в близост до тъч линията прехвърли вратаря.

Радостта на домакините обаче бе кратка. 120 секунди по-късно Марселиньо изравни. При едно изпълнение от корнер Драгош Григоре нацели за четвърти път гредата на Господинов, но при дабваката бразилецът направи 1:1.
В следващите минути Лудогорец имаше тотално превъзходство на терена, но така и не успяха да намерят правилната идея как да се доберат до победното попадение. Най-сериозни пропуски направиха Вандерсон и Марселиньо. Етър от своя страна действаше изключително дисциплинирано в отбрана и не оставяше почти никакви пространства на гостите. Така до края на срещата резултатът остана непроменен и домакините успяха да измъкнат точка от лидера.

Въпреки грешната стъпка тази вечер Лудогорец все още има комфортна преднина на върха на класирането. “Орлите” са със седем точки аванс пред Левски и Локомотив (Пловдив). Тимът от Разград е с 52 точки, докато преследвачите са с по 45. Етър от своя страна е на десета позиция с 20 точки.

ЕТЪР - ЛУДОГОРЕЦ 1:1
1:0 Стоянов (48)
1:1 Марселиньо (50)

ЕТЪР: 13. Господинов, 70. Станев, 23. Дюлгеров, 31. Станоев, 14. Скерлев, 11. Огнянов, 20. Пехливанов, 22. Колев, 73. Стоянов, 8. Лагоа, 7. Ангелов

ЛУДОГОРЕЦ: 23. Илиев, 3. Недялков, 5. Терзиев, 21. Григоре, 22. Икоко, 25. Баджи, 18. Дяков, 88. Вандерсон, 95. Каули, 84. Марселиньо, 10. Шверчок

Анатоли Господиновжълт картон Анатоли Господинов  88'
86' Якуб Шверчок  Якуб Шверчокизлиза
Димо Бакалов  Димо Бакаловвлиза
76' Жордан Икоко  Жордан Икокоизлиза
Станислав Манолев  Станислав Манолеввлиза
Pedro Lagoaизлиза Pedro Lagoa  73'
Стелиан Добреввлиза Стелиан Добрев
70' Жордан Икоко  Жордан Икокожълт картон
69' Светослав Дяков  Светослав Дяковизлиза
Мавис Чибота  Мавис Чиботавлиза
Кольо Станевизлиза Кольо Станев  66'
Дино Мартиновичвлиза Дино Мартинович
50' Марселиньо  Марселиньогол
Иван Стояновгол Иван Стоянов  48'
Никола Колевжълт картон Никола Колев  45'
43' Марселиньо  Марселиньожълт картон
11
2 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
9
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
Иван Стоянов
48'
50'
Марселиньо

Добави коментар Коментари (159)

Яжте го (Гост) 159 отговор
24 февруари 2020 | 11:14

Кренвирши...безподобни. Пластмасов отбор без фенове, от замиращ град Рейтинг: 3 0

Хаааааахахаха (Гост)
24 февруари 2020 | 12:19

Ами не сме ши6ан преименуван отбор с тире.. Рейтинг: 2 0

Куртю (Гост) 158 отговор
24 февруари 2020 | 10:23

както казва премиера,"когато даваш равен ,не знаеш колко си спечелил".Сега Локо и Левски имат по голям хъс за игра и важното е те да държат второто и трето място Рейтинг: 0 0

ha (Гост) 157 отговор
24 февруари 2020 | 07:36

Пичове, Литекс-София е сериозен отбор. Щото е единственият бил великия ЦСКА с 8:0!... Да не говорим и че му взе стадиона... Рейтинг: 12 4

ha (Гост) 156 отговор
24 февруари 2020 | 07:05

От 4 години е свирена 1 единствена дузпа срещу ЛИТЕКС-ТИРЕ-София. В същото време ЛИТЕКС Е ЕДИНСТВЕНИЯ на който се дават дузпи за 3 претенции Рейтинг: 7 6

Норге (Гост) 155 отговор
24 февруари 2020 | 07:04

Тоя форум ми е живота. В него съм си измислил жената, в него съм си измислил и децата. Тоя форум ми е ВЛАЖНАТА ВАГИНА до която си лягам вечер. Ако не беше той досега да съм се побъркал Рейтинг: 6 2

Норге (Гост)
24 февруари 2020 | 07:11

Моите чи*кии са като зимата на която живея - ВЕЧНИ.. ХАХАХАХАХА Рейтинг: 5 1

Левскар В.К (Гост) 154 отговор
24 февруари 2020 | 06:42

нищо не са се спънали почиват си за мача с Интер и се надъхват за голям мач. Трудно ми е са повярвам, че могат да обърнат, но може и да могат, Интер не са чудо във футбола. На ПСЖ вкараха 2 гола в Париж, когато ПСЖ победи моите любими Барса с 4:0.Защо да не вкарат 2 и тука и при късмет вече всичко да стане, но се изложиха със слаба прибрана игра плаха в Разград ,което ми говори за плахия Върба приличащ на Аутори, което не е добра политика за Лудогорец. Като го и чух как говори за Интер все едно ние не сме виждали такива отбори тука Рейтинг: 5 3

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Да го духате (Гост) 153 отговор
24 февруари 2020 | 06:16

ШАМПИОНИ СМЕ ! Рейтинг: 3 3

CSKA (Гост) 152 отговор
24 февруари 2020 | 05:53

И какво са се спънали? Спънаха се в Интер. В това смешно първенство кой може да играе футбол, Бразилчета и нигерийчета събрани от плажа. ЦСКА, Левски и пловдивските отбори са гола вода. Може би ако съдиите свиреха по-добре Локо ПД имаха някакъв шанс срещу Кировите ментета. Рейтинг: 2 4

09.09.2016 (Гост)
24 февруари 2020 | 07:02

За ЛИТЕКС - Ботев ли говориш? Дето ЛИТЕКС получи дузпа за 3 ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА ........ И ПОЛОВИНАТА КАНАРЧЕТА БЯХА ИЗГОНЕНИ ? Рейтинг: 3 1

Red Skins (Гост) 151 отговор
24 февруари 2020 | 01:35

Мирише ми на черно тото Рейтинг: 3 4

Хераклит (Гост) 150 отговор
24 февруари 2020 | 00:35

Всичко тече, всичко се променя! И Спартак Варна биеше Левски и ЦСКА, ама преди 25 години!Сега е на последно място във Втора лига и ще изпадне! Рейтинг: 13 2

Гледал съм (Гост)
24 февруари 2020 | 08:39

Спартак с Левски и ЦСКА в Плевен преди 41 години. Бях войник. И тогава соц.грандовете си го биеха. Трудно ,но - биеха. Винаги си е бил посредствен отбор - Спартак Плевен. Рейтинг: 1 1

Ловяшка Путха (Гост) 149 отговор
24 февруари 2020 | 00:08

КУP за цскааааааааааа! оранджеви кенефи стееееее Рейтинг: 5 11

Cirk (Гост) 148 отговор
23 февруари 2020 | 23:59

Омайвайте си се от трилъри в синьо-червена и лилаво-зелена мъгла. За поредна година Лудогорец си реди тото със сателитите. Дунав, Етър и т.н. Дори да бяха повели пак магически накрая щяха да наредят резултата както трябва. Той Кирчо изтръпна като дръпнаха чергата на авера Черепко. Рейтинг: 8 0

Х (Гост) 147 отговор
23 февруари 2020 | 23:40

Говедата - Параходец е Х Рейтинг: 7 4

ha (Гост) 146 отговор
23 февруари 2020 | 22:58

Гнусно е да си неосъзнат ФЕН НА ЛИТЕКС. Ти си долна, припозната, ловешка мастия от която ти става ... ... гадно в устата ... пфффффу!!!! Де ба и гнусотията дее ба ... Литекс не е ЦСКА... Рейтинг: 5 10

Кольо Динамото (Гост)
24 февруари 2020 | 00:17

Алкохола май ти дойде повече! Лягай си вече,не ставаш за пияч! Рейтинг: 12 1

ha (Гост) 145 отговор
23 февруари 2020 | 22:38

И ЛИТЕКС-София завършиха с Етър 2:2. Но докато на Лудогорец отменят вече 3-ти чист гол тоя сезон, на ЛИТЕКС признават голове с ръце. Рейтинг: 11 12

до Кольо (Гост)
23 февруари 2020 | 22:59

А вашия, праско, лъсна още с полиграфа. И изобщо не може да лъсне в Европа, щото Европа ще я гледате през крив макарон. Рейтинг: 8 2

ha (Гост)
23 февруари 2020 | 22:56

Не бе, просто констатирам. Що.. ЛИТЕКС в Европа направи 0:11 ... от Азия де. На ЛИТЕКС задника пък - не лъсна ами направо ни заслепи хахахаха Рейтинг: 4 5

24 февруари 2020 | 00:31

Не е важно как е завършил контролите и с колко,чикиджийче! Гледай си жалкия пародия отбор и яж кренвирши по милиционерски! Рейтинг: 2 4

24 февруари 2020 | 00:24

Полиграфа е за вчерашния мач във, Варна. Питам защо няма днес детектор за вратарчето или чакате да мине мача с ЦСКА и да го натопите! Фалитчето ви няма да избяга,нищо че имате припознат отбор,говоря за луноходец,чикиджийче! Рейтинг: 1 5

Кольо Динамо (Гост)
23 февруари 2020 | 22:50

Кажи го това на Интер. Може и да платиш на гадзета спорт и да се оплачеш. Лъсва ви задника в Европа,смешко. Рейтинг: 9 4

Вижоще

Лудогорец

Лудогорец дебне нигериец от Израел 25 май 2020 | 20:24
И Манолев е пред завръщане в Пирин 25 май 2020 | 04:39
Кирил Домусчиев с послание към талантите в школата на Лудогорец 25 май 2020 | 09:32
Домусчиев: Трябва да сме единни, дано все повече хора да започнат да помагат 26 май 2020 | 16:25
Ето кои отбори подадоха документи за лиценз за Европа 05 май 2020 | 14:07
Върба: Голямата цел си остава Шампионската лига 18 януари 2020 | 17:53
Дунав уреди сериозни контроли 26 май 2020 | 16:19
Във Франция сигурни: Лудогорец привлича нападател на Ланс 24 май 2020 | 17:54
Лудогорец атакува голаджията на Сошо 24 май 2020 | 11:58
Домусчиев поздрави всички българи, преподаватели, студенти и ученици 24 май 2020 | 11:48
Бивш треньор на Лудогорец: Опитах най-високото ниво на европейския футбол 23 май 2020 | 15:58
Кирил Домусчиев поздрави Владо Стоянов 21 май 2020 | 17:27
Дяков: Искаме да подобрим рекордите на ЦСКА 21 май 2020 | 16:19
Още един важен играч преподписа с Лудогорец 21 май 2020 | 10:29
Лудогорец привлича нападател на Дунав 21 май 2020 | 05:59
Владо Стоянов: Лудогорец е голям дразнител за всички 20 май 2020 | 22:46