Волфсбург убедителен в Швеция (видео) 27 февруари 2020 | 22:21
Волфсбург стигна до убедителна победа с 3:0 при гостуването си на Малмьо и с общ резултат 5:1 се класира за осминафиналите на Лига Европа. Брекало откри резултата малко преди почивката, а попадения на Герхарт и Виктор в средата на втората част доведоха до класическия успех.

Двата отбора започнаха предпазливо и първата ситуация пред една от двете врати дойде в 17-ата минута. Голови положения като цяло липсваха, но в 41-ата минута германците поведоха. Брекало направи двойно с Вегхорст и прати топката в долния десен ъгъл. Първоначално бе вдигната засада, но след разглеждане на ситуацията с ВАР попадението бе зачетено.

След почивката Малмьо не се хвърли в атаки, а продължи да бъде беззъб в нападение. “Вълците” пък чакаха на контраатаки и в 65-ата минута вече водеха с 2:0, което до голяма степен реши класирането. Герхарт се разписа от добавка, след като удар на Мехмеди бе отразен. Четири минути по-късно Жоао Виктор също се разписа, увеличавайки аванса на Волфсбург. Чак тогава шведите тръгнаха в атака, но вратарят Кастеелс се справи с опасностите пред вратата си.

Даниел Гинчек33 Даниел Гинчек
84' Джон Антъни Брукс  Джон Антъни Бруксжълт картон
79' Йосип Брекало  Йосип Брекалоизлиза
Феликс Клаус  Феликс Клаусвлиза
Расмус Бенгтсонизлиза Расмус Бенгтсон  76'
Ласе Нилсенвлиза Ласе Нилсен
70' Ваут Вегхорст  Ваут Вегхорстизлиза
Даниел Гинчек  Даниел Гинчеквлиза
69' Жоао Виктор  Жоао Викторгол
65' Яник Герхарт  Яник Герхартгол
59' Ксавер Шлагер  Ксавер Шлагеризлиза
Жоао Виктор  Жоао Викторвлиза
Adi Nalicизлиза Adi Nalic  56'
Jo Inge Bergetвлиза Jo Inge Berget
42' Йосип Брекало  Йосип Брекалогол
11
2 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
9
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
3
42'
Йосип Брекало
65'
Яник Герхарт
69'
Жоао Виктор

Добави коментар Коментари (2)

Mia san Bayern!! (Гост) 2 отговор
28 февруари 2020 | 09:54

Браво на "вълците".Тази година всички немски отбори са невероятна класа изключвам Борусия Мьонхенгладбах,които по-добре другият сийзьН да са извьн ШЛ,че срамят немския футбол с представянето си. Рейтинг: 0 0

WFL (Гост) 1 отговор
27 февруари 2020 | 23:33

мислч 4е те ще спе4елят турнира Рейтинг: 0 0

Лига Европа

Довършването на ШЛ и Лига Европа изглежда нереално при сегашните условия 13 май 2020 | 18:44
Чак след месец ще има крайни решения за първенствата и турнирите 23 април 2020 | 18:48
Ето за кои дати ще бъдат изместени финалите в ШЛ и ЛЕ 17 март 2020 | 15:17
Чеферин обяви кога и в какъв формат да очакваме завръщането на евротурнирите 04 април 2020 | 22:25
УЕФА планира да проведе всички мачове от ШЛ и ЛЕ в един град 29 май 2020 | 17:33
УЕФА няма да съкращава квалификациите за ШЛ и ЛЕ 12 май 2020 | 10:31
Истанбул Башакшехир взе преднина срещу Копенхаген (видео) 12 март 2020 | 22:09
Леверкузен изкова солидна преднина в Глазгоу (видео) 12 март 2020 | 23:56
Исмаел: Не заслужавахме толкова тежка загуба 13 март 2020 | 06:49
Селтик се провали с гръм и трясък 28 февруари 2020 | 00:15
Президентът на Хетафе: Вече са ясни датите за мачовете с Интер в Лига Европа 08 май 2020 | 19:12
Медицинският шеф на УЕФА посочи главната пречка пред подновяването на евротурнирите 24 април 2020 | 17:51
Официално: Изпълкомът на УЕФА посочи своите условия 23 април 2020 | 17:50
УЕФА реши за евроучастниците, ако сезонът не завърши 23 април 2020 | 13:45
Има много спорно предложение как да се определят евроучастниците, ако първенствата не завършат 22 април 2020 | 09:54
Чеферин призна за още един вариант за ШЛ и Лига Европа 20 април 2020 | 10:22
УЕФА с ясна идея за Шампионската лига и Лига Европа! Ще се играе през три дни 20 април 2020 | 01:26
Британски вестник посочи конкретни дати за финалите в Шампионската лига и Лига Европа 16 април 2020 | 21:42
Шампионска лига и Лига Европа с мини-турнири през август 16 април 2020 | 18:56
УЕФА с важно уточнение за ШЛ и Лига Европа 03 април 2020 | 11:58