Манчестър Юнайтед си свърши работата още в Австрия с разгром над ЛАСК (видео+галерия) 12 март 2020 | 21:47
Манчестър Юнайтед на практика си гарантира класиране на 1/4-финал в Лига Европа още след първия мач с ЛАСК (Линц). "Червените дяволи" спечелиха с разгромното 5:0 в гостуването си в Австрия от 1/8-финала, като така направиха огромна крачка към следващия етап в надпреварата. Англичаните тотално надиграха своя съперник и можеха да спечелят и по-убедително. Все пак те постигнаха своето с попадения на Одион Игало в 28-ата, Даниел Джеймс в 58-ата, Хуан Мата в 82-ата, Мейсън Грийнууд в 92-ата и Андреас Перейра в 93-ата минута.

ЛАСК заложи на бразилеца Клаус в атака, а по двете крила го подкрепяха Доминик Фризер и Самуел Тете. В средата пък се разчиташе на Джеймс Холанд и Петер Михорл.

Манчестър Юнайтед пък излезе с Одион Игало в предни позиции, а зад гърба му го подкрепяха Даниел Джеймс, Хуан Мата и Бруно Фернандеш. Скот Мактомини и Фред пък бяха дефанзивните халфове.

Гостите първи отправиха удар към една от двете врати. В 5-ата минута Фред шутира от дистанция, но доста разочароващо.

Доста по-опасен изглеждаше изстрелът на Скот Мактоимини в 13-ата минута, но топката профуча покрай вратата.

В 18-ата минута Юнайтед пропусна първата си наистина добра възможност. Люк Шоу центрира, топката не бе избита добре и попадна в Хуан Мата, който обаче отблизо не успя да отбележи, а уцели играч на съперника.

Две минути след това Одион Игало се освободи пред наказателното поле, но ударът му не затрудни вратаря.

Натискът на англичаните продължи и в 23-ата минута дойде най-доброто положение до момента. Даниел Джеймс отправи изстрел от добра позиция и вратарят Шлагер трябваше да показва блестящ рефлекс под рамката.

При последвалия корнер Ерик Байи стреля опасно с глава, но покрай вратата.

Логичното се случи в 28-ата минута, когато Манчестър Юнайтед откри резултата. Бруно Фернандеш елегантно подаде за Одион Игало на границата на пеналта, той още по-хитро овладя топката, финтира прекия си пазач и с мощен шут с помощта на напречната греда отбеляза за 0:1.

В края на полувремето домакините се активизираха и стигнаха до първото си сериозно положение. В 40-ата минута едно центриране намери Фризер непокрит в наказателното поле, той веднага стреля към вратата и само блестящата намеса на Ерик Байи, който блокира удара му пред голлинията, попречи да се стигне до изравнителен гол.

Англичаните отговориха с хубава атака, завършила със слаб удар на Бруно Фернандеш в ръцете на вратаря.

В 58-ата минута Манчестър Юнайтед удвои преднината си. Даниел Джеймс напредна с топка в крака, финтира защитник и с изстрел по земя вкара за 0:2.

В 62-ата минута резултатът можеше да стане класически в полза на гостите. Игало се пребори със защитник и стреля, но топката се отби от гредата.

В 70-ата минута ЛАСК стигна до една от малкото си възможности. Михорл се освободи пред наказателното поле и шутира силно, но над вратата.

В 75-ата минута и Клаус изстреля истински снаряд по посока вратата на Серхио Ромеро, но встрани.

Гостите отговориха с далечен удар на Бруно Фернандеш, който обаче също бе неточен.

В 79-ата минута останаха съмнения за игра с ръка на Фред в собственото му наказателно поле. Австрийците поискаха дузпа, но дори и след намесата на ВАР не бе отсъден наказателен удар.

В 82-ата минута Юнайтед заби трети гол. Фред разсече защитата на съперника с прекрасен извеждащ пас към Хуан Мата, който овладя и без забавяне прати кълбото в мрежата за 0:3.

Това обаче не бе всичко и в добавеното време англичаните нанизаха още две попадения. Първо в 92-ата минута Мейсън Грийнууд напредна на скорост и стреля в близкия ъгъл, като с помощта на гредата вкара за 0:4.

Минута по-късно Андреас Перейра оформи крайното 0:5. Бразилецът изненада вратаря с изстрел от над 25 метра и вкара красив гол.

Така Манчестър Юнайтед продължи традицията да играе успешно срещу австрийски съперници и постигна повече от добър турнирен резултат. ЛАСК пък ще трябва да направи истинско чудо в реванша на "Олд Трафорд", за да продължи напред.

Stefan Haudum Stefan Haudum23 Андреас Перейра15 Андреас Перейра
Dominik Reiterжълт картон Dominik Reiter  90' Мейсън Грийнууд  Мейсън Грийнуудгол
Андреас Перейра  Андреас Перейрагол
85' Одион Игало  Одион Игалоизлиза
Мейсън Грийнууд  Мейсън Грийнуудвлиза
82' Хуан Мата  Хуан Матагол
78' Бруно Фернандеш  Бруно Фернандешизлиза
Christian Ramsebnerжълт картон Christian Ramsebner  59'
58' Даниел Джеймс  Даниел Джеймсгол
47' Люк Шоу  Люк Шоужълт картон
Joao Klaussжълт картон Joao Klauss  39'
Гернот Траунержълт картон Гернот Траунер  33'
28' Одион Игало  Одион Игалогол
11
2 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
9
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
3
28'
Одион Игало
58'
Даниел Джеймс
82'
Хуан Мата
90'
Мейсън Грийнууд
90'

12 март 2020 | 22:51

Първата жертва на коронавируса е факт..жалко,най-приятната изненада в турнира просто се сгромоляса без своята публика и от масовия стрес..!! Рейтинг: 0 3

12 март 2020 | 22:22

Юнайтед са в много добра серия. Дано преводача с паркирания рейс не ги спре и ще имат голям шанс за топ 4 Рейтинг: 7 0

Гого гогев (Гост) 26 отговор
12 март 2020 | 22:08

Ти щте видиш Рейтинг: 0 0

тттттттт (Гост) 25 отговор
12 март 2020 | 22:02

този петел що му вика на Баи..Бейлитой не е американец мухахауахаааа Рейтинг: 3 0

k (Гост)
13 март 2020 | 10:40

Прекръсти го яко.. :Д Рейтинг: 0 0

Фаиф (Гост) 24 отговор

5 ши миндил тебе щте те водя на Слънчев бряг ,ама се изкачи преди това ,за да не вмиришеш карт пистата пич Рейтинг: 0 0

12 март 2020 | 21:51

С цялото ми уважение към ЛАСК, но тука Юнайтед си разигра една тренировка Рейтинг: 11 0

12 март 2020 | 21:40

Ши крастав ,обраснисе че може да заразиш квартала с деца и тогава ши те капят в океана докато исахнеш Рейтинг: 0 0

Вижоще

Лига Европа

УЕФА с важно уточнение за ШЛ и Лига Европа 03 април 2020 | 11:58
Ето за кои дати ще бъдат изместени финалите в ШЛ и ЛЕ 17 март 2020 | 15:17
Вариант за Шампионската лига през уикендите 18 март 2020 | 14:25
Чеферин обяви кога и в какъв формат да очакваме завръщането на евротурнирите 04 април 2020 | 22:25
Отложиха финалите в ШЛ и Лига Европа 23 март 2020 | 19:53
Първенствата трябва да приключат до 30 юни! Ако това не стане, ще има промени за българските евроучастници 17 март 2020 | 20:09
ШЛ и Лига Европа ще бъдат доиграни след справянето с COVID-19 17 март 2020 | 14:39
Ето формата, който УЕФА ще предложи за определяне на победителите в ШЛ и ЛЕ 16 март 2020 | 10:50
УЕФА може да вземе иновативно решение в опит да завърши Шампионската лига и ЛЕ 14 март 2020 | 12:08
УЕФА спря Шампионската лига и Лига Европа 13 март 2020 | 12:26
Всички резултати и голмайстори от Лига Европа 12 март 2020 | 23:53
Базел сякаш обезсмисли реванша, който обаче отново ще е във Франкфурт (видео) 12 март 2020 | 21:49
И двата мача Айнтрахт - Базел ще се играят във Франкфурт 12 март 2020 | 19:43