Уулвърхамптън не можа да прекърши 10 от Олимпиакос (видео) 12 март 2020 | 23:51

Олимпиакос и Уулвърхамптън направиха равенство 1:1 в първи мач от 1/8-финалите на Лига Европа. Гола за домакините вкара Юсеф Ел Араби в 54-ата минута, но в 67-ата резервата Педро Нето изравни с помощта на рикошет. От 29-ата минута гърците бяха с човек по-малко след директния червен картон на Рубен Семедо. Двубоят в Пирея беше един от четирите тази вечер, които се играха при закрити врати заради пандемията от коронавирус.

В предишния кръг гръцкият тим елиминира драматично Арсенал и сега се надява да вземе скалпа на още един отбор от Острова. "Вълците" обаче се представят много силно в турнира и не крият амбициите си да стигнат колкото се може по-далеч.

В състава на Олимпиакос имаше две промени в сравнение с гостуването в Лондон. На местата на Папе Абу Сисе и Лазар Ранджелович започнаха Рубен Семедо и Йоргос Масурас. Старши треньорът Педро Мартинш заложи на системата 4-3-3, като в предни позиции действаха Масурас, Матийо Валбуена и Юсеф Ел Араби.

Въпреки проблемите с рамото, Адама Траоре бе титуляр за Уулвърхамптън. Диого Жота и Раул Хименес допълниха офанзивното трио на гостите, а в средата на терена се разчиташе на Матю Дохърти, Рубен Невеш, Жоао Моутиньо и Рубен Винагре.В началото на срещата играта беше доста накъсана и преобладаваха нарушенията в централната зона на терена. Първото опасно статично положение беше в полза на Олимпиакос, но Руи Патрисио се справи с коварното центриране на Валбуена. Треньорът на гостите Нуно Ешпирито Санто постоянно даваше напътствия на футболистите си, които допускаха много грешки при подаванията.

В 23-ата минута Мохамед Камара опита да изненада стража на "вълците", но ударът му беше слаб. Малко по-късно Гилерме шутира от далечна дистанция, но в аут. В 28-ата минута Диого Жота преодоля Семедо, който протегна крак и го фаулира. Съдията Клеман Тюрпен изгони защитника на Олимпиакос, защото Жота нахлуваше опасно в наказателното поле.

От последвалия пряк свободен удар Рубен Невеш стреля в стената. Треньорът на Олимпиакос Педро Мартинш веднага предприе смяна, като пусна Папе Сисе вместо Масурас. В минутите до края на полувремето Уулвърхамптън имаше инициативата, но стигна само до едно положение, пропуснато от Адама Траоре.

Въпреки че бяха в намален състав, домакините бяха напълно равностойни на своя съперник и не допускаха да се стигне до опасни ситуации пред вратата им. След почивката те все повече разчитаха на дълги подавания към Ел Араби, но опитният нападател нямаше много шансове срещу защитата на Уулвс.

Ешпирито Санто смени Дохърти с Педро Нето, което се оказа добър ход. Раул Хименес пропусна да изведе англичаните напред в 47-ата минута, а в 54-ата изненадващо се стигна до гол в тяхната врата. Основната работа свърши Гилерме, който се измъкна от Уили Боли и центрира от самата аутлиния. Руи Патрисио не се намеси добре и Ел Араби се оказа непокрит пред опразнената врата - 1:0.

Уулвърхамптън отговори с неточен удар на Адама Траоре и пропуск на Хименес, чийто изстрел беше спасен от Жозе Са. В 60-ата минута Невеш опита специалитета си - мощен шут извън наказателното поле, но и той не сполучи.Изравняването дойде в 67-ата минута. Тогава силен удар на резервата Нето се отклони от Андреас Букалакис и Жозе Са нямаше какво да стори.

След гола гостите се постараха да направят пълен обрат и да си улеснят задачата за реванша. "Вълците" създадоха няколко опасни ситуации пред вратата на Олимпиакос, но резултатът остана непроменен.

Ответният двубой на "Молиню" трябва да се изиграе на 19 март, но предстои УЕФА да вземе решение дали турнирът да продължи, или да бъде спрян заради ситуацията с коронавируса.

Жозе Сажълт картон Жозе Са  90' Педро Нето  Педро Нетожълт картон
85' Жоао Моутиньо  Жоао Моутиньоизлиза
Леандер Дендонкер  Леандер Дендонкервлиза
Матийо Валбуенаизлиза Матийо Валбуена  84'
Бруно Гаспарвлиза Бруно Гаспар
79' Рубен Винагре  Рубен Винагреизлиза
Даниел Поденсе  Даниел Поденсевлиза
Юсеф Ел Арабиизлиза Юсеф Ел Араби  73'
Константинос Фортунисвлиза Константинос Фортунис
67' Педро Нето  Педро Нетогол
Юсеф Ел Арабигол Юсеф Ел Араби  54'
46' Мат Дохърти  Мат Дохъртиизлиза
Педро Нето  Педро Нетовлиза
38' Конър Коуди  Конър Коудижълт картон
Giorgos Masourasизлиза Giorgos Masouras  33'
Папе Абу Сисевлиза Папе Абу Сисе
Рубен Семедочервен картон Рубен Семедо  29'
8' Мат Дохърти  Мат Дохъртижълт картон
11
2 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
9
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
Юсеф Ел Араби
54'
67'

13 март 2020 | 00:10

Може и маикати да играе пред джан Франко снаийперистсв слънчев бряг Рейтинг: 0 0

НКВ (Гост) 5 отговор
13 март 2020 | 00:03

Втори пореден мач играем ужасяващо слабо. Не мога да разбера как може да се прекърши така отбора. А още повече, че това е най-добрия ни състав в момента. Може би само Джони ако беше здрав, щеше да е по-добре от Винагре. Игра за 0:0 в Англия ще е пагубна за нас Рейтинг: 0 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Американски пустиняк/7© (Гост) 4 отговор
12 март 2020 | 22:28

Ти виждал ли ,Кзл н са жи о,мога кил Рейтинг: 0 0

/7©бигЗбосд (Гост) 3 отговор
12 март 2020 | 22:23

Тоз е аут от давна ,от парламента но от тука няма как да е аут,тука ши го клецат Рейтинг: 0 0

/7,Луканов Салам (Гост) 2 отговор
12 март 2020 | 22:19

A ти знаеш ли за България,или искаш да я опознаеш, за даржавата говорим Рейтинг: 0 0

/7%©Usa,,# (Гост) 1 отговор
12 март 2020 | 22:11

Такава щте баде неговата Садна ,до тук щте е,ти не знаеш живота кво може Рейтинг: 0 0

Лига Европа

Довършването на ШЛ и Лига Европа изглежда нереално при сегашните условия 13 май 2020 | 18:44
Чак след месец ще има крайни решения за първенствата и турнирите 23 април 2020 | 18:48
Ето за кои дати ще бъдат изместени финалите в ШЛ и ЛЕ 17 март 2020 | 15:17
Чеферин обяви кога и в какъв формат да очакваме завръщането на евротурнирите 04 април 2020 | 22:25
Президентът на Хетафе: Вече са ясни датите за мачовете с Интер в Лига Европа 08 май 2020 | 19:12
УЕФА няма да съкращава квалификациите за ШЛ и ЛЕ 12 май 2020 | 10:31
Истанбул Башакшехир взе преднина срещу Копенхаген (видео) 12 март 2020 | 22:09
Леверкузен изкова солидна преднина в Глазгоу (видео) 12 март 2020 | 23:56
Исмаел: Не заслужавахме толкова тежка загуба 13 март 2020 | 06:49
Селтик се провали с гръм и трясък 28 февруари 2020 | 00:15
Медицинският шеф на УЕФА посочи главната пречка пред подновяването на евротурнирите 24 април 2020 | 17:51
Официално: Изпълкомът на УЕФА посочи своите условия 23 април 2020 | 17:50
УЕФА реши за евроучастниците, ако сезонът не завърши 23 април 2020 | 13:45
Има много спорно предложение как да се определят евроучастниците, ако първенствата не завършат 22 април 2020 | 09:54
Чеферин призна за още един вариант за ШЛ и Лига Европа 20 април 2020 | 10:22
УЕФА с ясна идея за Шампионската лига и Лига Европа! Ще се играе през три дни 20 април 2020 | 01:26
Британски вестник посочи конкретни дати за финалите в Шампионската лига и Лига Европа 16 април 2020 | 21:42
Шампионска лига и Лига Европа с мини-турнири през август 16 април 2020 | 18:56
УЕФА с важно уточнение за ШЛ и Лига Европа 03 април 2020 | 11:58
Отложиха финалите в ШЛ и Лига Европа 23 март 2020 | 19:53