ЦСКА (М) отново разочарова (видео) 15 март 2020 | 17:32
ЦСКА (Москва) и Уфа направиха нулево равенство под непрестанния снеговалеж на "ВЕБ Арена" в среща от 22-ия кръг на РПЛ. "Армейците" вече са в серия от 5 мача без победа и шансовете им да се класират за Шампионската лига стават все по-малки. Отборът на Виктор Гончаренко е на 5-о място, а Уфа заема 9-ата позиция.

Най-чистото положение в мача се откри пред Арнор Сигурдсон, който стреля в гредата в средата на първото полувреме. След почивката Алан Дзагоев също уцели гредата. Уфа можеше дори да измъкне победата, но Ловро Бозяк шутира в аут от няколко метра през второто полувреме.

В състава на ЦСКА имаше няколко промени след драматичната загуба от Ростов с 2:3 в миналия кръг. Нямаше ги наказаните Вадим Каров и Илзат Ахметов, но от първата минута започнаха Дзагоев и Фьодор Чалов. Младият нападател си партнираше в предни позиции със Сигурдсон, а Дзагоев и Никола Влашич бяха с по-офанзивни функции от третия халф - Кристиян Бистрович.

Уфа имаше много тежка програма от началото на пролетния дял, но взе 4 точки от мачовете с Ахмат (1:0), Краснодар (0:2) и Зенит (0:0). В Санкт Петербург тимът на Вадим Евсеев доказа, че играе много компактно в защита. За гостуването на ЦСКА Евсее заложи само на един нападател в лицето на Ловро Бизяк, а Вячеслав Кротов и Остон Урунов действаха по двата фланга.
Над "ВЕБ Арена" валеше сняг, но немалко фенове на "армейците" подкрепиха отбора в търсенето на първа шампионатна победа за 2020 година. Предвид атмосферните условия, за домакините беше трудно да правят многоходи атаки, а опитите за извеждащи пасове към Чалов и Сигурдсон в повечето случаи не притесняваха защитата на Уфа.

В 12-ата минута Влашич нанесе силен удар извън наказателното поле, но Александър Беленов внимаваше. В 16-ата Игор Дивеев намери в пеналта Чалов, който обаче не успя да обработи топката и да шутира.
В средата на полувремето натискът на домакините се усили и Дзагоев стреля опасно след пас на Марио Фернандес, но Беленов отново спаси. Секунди по-късно Дзагоев технично комбинира със Сигурдсон, но от няколко метра исландецът уцели гредата.

Гостите от Уфа се бранеха стабилно и изобщо не поглеждаха към вратата на Игор Акинфеев. Техният съперник пък не можеше да измисли нищо интересно в офанзивен план и положението, пропуснато от Сигурдсон, остана единствено до почивката.
В началото на втората част Дзагоев засече с глава центриране от корнер, но топката срещна напречната греда. Шут на Бистрович профуча на сантиметри от целта, а Дивеев с майсторски шпагат пресече една от малкото скоростни атаки на гостите.

В 56-ата минута Гончаренко смени Чалов с новото попълнение Иля Шкурин, а в 58-ата Бизяк като по чудо не откри за Уфа. За домакините ставаше все по-трудно, но все пак пред вратата на Беленов имаше няколко ситуации, които можеха да завършат с гол. Една от тях пропусна Шкурин в 73-ата минута, а Влашич нямаше късмет след поредния си силен удар извън наказателното поле.
В 84-ата минута Сигурдсон прати топката над вратата, после Беленов спаси удар на Влашич, а дълбоко в добавеното време опитният страж на Уфа се справи и с изстрел на резервата Шкурин.

Следващият мач на ЦСКА е домакинство на Зенит, а Уфа ще приеме на своя стадион новака Тамбов.

Яка Бийолвлиза Яка Бийол  Андрес Вомбергар  Андрес Вомбергарвлиза
71' Вячеслав Кротов  Вячеслав Кротовизлиза
Артьом Голубьов  Артьом Голубьоввлиза
70' Йонуц Неделчару  Йонуц Неделчаружълт картон
Фьодор Чаловизлиза Фьодор Чалов  56'
Иля Шкуринвлиза Иля Шкурин
Игор Дивеевжълт картон Игор Дивеев  38'
30' Вячеслав Кротов  Вячеслав Кротовжълт картон
15' Каталин Карп  Каталин Карпжълт картон
11
2 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
9
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)

15 март 2020 | 18:33

хах а така в Русия се играе и то с публика няма корона няма капитал вирус нищо няма да спре Русия. А хореографията на цска москва кътри ;д Рейтинг: 1 0

Петьо (Гост) 1 отговор
15 март 2020 | 18:03

0:0, но хубав футбол. Рейтинг: 1 0

Русия

Втори футболист на Рубин е дал положителен тест за COVID-19 27 май 2020 | 15:34
Четирима футболисти на Локо (Москва) са с положителни проби за COVID-19 28 май 2020 | 14:08
Бивш руски футболен национал спира с футбола и става треньор в Зенит 28 май 2020 | 13:56
Зенит си харесал млад нападател от Хееренвеен 26 май 2020 | 16:11
Халф на Зенит разказа за проваления си трансфер в Евертън 13 май 2020 | 04:16
Фенове зарадваха Попето 12 май 2020 | 15:23
Световен шампион с Франция може да прекрати кариерата си 28 май 2020 | 12:32
Състоянието на Павел Погребняк се подобрява 26 май 2020 | 20:36
Тедеско дава шанс на преотстъпен в Тамбов 25 май 2020 | 05:58
Шампион с ЦСКА: Цял мач преследвах Кака и после се озовах в България 25 май 2020 | 02:46
Селта се надява да задържи Смолов 25 май 2020 | 01:49
Динамо (Москва) предложи нов договор на бивш левскар 24 май 2020 | 17:38
Оренбург обяви раздяла с Константин Емелянов 22 май 2020 | 13:50
Павел Погребняк е заразен с коронавирус 22 май 2020 | 11:48
Зенит предлага нов договор на Иванович 22 май 2020 | 06:21
Локо (Москва) с оферта за бивш футболист на Милан 21 май 2020 | 06:47