Шахтьор (Солигорск) заслужено победи Городея като гост 28 март 2020 | 19:52

Отборът на Шахтьор (Солигорск) постигна победа с 2:0 при гостуването си на Городея в последния мач за деня от втория кръг на беларуския елит. Головете вкараха Гиорги Диасамидзе (56') и Дмитри Подстрелов (89').

В 33-ата минута гостите получиха отлична възможност за първи гол в двубоя, но изпълнената дузпа от Юри Кендиш се оказа неточна. Те продължиха с наложения преди това натиск, но двете нули се задържаха и след края на първото полувреме. "Миньорите" най-после стигнаха до попадение в 56-ата минута, когато точен беше Диасамидзе. Доминацията на солигорци не престана и така те логично стигнаха до втори гол в 89-ата минута. Негов автор бе Подстрелов, чийто удар оформи крайното 2:0 за неговия отбор.

В първия кръг Городея загуби визитата си на Витебск с минималното 0:1, като Шахтьор претърпя поражение със същия резултат на своя стадион от Торпедо (Жодино). Миналата година тимът от Солигорск завърши трети в крайното класиране, а домакините на днешния мач приключиха кампанията на седмата позиция.

По-рано през деня се изиграха други три мача от единственото първенство в Европа, което все още се играе. Шампионът Динамо (Брест) надигра Слуцк с 1:0, Славия (Мозир) обърна БАТЕ Борисов с 2:1, а ФК Минск победи с 3:2 Динамо (Минск) във вълнуващото столично дерби.

28 март 2020 | 19:42

аз съм за гонорея или там както е ! ако не излезе еденица ще насека с брадвата жената и детето ! Рейтинг: 1 1

Финансов гений (Гост)
29 март 2020 | 00:29

Пич не се ли сещаш че е идеално това първенство за уредени мачове. Целият свят само на тях залага Рейтинг: 0 0

Начо педала (Гост) 1 отговор
28 март 2020 | 18:34

хората си играят,а ние тука слушаме глупостите на фенци дебелака Рейтинг: 0 3

az (Гост)
28 март 2020 | 19:45

въпрос - кои сме това НИЕ които слушаме ? и още един въпрос - той ли определя какво се случва дали да се играят мачове и тн ? пий си ракията виси във фейса и не се обаждай - така иззглеждаш малко по - умен ! Рейтинг: 1 0

Начо педала (Гост)
28 март 2020 | 21:06

абе тъпанар изкъртен, казвам, че му слушаме глупостите, защото през ден дърдори глупост след глупост,а не че определя каквото и да било,пий стрихнин и ни отърви от присъствието си Рейтинг: 0 0

Други

Милан е по петите на талант от Бенфика 07 юни 2020 | 02:29
В Дания в понеделник може да пуснат фенове по трибуните, Копенхаген се готви за 10 хиляди 06 юни 2020 | 17:14
Юлиан Вайгъл говори за състоянието си след нападението над автобуса на Бенфика 06 юни 2020 | 09:53
Ягелония на Петев с подвиг, след като губеше 0:2 половин час преди края 06 юни 2020 | 18:27
МОЛ Фехервар бие без Миланов 06 юни 2020 | 22:19
Новият сезон в Шотландия започва през август 03 юни 2020 | 16:14
Заплашителни надписи по домовете на футболисти от Бенфика 05 юни 2020 | 15:51
Двама футболисти на Бенфика са пострадали при атака на клубния автобус 05 юни 2020 | 10:54
Бенфика и Спортинг с равенства при подновяването на шампионата 05 юни 2020 | 01:23
Бивш модел на "Плейбой" е новият собственик на Херманщад 04 юни 2020 | 16:06
Швейцарската футболна лига ще се рестартира по-рано от планираното 04 юни 2020 | 16:01
Ола Тойвонен се завърна в родината си 04 юни 2020 | 11:46
ПСЖ ще наддава с Барса и Байерн за защитник на Аякс 04 юни 2020 | 05:52
Вратарски грешки провалиха Порто (видео) 04 юни 2020 | 01:40
36-годишен босненец донесе Купата на Унгария на Хонвед (видео) 04 юни 2020 | 00:13
Красив гол срази Краев и компания (видео) 03 юни 2020 | 23:08