АЗ Алкмаар поиска мястото на Аякс в групите на Шампионската лига 26 май 2020 | 09:33
Ръководството на АЗ Алкмаар се обърна към УЕФА с искане европейската централа да отмени решението на Кралската нидерландска футболна асоциация Аякс да получи единствената квота за групите на Шампионската лига, предвидена за Ередивизи.

През април нидерландската федерация реши да прекрати предсрочно всички първенства в страната заради епидемията от COVID-19. Шампион не бе излъчен, но Аякс получи единствената квота за директно класиране в Шампионската лига, тъй като има по-добра голова разлика от АЗ. Двата клуба бяха с равен брой точки при спирането на първенството през март месец, макар тимът от Алкмаар да спечели и двете срещи с гранда от Амстердам. Решението на федерацията изпрати АЗ в квалификациите на Шампионската лига.

"Головата разлика не е обективен разделител", пишат от АЗ в писмото си до УЕФА и добавят, че те заслужават мястото на Аякс.

От Кралската нидерландска футболна асоциация обявиха, че няма да променят решението си и са били информирани от УЕФА за искането на АЗ Алкмаар.

"Взехме решение за местата в европейските клубни турнири през следващия сезон въз основа на три критерия: прозрачност, обективност и спортсменство. Поддържам направеното класиране и за нас Аякс е номер едно", каза говорителят на централата Яп Паулсен.

Добави коментар Коментари (2)

Amiiii (Гост) 2 отговор
26 май 2020 | 11:46

По принцип, да, не изглежда справедливо към толкова симпатичния отбор на АЗ да бъдат изместени. Какъвто и да е критерия при КРАЙНО КЛАСИРАНЕ, все пак първенството още не е завършило, така че по логично изглежда при две победи в преки двубои това да е определящо то, особено рецитала, който Алкмаар изнесе на Амстердам арена съвсем не отдавна, истинска наслада и то не от онези победи, които просто се случват някак, а направо ги смляха, можеше да стигнат 5-6 гола. Предвид крайно дебилския регламент на Уефа в квалификациите да има шампионски и не шампионски поток, АЗ като нищо да се надянат на отбор от Англия, Германия, Италия, Испания и да останат вашата, за сметка на нашите селски балкански, полски и какви ли не други израелски, кипърски и прочие хубавци... Рейтинг: 5 2

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Артилерист (Гост)
07 юни 2020 | 15:56

Няма как да се паднат срещу отбор от Англия, Германия, Италия или Испания, защото по новите правила всичкkи техни отбори влизат директно в групите. Рейтинг: 1 0

1 (Гост) 1 отговор
26 май 2020 | 10:19

Какъв е критерият в правилника, ако два отбора са с равен брой точки? Головата разлика или преките двубои? Какъвто е бил критерият, заложен в правилника преди първенството, той трябва да се гледа. Рейтинг: 6 0

Шампионска Лига

Неизиграните реванши в ШЛ ще се състоят на домашните стадиони, твърди AS 06 юли 2020 | 11:44
Флик: Следващата цел пред Байерн е спечелване на Шампионската лига 06 юли 2020 | 14:08
Клоп разкри своите фаворити за Шампионската лига 05 юли 2020 | 11:55
Левандовски: Имаме голям шанс за триумф в ШЛ 01 юли 2020 | 16:49
Новопривлечените нямат право да играят в елиминациите на ШЛ този сезон 17 юни 2020 | 17:04
От Атлетико реагираха на откровенията на Клатенбърг 15 май 2020 | 11:05
Допинг ченгета навестиха Барса 04 юли 2020 | 02:01
Все още не се знае къде ще се играе реваншът между Манчестър Сити и Реал Мадрид 02 юли 2020 | 16:37
УЕФА потвърди графика за новия сезон в ШЛ 02 юли 2020 | 14:51
Осминафиналите в ШЛ също ще се играят в Лисабон 27 юни 2020 | 21:39
Бум на COVID-19 в Лисабон тревожи УЕФА заради ШЛ 26 юни 2020 | 15:10
Президентът на Лион говори с пренебрежение за Роналдо 25 юни 2020 | 07:48
Шефът на ПСЖ доволен от завръщането на Шампионската лига 18 юни 2020 | 17:28
УЕФА няма да прави изключение дори за отличниците в борбата с вируса 18 юни 2020 | 14:39
В Лисабон се зарадваха от новината, че ще бъдат домакин на финалната фаза на Шампионската лига 17 юни 2020 | 23:00
Чеферин: Разговаряме с отборите, които би трябвало да са домакини 17 юни 2020 | 18:18