Нов скъпоценен триумф и Вердер вече вижда спасението (видео) 30 май 2020 | 18:28
Вердер (Бремен) вече е на крачка от напускането на зоната на изпадащите в Първа Бундеслига, след като прибави нови 3 точки към сметката си. Тимът на българите Илия Груев и Илия Груев-младши надви Шалке 04 с 1:0 като гост в среща от 29-ия кръг. Това е втори пореден успех на чужд терен, с което първият отбор над чертата - Майнц 05, е само на 3 пункта, а Вердер е и с двубой по-малко. Леонардо Битенкурт реализира гола в 32-ата минута.

За Шалке пък това е поредна издънка, с което съставът вече няма победа от 11 срещи насам, а в последните седем е записал само 1 точка. Очаква се това да се окаже и прощалният мач на треньора Дейвид Вагнер. Този следобед тимът му беше надигран и владееше топката само в 29% от времето и то на своя си стадион.

Днес двойникът на Юрген Клоп върна Александер Нюбел в стартовия състав. Вратарят беше забит на пейката, след като подписа с Байерн (Мюнхен), но сега беше привикан да спасява тима след незадоволителната форма на другия страж Маркус Шуберт. Преотстъпените от Барселона Жан-Клер Тодибо и Хуан Миранда бяха титуляр, но първият от тях носи вина за гола.

Гостите започнаха с Милот Рашица и Джошуа Сърджант в предни позиции. Илия Груев-младши не беше в групата.
Още от началото Вердер заигра по-добре, докато домакините трудно дори стигаха до топката. Гостите владееха кълбото в близо 70% от времето и логично поведоха в резултата. В 32-ата минута Тодибо опита дрибъл между няколко футболисти на съперника, но загуби кълбото. Битенкурт се възползва от това, нанасяйки неспасяем за Нюбел изстрел с левия крак - 1:0 за Вердер.
Пет минути по-късно халфът на Шалке Уестън Маккени за малко да изравни с глава, но топката излезе в аут.
На полувремето Вагнер направи двойна смяна, отказвайки се от Тодибо и Матондо за сметка на Бенито Раман и Бастиан Очипка, като промени и схемата на игра.
Точно смяната Раман можеше да изравни в 53-ата, но вратарят Иржи Павленка отрази силния му удар.
Минута преди това съдията като че ли спести втори жълт картон на Маккени от тима на домакините, след като американецът влезе много остро на Юя Осако и го удари в главата. Веднага след това треньорът замени Маккени.
В 57-ата Михаел Грегорич шутира опасно от въздуха, но над гредата на вратата на бременци.
След това натискът на "кралскосините" секна, като те допускаха много брак пред наказателното поле на съперника. В същото време Вердер чакаше спокойно и така в 88-ата Осако се оказа сам срещу Нюбел. Японецът обаче потърси Дейви Клаасен, с което сбърка, тъй като нидерландецът беше изостанал.

Гуидо Бургщалервлиза Гуидо Бургщалер
70' Джошуа Сарджънт  Джошуа Сарджънтизлиза
Филип Баргфреде  Филип Баргфредевлиза
63' Юя Осако  Юя Осакожълт картон
Михаел Грегоричизлиза Михаел Грегорич  58' Милот Рашица  Милот Рашицаизлиза
Ахмед Кутуджувлиза Ахмед Кутуджу  Дейви Зелке  Дейви Зелкевлиза
Уестън Маккениизлиза Уестън Маккени  55'
Насим Бужелабвлиза Насим Бужелаб
Раби Матондоизлиза Раби Матондо  46' Леонардо Битенкурт  Леонардо Битенкуртизлиза
Бенито Раманвлиза Бенито Раман  Юя Осако  Юя Осаковлиза
Жан-Клер Тодибоизлиза Жан-Клер Тодибо
Бастиан Очипкавлиза Бастиан Очипка
Уестън Маккенижълт картон Уестън Маккени  44'
32' Леонардо Битенкурт  Леонардо Битенкуртгол
Жан-Клер Тодибожълт картон Жан-Клер Тодибо  26'
20' Себастиан Лангкамп  Себастиан Лангкампжълт картон
11
2 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
9
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
3
32'
Леонардо Битенкурт

Добави коментар Коментари (2)

ONLINEPARI (Гост) 2 отговор
30 май 2020 | 18:58

СПЕ ЧЕЛЕЕТЕ ДО 699$ НА МЕСЕЦ. ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА СЕ РЕ ГИСТРИРАТЕ. БЕЗ ДА ВЛАГАШ СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА. ЗА ПОВЕЧЕ ИНФО ТУК. -------------------------------------- P A R I N E O B U X L I V E Рейтинг: 0 0

YU2-or-vi.m2-BAL!! (Гост) 1 отговор
30 май 2020 | 17:16

Нема изненада, щото за БРЕМЕНските музиканти просто НЕМА друга алтернатива, ако искат и настояват така настъпателно да запазят горещото си място в БЛ - по дифолт и по заслуги и по постигнати успехи в тези няколко последни десетилетия. И ако наистина съумеят така да надвият и прецакат тая горката Джалкария, вгорчавайки ЯКО животеца на тия леко намааните от Гелзенкирхена то тогава съответно ще видиме и 2-та поред оставка в БЛ след тая на ДюсселДорфския стар доайен - Фр Функел за временно актуалния им средно-статистически некадърен композитор - Д.Вагнер. Рейтинг: 3 0