Джейдън Санчо напомни за себе си по великолепен начин (видео) 31 май 2020 | 20:51
След известно отсъствие от титулярния състав Джейдън Санчо се завърна с гръм и трясък в стартовите 11 на Борусия (Дортмунд), за да блесне с три гола при разгромната победа с 6:1 над Падерборн 07 като гост в мач от 29-ия кръг на Бундеслигата. По този начин английският национал вече има 17 попадения и 16 асистенции в шампионата, като става първият играч, който има по повече от 15 от двете от поне 15 години насам. Освен това бившият играч на Манчестър Сити се превърна в най-младия играч в германския елит с 30 попадения, а той все още дори не е завършил втория си сезон.
С този успех тимът от Вестфалия намали до 7 точки изоставането си от лидера Байерн (Мюнхен). В оставащите пет кръга Борусия по-скоро ще се бори за втората позиция и за класиране за Шампионската лига.

Любопитното беше, че резултатът на полувремето в днешния мач все още беше 0:0, след като "жълто-черните" направиха доста слаби откриващи 45 минути. След това обаче разликата в класите си каза думата.
Санчо започна като титуляр за първи път след рестарта, тъй като досега не беше в оптимална форма заради травма. Освен с головете си, той ще се запомни и с подкрепата, която изрази към починалия американец Джордж Флойд. Същото стори и Ашраф Хакими при своя гол. Иначе другите попадения бяха дело на Азар и Марсел Шмелцер, а домакините намалиха на 1:2 чрез Уве Хюнемайер от дузпа.
Ерлинг Холанд е контузен и се наложи на Торган Азар да действа като централен нападател. Емре Джан замести друг от футболистите с травма - Махмуд Дахуд.

Падерборн е последен в класирането, но до днес нямаше загуба след паузата, след като записа три ремита. Стрели Мамба и Денис Сърбени действаха в атака.

Падерборн не изневери на стила си да се хвърля смело и в 11-ата минута пред Кристофър Антуи-Аджей се откри възможност за гол, но той не уцели вратата. Две минути след това ганайският национал пак шутира, но и този път неточно.
Борусия стигна до чисто положение чак в 26-ата, когато Рафаел Герейро за малко да вкара след силен удар с левия крак.
В 30-ата Торган Азар се възползва от грешка в защитата на Падерборн, но не успя да реализира.
До края на полувремето неточно шутираха Санчо и Юлиан Брант.
Втората част започна с възможност пред вратата на Роман Бюрки. В 49-ата обаче Ашраф Хакими направи голям пропуск на другата врата, където от няколко метра не съумя да преодолее стража на "07".
Още по-голяма шанс пропиля Азар в 52-ата, когато оставаше само да насочи топката в мрежата.
Само две минути след това обаче братът на Еден Азар вече се разписа. Той довкара избитата неубедително от вратаря Леополд Цингерле топка - 1:0 за Дортмунд.
Борусия удвои аванса си в 57-ата, когато Брант подаде на Санчо на празна врата. Веднага след гола си английският национал съблече фланелката си, за да покаже надпис "Справедливост за Джордж Флойд". Става дума за тъмнокожия американец, който преди дни почина при полицейски арест в Минеаполис.
Двубоят обаче не беше решен, защото в 72-ата Падерборн върна единия гол. Тогава Уве Хюнемайер вкара дузпа, отсъдена след като Джан спря с лакът топката.
След още само две минути обаче Санчо вкара още един път и Борусия поведе с 3:1.
Пет минути преди края позабравения Марсел Шмелцер се включи добре в атака, завършена точно от Хакими за 4:1.
Остана време за още две попадения за Борусия, реализирани от самия Шмелцер и отново Санчо.
Свен Мичел Свен Мичел11 Матеу Морей22 Матеу Морей
90' Джейдън Санчо  Джейдън Санчогол
89' Марсел Шмелцер  Марсел Шмелцергол
87' Ашраф Хакими  Ашраф Хакимиизлиза
Матеу Морей  Матеу Морейвлиза
Емре Джан  Емре Джанизлиза
Леонардо Балерди  Леонардо Балердивлиза
85' Ашраф Хакими  Ашраф Хакимигол
Себастиан Василиадисизлиза Себастиан Василиадис  83'
Абделхамид Сабиривлиза Абделхамид Сабири
Кристофър Антуи-Аджейизлиза Кристофър Антуи-Аджей
Денис Ястшембскивлиза Денис Ястшембски
Мохамед Драгержълт картон Мохамед Драгер  82'
80' Юлиан Брант  Юлиан Брантизлиза
Джовани Рейна  Джовани Рейнавлиза
Рафаел Герейро  Рафаел Герейроизлиза
Марсел Шмелцер  Марсел Шмелцервлиза
76' Матс Хумелс  Матс Хумелсжълт картон
Герит Холтманизлиза Герит Холтман  74' Джейдън Санчо  Джейдън Санчогол
Кай Прьогервлиза Кай Прьогер
Уве Хюнемайердузпа Уве Хюнемайер  72'
71' Емре Джан  Емре Джанжълт картон
68' Томас Дилейни  Томас Дилейниизлиза
Аксел Витсел  Аксел Витселвлиза
Денис Сърбениизлиза Денис Сърбени  66'
Бен Цолинскивлиза Бен Цолински
Стрели Мамбаизлиза Стрели Мамба
Свен Мичелвлиза Свен Мичел
Джамилу Колинсжълт картон Джамилу Колинс  60'
58' Джейдън Санчо  Джейдън Санчожълт картон
57' Джейдън Санчо  Джейдън Санчогол
54' Торган Азар  Торган Азаргол
11
2 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
9
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
3
54'
Торган Азар
57'
Джейдън Санчо
Уве Хюнемайер
72'
74'
85'
Ашраф Хакими
89'
Марсел Шмелцер
90'

Добави коментар Коментари (12)

. (Гост) 12 отговор
01 юни 2020 | 14:34

Как така да не е завършил още втория си сезон като е от 2017 в Дортмунд? Рейтинг: 0 0

NN (Гост) 11 отговор
01 юни 2020 | 01:09

Бундеслигата може да е тотално безинтересна, но все още си има качество. Рейтинг: 1 2

Lyusi Bayern (Гост) 10 отговор
31 май 2020 | 22:27

спешна нужда от хапчета имате Рейтинг: 5 2

hahaha (Гост) 9 отговор
31 май 2020 | 22:18

Баси срамното първенство. Всеки мач е с баскетболни резултати, защото единия отбор е събран от кол и въже и са бедни като мишки. Ай сиктир! Аз такива пародии не гледам! Рейтинг: 4 11

YU2-VAL=GLAD-2B=BACK! (Гост) 8 отговор
31 май 2020 | 20:39

И каква стана тая, след като виждаме на живо /без да гледаме кой знае колко безинтересния мач/ поредния съдийски КУРиоЗ във БЛ: За почти едно и също нарушение и прегрешение удар в сгънатата в лакътя ръка и с гръб към топката, при Боата нема дузпичка, след като се въргаляше по тревата и НАРОЧНО си изпъна ръката настрани/!/; докато с/у ДортмунДА, веднага бива надута свирката и отсъден съответния 11м наказ.удар с/у Джаннезависимо, че той бе във въздуха и отскочил с гръб към топката, за да я отбие, но за негово нещастие го удря в ръката, която по начало си е отстрани. И както отбелязва самият коментатор, всичко си зависи от съдията, докато аз мисля, че зависи от отбора, с/у който се свири нарушението на правилата, сиреч тука иматам НЕМА: с/у Борусията ДУЗПА: ДА; с/у бАбА-ВАР-4етата НЕМА ТАКАВА, т.е. НИКС ДА!! Толкова е справедлив /има КАВИЧКИ!/ понякога животь с малка буквъ. Рейтинг: 5 3

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

il4o (Гост)
31 май 2020 | 21:58

Йорвале, земи прочети правилата и не пиши глупости. Никъде в правилника не пише дали играча е с гръб и дали се опитва да избегне контакт и тем подобни глупости. При Боатенг нямаше дузпа, защото той падаше и ръката му беше между него и земята, демек като опора. Рейтинг: 2 4

il4o (Гост)
31 май 2020 | 22:03

Понеже здравето на футболистите е по важно от дузпата, въведоха тва правило и за тва играчите на дортмунд не протестираха. Ти по добре си гледай ДАЙН-Гладбаха и не коментирай другите мачове Рейтинг: 2 4

do ilcho (Гост)
01 юни 2020 | 01:00

Друсаш ли се? Спирай с футбола, ако си мислиш, че при ситуацията с боатенг не е дузпа, ако не беше ръката да отклони топката, щеше да е гол. Рейтинг: 1 1

hahaha (Гост) 5 отговор

Представяте ли си колко е жалко да си фен на Байряма? Тея жълтури са им най-големия конкурент в първенството ххахаах. Не стига, че си продават всяко лято всички що годе "добри" играчи ами и ако им остане някой дето знае кой крак му е ляв и кой десен и Байряма го купуват та да нямат никаква конкуренция хахаха Рейтинг: 6 10

hahaha (Гост) 4 отговор
31 май 2020 | 19:39

Не мога.. гледах 2 мин от мача и го спрях. Тотални аматьори. Ако тея два отбора играят в Ла Лига или в ВЛ и ще изпаднат още първата година с голова разлика 2:100 Рейтинг: 7 15

hahaha (Гост) 3 отговор
31 май 2020 | 19:37

Дюнерлига Рейтинг: 8 10

hahaha (Гост) 2 отговор
31 май 2020 | 19:36

На 90% съм сигурен, че тая пародия на първенство се гледа само от феновете на Байерн, защото са комплексари и искат да се бият в гърдите, че са шампиони срещу тея палячовци хахаха Рейтинг: 6 12