РБ Лайпциг повали Кьолн в голово шоу (видео) 01 юни 2020 | 23:23
РБ Лайпциг постигна изразителна победа с 4:2 в гостуването си на Кьолн от 29-ия кръг в Бундеслигата. Двата тима направиха доста приятен за гледане мач с положения и пред двете врати и цели шест попадения, но класата на гостите се оказа по-голяма и те логично си тръгнаха с трите точки от "Райн Енерги Щадион". Джон Кордоба (7) изведе "Козлите" напред, но Патрик Шик (20), Кристофър Нкунку (38) и Тимо Вернер (50) обърнаха нещата в полза на гостите. Антони Модест (55) върна за кратко интригата, но Даниел Олмо (57) сложи точка на спора.

Кьолн откри резултата с първата си по-добра атака в мача. В 7-ата минута Елвис Реджбекай бе изведен на скорост и от малък ъгъл нацели гредата, топката обаче се върна в краката на Кордоба, който без забавяне я прати в мрежата за 1:0.

В 20-ата минута обаче резултатът бе изравнен. При едно центриране в наказателното поле Патрик Шик се извиси и с глави отбеляза за 1:1.

Гостите направиха пълен обрат в 38-ата минута, когато Нкунку получи чудесен извеждащ пас между двама защитници и оснала очи в очи с вратаря технично отбеляза за 1:2.

В началото на втората част РБ ЛАйпциг увеличи преднината си след светкавична контраатака. Вратарят Петер Гулачи улови една центрирана топка и без забавяне я прати в предни позиции към Тимо Вернер, който надбяга защитниците на съперника и хладнокръвно реализира за 1:3.

"Козлите" върнаха интригата в 55-ата минута със страхотен гол на Антони Модест с изстрел от далечна дистанция.

Радостта на домакините обаче бе кратка и в 57-ата минута при едно центриране от корнер топката не бе избита добре и се озова в Олмо, който с изстрел от границата на пеналта бе точен за 2:4.

Любопитна ситуация имаше в 72-ата минута, когато съдията отсъди дузпа за Кьолн, но след това разгледа ситуацията с помощта на ВАР и промени решението си.

Така РБ Лайпциг взе своето от този мач и си върна 3-ото място в таблицата с 58 точки. Кьолн пък няма победа вече пет поредни мача и остава на 11-ото място с 34 точки.

Хорхе Мере Хорхе Мере22
89' Емил Форшберг  Емил Форшбергжълт картон
84' Daniel Olmo  Daniel Olmoизлиза
Емил Форшберг  Емил Форшбергвлиза
Бено Шмитцизлиза Бено Шмитц  75'
Хорхе Меревлиза Хорхе Мере
Ismail Jakobsизлиза Ismail Jakobs
Зимон Теродевлиза Зимон Тероде
68' Патрик Шик  Патрик Шикизлиза
Амаду Хайдара  Амаду Хайдаравлиза
Доминик Дрекслержълт картон Доминик Дрекслер  62'
Елвис Реджбекайизлиза Елвис Реджбекай  59' Конрад Лаймер  Конрад Лаймеризлиза
Доминик Дрекслервлиза Доминик Дрекслер  Тайлър Адамс  Тайлър Адамсвлиза
Флориан Кайнцизлиза Флориан Кайнц
Jan Thielmannвлиза Jan Thielmann
57' Daniel Olmo  Daniel Olmoгол
Антони Модестгол Антони Модест  55'
50' Тимо Вернер  Тимо Вернергол
38' Кристофър Нкунку  Кристофър Нкункугол
Тони Лейстнержълт картон Тони Лейстнер  30'
Джон Кордобаизлиза Джон Кордоба  24'
Антони Модествлиза Антони Модест
20' Патрик Шик  Патрик Шикгол