Баварската машина сгази девети пореден съперник, а Левандовски се окичи с нов рекорд (видео) 06 юни 2020 | 18:23
Байерн (Мюнхен) записа девета поредна победа в Бундеслигата, след като стигна до обрат с 4:2 срещу Байер (Леверкузен) на "БайАрена" в двубой от 30-ия кръг на първенството. Така баварците дръпнаха с десет точки пред отбора на Борусия (Дортмунд), който по-късно днес приема Херта. "Аспирините" пък пропуснаха шанса да изместят Борусия (Мьонхенгладбах) от четвъртата позиция и остават пети, макар и с равен брой точки с Гладбах. Двубоят започна много добре за домакините, които поведоха с гол на Лукас Аларио (9'), но още до почивката Байерн реши всичко в своя полза след попадения на Кингсли Коман (28'), Леон Горетцка (42') и Серж Гнабри (45'+1'). През второто полувреме Роберт Левандовски (65') покачи преднината на гостите с 30-ия си гол в Бундеслигата през сезона и с 44-тия си такъв във всички турнири през настоящата кампания. Така полякът подобри рекорда си за най-много попадения в рамките на един сезон. Флориан Виртц направи загубата на Байер по-почетна минута преди края.

Лошата новина за тима на Ханзи Флик е, че Байерн ще бъде без Роберт Левандовски и Томас Мюлер в следващия двубой, тъй като голмайсторът и лидерът по асистенции ще бъдат наказани заради натрупани жълти картони.

Наставникът на лидера в класирането не бе направил никакви промени в стартовия си състав. Тиаго Алкантара е възстановен, но остана на пейката за началото и се появи в игра след почивката.

Голямата новина в състава на Байер бе отсъствието на Кай Хавертц, който има мускулна контузия. Лукас Аларио зае мястото му. Селекцията на Петер Бос обаче отново изглеждаше много офанзивно, като Амири, Бейли, Белараби и Диаби също започнаха като титуляри. Общо четири бяха промените в състава на "аспирините".

В деветата минута Байер откри резултата. Домакините разиграха след тъч, изпълнен от Бейли, след което Баумгартлингер изведе Аларио зад отбраната на баварците. Заместникът на Хавертц напредна отляво и стреля точно в близкия ъгъл. Първоначално попадението бе отменено, след като страничният рефер вдигна своя флаг за засада, но след намесата на ВАР голът бе валидиран - 1:0.
Попадението даде самочувствие на Байер за няколко минути, но постепенно гостите взеха инициативата. Две опасни атаки на баварците бяха спрени заради засади, но в 28-ата минута Диаби сгреши в средата, от което се възползва Горецка. Халфът на Байерн пусна много добро подаване по земя, с което изведе Коман. Този път засада нямаше. Храдецки се позабави с излизането си, а французинът завърши хладнокръвно в далечния ъгъл.
Три минути преди края на първото полувреме Байерн организира страхотна многоходова атака, тръгнала от наказателното поле на гостите. Левандовски разтегли много добре от единия фланг към другия, а впоследствие Коман намери Мюлер, който чукна към Горецка. Последният стреля добре от границата на наказателното поле, правейки пълен обрат.

До почивката Байерн на практика реши всичко в своя полза. Гнабри изпусна една чудесна ситуация сам срещу Храдецки, но в добавеното време на първата част бившият играч на Арсенал се разписа, след като отново бе изпуснат от разколебаната отбрана на Байер и излезе сам срещу стража на домакините. Този път Гнабри не сгреши, вкарвайки трети гол за шампионите. Асистенцията бе на Кимих.
 Лошата новина за баварците от това първо полувреме бе, че Томас Мюлер и Роберт Левандовски получиха своите пети жълти картони и ще пропуснат двубоя с Борусия (Мьонхенгладбах) от следващия кръг.
Бос направи тройна смяна на почивката в опита си да промени ситуацията на терена.
Това обаче не оказа никакъв ефект, защото Байерн продължи да доминира, и то с лекота. Гнабри пропусна нова добра възможност, но в 65-ата минута Левандовски засече с глава центриране на Мюлер, с което направи резултата 1:4. Това бе 30-и гол за поляка в Бундеслигата и 20-а асистенция на германеца. От началото на сезон 2019/20 Левандовски вече има 44 гола за своя клуб, което е негов личен рекорд.
До края Байер все пак върна едно попадение, което отбеляза 17-годишният Флориан Виртц минута преди края. Това бе първи професионален гол за младежа, който много хубаво прехвърли Нойер.
За двата отбора през седмицата предстоят полуфинални сблъсъци от турнира за Купата на Германия. В тях Байерн се изправя срещу Айнтрахт (Франкфурт), а Байер има за съперник Саарбрюкен.

Florian Wirtгол Florian Wirt  89'
85' Алфонсо Дейвис  Алфонсо Дейвисизлиза
Люка Ернандес  Люка Ернандесвлиза
Лукас Алариоизлиза Лукас Аларио  76'
Кевин Фоландвлиза Кевин Фоланд
Александър Драговичжълт картон Александър Драгович  74' Леон Горетцка  Леон Горетцкаизлиза
Хавиер Мартинес  Хавиер Мартинесвлиза
Серж Гнабри  Серж Гнабриизлиза
Тиаго Алкантара  Тиаго Алкантаравлиза
66' Роберт Левандовски  Роберт Левандовскигол
Венделвлиза Вендел
45' Серж Гнабри  Серж Гнабригол
42' Леон Горетцка  Леон Горетцкагол
40' Томас Мюлер  Томас Мюлержълт картон
Карим Беларабижълт картон Карим Белараби  35'
32' Роберт Левандовски  Роберт Левандовскижълт картон
Надим Амирижълт картон Надим Амири  30'
27' Кингсли Коман  Кингсли Комангол
Лукас Алариогол Лукас Аларио  10'
8' Кингсли Коман  Кингсли Команжълт картон
11
2 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
9
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
Лукас Аларио
10'
27'
Кингсли Коман
42'
Леон Горетцка
45'
Серж Гнабри
66'
Роберт Левандовски
Florian Wirt
89'

Добави коментар Коментари (68)

FCB Forever # 1 (Гост) 68 отговор
06 юни 2020 | 23:54

Много разбирачи гледам коментират, повечето очевидно завиждат на успеха на баварците, които безспорно са най-постоянния отбор в Европа, да не спечелиха 4 титли за 5 години, защото ги спънаха на два пъти съдии и контузии, но играха 3 финала за 4 години и успяха да спечелят поне веднъж ! Всяка година са минимум на 1/4 финал, а до колкото до Германското първенство, напротив продължава да се развива и да става все по-силно ! Освен Байерн, Дортмунд и Лайпциг могат да спънат всеки в Европа, играят страхотен атакуващ, атрактивен и агресивен футбол, Гладбах и Леверкузен също имат страхотни отбори, които могат да се борят за спечелване на ЛЕ, Хофенхайм, Волфсбург, Франкфурт, Шалке и Фрайбург също играят на прилично ниво и могат да се борят за влизане в ЛЕ, Херта също ще са фактор догодина, амбициозни са и ще направят селекция ! Най-големите таланти от Бундеслигата се превърнаха във водещи фигури в най-големите отбори, като Тони Кроос в Реал например и Озил в Арсенал, Кевин Де Бройне пак дойде от Бундеслигата - най-добрият в Англия и основен играч на Сити, Ако задържат най-талантливите си футболисти отборите от Бундеслигата ще е дори още по-силна, Джошуа Кимих, Леон Горецка, Никлас Цюле, Кай Хаверц и Тимо Вернер са бъдещето имат огромен потенциал да се превърнат в легенди и го доказват, като чупят рекорди ! Лерой Сане един от най-талантливите млади футболисти също основен играч в клуба си, който се надявам да се завърне в Германия за да спечели ШЛ с Байерн, защото очевидно с Ман Сити няма да успее ! Това е смехотворно - шампиона на Англия две години поред не може да мине 1/8 финалите! Добре, че беше Ливърпул да отмие срама и както се вижда по доминацията им си личи кое първенство е слабо! Юрген Клоп - човекът отговорен за успеха на Английския футбол последните години е германец, Манчестър Юнайтед най-силният английски отбор от близкото минало преди шейхмасурите да купят онзи измислен отбор Ман Шити се превърнаха в посредствен отбор, който преди създаваше големи играчи и ги продаваше за милиони, като Дейвид Бекъм, а сега нарива стотици милиони за да купи играчи, които да ги извадят от дупката, в която са попаднали ! Добре, че взеха Бруно Фернандеш да ги вдигне малко и Магуайър, който има потенциал да се превърне в лидер - двата им най-добри трансфера за сега и веднага започна възход, който да ги върне където им е мястото, Тотнъм - миналогодишния финалист, който трябваше да отпадне още от Аякс, разгромен от Лайпциг на Нагелсман, който го искат за треньор на Реал още преди завръщането на Зидан! Гуардиола също от Байерн пристигна в Сити ! Реал Мадрид записа 7 поредни победи срещу Байерн - нещо, което никога не се е случвало преди, като се има на предвид, че не им бяха вкарвали повече от 2 гола в мач и Байерн са познати в Мадрид, като черния звяр защо ли? Спомням си много ясно и периода от 8 години, в който първенците на Европа не бяха минавали 1/8 финал в ШЛ ! Барса изпитаха най-суровата си загуба някога в историята си в Европа 7 ъп за Байерн и Кока Кола зиро за Барса през 2013 ! 2014 Германия, когато стана световен шампион и шокира света с най-голямата победа на Световни финали и то не над който и да е, а над най-голямата футболна сила и домакин - Бразилия 7-1 със 7 играчи от Байерн, като всичките бяха титуляри и какво излиза - независимо къде Германците са лидери и доминират ! Рейтинг: 18 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

YU2-VAL=GLAD-2B=BACK! (Гост) 67 отговор
06 юни 2020 | 21:17

И ква стана тая...на повторението по ТВ-то видях с едно наистина огромно възхищение, как младият 17-годишен млад-ЕЖ /!/ сГъЗи с БЛ-РЕКОРДче два пъти по-дъртиЙО национален вратар ноЙЕр4:0-ту с едно попадение по модерному наречено а ла Кимих с едно наистина превъзходно прехвърляне с левото си краче от ъгъла на палантерията...Безценно и мн. крассиво!!! Рейтинг: 0 10

Boro (Гост)
06 юни 2020 | 21:38

Тва не беше прехвърляне бе, помак. И от Нойерчо не зависеше нищо. Пичагата просто я завъртя перфектно, но не може да се сравнява с бижуто на Кимих Рейтинг: 9 3

YU2-VAL=GLAD-2B=BACK! (Гост)
06 юни 2020 | 21:54

Чисто доказано прехвърляне, дори още по-крассиво от това на самия Кимих, щото беше под ъгъл и от малко по-голямо разстояние и дори е в ранга на спасяемите, ама дъртиЙОт ноЙЕр4:0 беше пак излезъл доста напред - преди гредата дори, а и топката летеше по-ниско към вратата. ФАКть. Рейтинг: 3 6

Fcbfan (Гост)
06 юни 2020 | 22:29

А ние са си прехвърляме макяти йорви недоносен Рейтинг: 3 2

Фен на футбола (Гост) 66 отговор
06 юни 2020 | 19:47

Левандоски е машина. Малко такива нападатели останаха. 44 гола във всички турнири...браво на бацето! Рейтинг: 15 7

44 (Гост)
06 юни 2020 | 20:04

Левандовски е деветката на Байерн. Който и да е на негово място горе долу приличен нападател ще е с толкова голове. Така че.... Рейтинг: 11 9

06 юни 2020 | 19:42

Хер Флик, баце! След края на сезона ще пратя Тити да го навива да дое да тренира Бацова маала! Рейтинг: 5 3

13шл (Гост) 64 отговор
06 юни 2020 | 19:30

13шл след явна съдийска подкрепа по пътя за всяка една от тях освен ел галактикос на фиго, зидан и роналдо, тогава бяха топ Рейтинг: 5 4

Йорвала няма пулс (Гост) 63 отговор
06 юни 2020 | 19:16

Йорвала пищииии от болка! Красиво е! : Рейтинг: 8 5

do 59 (Гост) 62 отговор
06 юни 2020 | 19:09

А меси още гледа гола от 2014 на финала на световно и всички цигани бразилци, испанци и тн сънуват само 7-ци. Рейтинг: 12 9

do 60 (Гост) 61 отговор
06 юни 2020 | 19:07

Доста е ревал пича срещу Байерн, иначе и съдиите му направиха голове срещу Байерн, може би това искаше да кажеш. ОсминаРеал са голям отбор в груповата фаза, после к;р Рейтинг: 12 5

13 ШЛ (Гост)
06 юни 2020 | 19:17

Живееш в ерата на Реал . 4 ШЛ за 5 години. Образовай се Рейтинг: 3 7

il4o (Гост)
06 юни 2020 | 21:35

ШЛ на Реал са по купени от тази на Марсилия 1993. Дали щяха дори 2 да направят, ако не ги бутаха съдиите Рейтинг: 12 1

13:1 (Гост) 60 отговор

Тия Байерн играят така сякаш изобщо не са спирали да не играят мачове, сигурно са тренирали по време на карантината. Рейтинг: 11 5

hahaha (Гост)
06 юни 2020 | 19:08

Виж срещу какъв селски отбор играят бе хахаахах то за тези няма нужда да тренират изобщо. Целия отбор на Байер струва по-малко от Левандовски бе това е срамно Рейтинг: 11 13

Шиши (Гост) 59 отговор
06 юни 2020 | 18:59

Пичове, на колко седмици се перат потуритее че понамирисват моите и от синкави покафенели станаха от снощи??? Рейтинг: 3 1

Експерт (Гост) 58 отговор
06 юни 2020 | 18:57

Байерн са машини, а дори си пазят най-добрите защтници в първенството. Люка Еернандес който играе отлично и като ляв и като централен скоро се завърна от контузия и не го пускат нарочно, защото и с боатенг могат да си бият в Германия. Зюле скоро ще се върне, а това момче е определено от специалистите за потенциален най-добър защитник в бъдеще. Защита им в европа ще е с Зюле, Ернандес, Павар , Алаба и Алфонсо Дейвис като един винаги ще е резерва. Имат и одризола. В Европа Боатенг няма да го видите и сред резервите на отбора. Като си пуснат най-добрата вариация на защитата и не виждам кой ще ги спре. То дори сега няма кой хаха Рейтинг: 15 5

Експерт (Гост)
06 юни 2020 | 19:06

Макар че сега като се замислих.. те Байерн всяка година изглеждат като машини в това първенство без конкуренция. Накрая все някой ги спира и то с доста срамен резултат хаха Рейтинг: 9 13

hahaha (Гост) 57 отговор
06 юни 2020 | 18:53

аз съм гейче и байерн ми чука яко отбора и ме е яд Рейтинг: 8 0

hahaha (Гост) 56 отговор
06 юни 2020 | 18:52

Байряма са много важен отбор. Кристиано Роналдо си направи половината голове в ШЛ срещу тях Хахахаха Рейтинг: 5 16